2 Yaş Çocuğu ve AnneyeBağımlılık Hakkında Okuyucu Sorusuv e Cevabı

Soru:Merhaba,
Benim 21 aylık bir kızım var.Kızımın Doğumu sebebi ile Çalışmaya ara vermiş bir anneyim.Sürekli kızım ile soru-isareti-4beraberiz.Bende başka kimsede durmak istemiyor,evin içinde dahi yanımdan ayrılmak istemiyor,tüm ihtiyaçlarını benim karşılamamı istiyor.Baba ile dahi vakit geçirirken Annenin yanında Olmasını istiyor.Diğer çocuklarla karşılaştığında mesafeli davranıyor.yaklaşık bir senedir bir oyun grubuna devam ediyoruz fakat hala diğer çocuklarla çok iletişimi yok.
Yakın zamanda Çalışmaya başlayacağım.nasıl ayrılacağımızı bilemiyorum.
haftada 3 yarım gün kreşe göndermek istiyorum acaba daha erken mi?
Anneye Güvenli bağlanma gerçekleşmediği için mi bu kadar anneye düşkün acaba?
Neler yapmam gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunursanız çok mutlu olurum.Bu güzel site ve faydalı bilgiler için çok teşekkürler emeğinize sağlık:)

Cevap: Merhaba,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.21 aylık çocuğunuzun 3 gün yarım gün kreşe başlaması için henüz erken.2 yaştan sonra 2 saatlik bir oyun grubuna güvendiği bir kişi ile gitmesini önerebilirim.Çocuğunuza oyun grubu seçerken dikkat etmeniz gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz. Kızınızın size bağlılığının sebebini sizinle ve kızınız ile görüşmeden belirlemek ne yazık ki mümkün değil. İşe başlama döneminizdeki ayrılık süreciniz ve bağımlılık hakkında danışmanlık almanız sağlıklı olacaktır. Farklı yaş dönemlerinde çocuklardaki ayrılık kaygısı hakkındaki bu yazıya göz atabilirsiniz.

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com