3 Yaş Etkinlikleri Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

cevap-souSoru: 3 yaşında oğlum var.el işi çalışmalarıyla nasıl etkinlikler yaptırabilirim.

Cevap:Merhaba,3 yaş çocuğu ile bir çok makas, yapıştırıcı, yaratıcılık gerektiren 3- 4 yaş etkinlikleri yapabilirsiniz.

  1. Beyaz resim kağıdını renkli mum boya ile boyayın (olabildiğince boşluk 0001922_500bırakmadan).Daha sonra üzerine akrilik siyah boya ile boyayın. Boya kuruduktan sonra tahta çubuk yardımı ile resmi kazıyarak şekiller, resimler yapabilirsiniz.
  2. Boş bir sayfaya aşağıdaki gibi büyük bir hayvan resmi çizebilirsiniz. Daha sonra penguen-kolajfarklı renklerdeki el işi kağıtlarını ufak boyutlarda yırtın ve kenara koyun. Daha sonra hayvan resminin alanlarını renkli el işi kağıtlarını yapıştırabilirsiniz.
  3. Sınırlı bir boyama alanını parmak boyası  ve sadece parmak izini kullanarak doldurmasını isteyebilirsiniz.
  4. Kağıttan tabak, karton, oynar göz, boya, makas ve yapıştırıcı kuklakullanarak birlikte kuklalar yapabilirsiniz. Kukla yapımı için tahta yemek kaşıklarını da kullanabilirsiniz.
  5. Kendiniz evde oyun hamuru yapabilir, oyun hamuru ile farklı şekiller oluşturabilirsiniz. Şekilleriniz kurduğunda akrilik boya ile onları boyayabilirsiniz.Oyun Hamuru Tarifi ve Etkinlik önerileri için bu yazıya göz atabilirsiniz.
  6. Akrilik boya veya parmak boyası ile çocuğunuzun el izini balık-elkağıda çıkarabilirsiniz. Bu el izlerini birer balık haline getirebilirsiniz. Dilerseniz daha sonra resim kağıdını bir akvaryum şeklinde kesebilirsiniz.

3 Yaş Etkinlikleri ve Oyunları hakkındaki yazıya da göz atabilirsiniz. http://cocuklaringelisimi.com/2013/05/04/3-yas-cocugu-etkinlik-oyun/

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com