2.5 Yaş Çocuğu Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: Kizim kendine seslenince bakmiyor neyle ilgileniyorsa onasoru-isareti-adamli adapte oluyor sokakta arkadaslariyla oynamiyo kendi basina oyun kurmayi tercih ediyor  cizgi film seyrediyor butun gun  napmaliyim
Cevap: Merhaba,
2.5 yaşındaki kızınızın öncelikle televizyon ile temasını ortadan kaldırmanız gerekli. Televizyon izlemek pasif bir etkinlik olduğundan ileride gelişimsel sorunlar gibi dikkat sorunlarına da neden olabiliyor.2.5 yaş çocuğunuz ile yapabileceğiniz etkinlik önerilerine buradan ulaşabilirsiniz. Çocuğunuzun ismine dönüp bakmamasının sadece belirli durumlarda mı olduğu yoksa genellikle bu tepkisiz mi kaldığı önemli bir ayırım. Çocuğunuzun gelişimini 2 yaş gelişim takip formundan değerlendirmeniz uygun olacaktır. Gelişimsel olarak tamamlayamadığı maddelerin olması durumunda mutlaka uzman desteği alın.

Bir yorum

  1. İyi akşamlar oğlum 2 yaş 4 aylık tuvalet eğitimine başlamak istiyorum fakat oğlum çok korkak daha beşiğinden atlama eğilimi bile göstermedi ve delikten korluyor banyo yaparken bile çişin geldiyse yap diyorum tutuyor bezine yapıyor gene ne yapmalıyım?

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com