3 Yaş Çocuğu ve Uygun Olmayan Davranışlar Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: Çalışan bir anne babayiz. Işten  çocuğumuzu alıp eve turuncu-soru-isaretigeliyoruz. Bizim kizdigimiz şeyleri yapıyor devamlı. Örneğin;  su içiyoruz elimizdeki bardağa vuruyor. Babasının gözlüğünu çekip atiyor.oglum bu yaptıklarının yanlış olduğunun farkında bunları gülerek yapıyor. Ve tabi sonunda bizde dayanamayıp kizdigimiz için her akşam ağlamadan uyumuyor.3 yaşını geçti oglum zeki de bi çocuk. Bunları neden yapıyor ve ne yapmamız gerekiyor? 🙁

    Cevap: Merhaba,

3 yaşındaki oğlunuzun siz işte iken bulunduğu ortam önemli bir etkendir.Çocuğunuzun gün içindeki zamanında gelişimine uygun etkinliklerin yapılması ve huzurlu bir ortamda bulunması önemlidir.
İçinde bulunduğunuz durumda mutlaka her gün iş dönüşü çocuğunuz ile bireysel/aile olarak en az 20 dakika kaliteli zaman geçirmeye özen gösterin. Çocuğunuz ile yapabileceğiniz etkinlik önerilerine burdan ulaşabilirsiniz. Çocuğunuz ile kaliteli zaman geçirdiğinizde çocuğunuzun olumsuz davranışlar ile ilgi çekme ihtiyacı azalacaktır.Küçük yaş çocukları bu tür davranışları huzursuz oldukların belli etmek veya olumsuz ilgi çekmek için yapabilir. 3 yaşındaki oğlunuzun bu davranışlarının sebebinin belirlenmesi ve uygun önerilerin verilebilmesi için mutlaka birebir görüşme yapılmalıdır. Uygun olmayan davranışların yerleşmemesi ve şiddetinin artmaması için en kısa sürede psikolojik destek almanız faydalı olacaktır.

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com