2 Yaş Çocuğu ve Kreş Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: Merhabalar ben kamuda çalışan ve 08:30 ve  17:30 mesaisi olan bir anneyim,  her çalışan  anne gibi çocuğunun yanında olamadığından vicdan azabı çeken biriyim, 23,5 aylık yakışıklı, tatlı bir oğlum var.
Üç aylıkken oğlumu bakıcı eline bırakıp çalışmaya başladım. Şimdi oğlum  yine bakıcıda ve çok fazla kelime söyleyemiyor. Örneğin anne, baba, bir kaç kelime daha , ancak oğlu-şum beni anlıyor  ne söylersem onu yapabiliyor. Birkaç hayvanı tanıyor vücudunu ve evimizdeki eşyaları sorduğumda bana gösterebiliyorsoru-isareti-3 ancak çok durgun, bazen bakıcı televizyon izletti yormuş bunu yapmamasını söylememe rağmen halen devam ediyor, bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ben  çocuğumu kreşe vermek istiyorum ancak bu durumun onun için uygun olup olmamasından korkuyorum. Sizden öğrenmek istediğim kreş bu yaş gurubu için uygunmudur. Kreşe vermek  ne kadar doğru olur. Cevaplarınız için  ve böyle bir imkan sunduğunuz için teşekkür ederim.
iyi çalışmalar.

Cevap: Merhaba,

2 yaşında çocuğunuzun dil gelişimini buradan takip edebilirsiniz. Öncelikle çocuğunuzun gün içi etkinliklerinde televizyonu mutlaka kaldırın. Çocuğunuzun dil gelişimini desteklemek için etkinlikler düzenlemeniz faydalı olacaktır. Çocuğunuzun dil gelişimini destekleyici etkinliklere buradan ulaşabilirsiniz. 2 yaş çocukların tam gün bir kreşe başlamaları için uygun değildir. Ancak bakıcısı ile birlikte katılabileceği oyun gruplarına 2 yaşında çocuğunuzu dahil edebilirsiniz. Çocuğunuza uygun oyun grubu seçerken dikkat etmeniz gerekenleri içeren yazıya buradan göz atabilirsiniz. Çocuğunuzun dil gelişimi yaşına uygun değil ise mutlaka bir gelişim değerlendirmesi için başvuruda bulunun.

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com