3 Yaş Çocuğu ve Çocuklarda Kekemelik Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: İYİ GÜNLER
3 YAŞINDAN GÜN ALAN BİR OĞLUM VAR.KENDİSİ soru-isareti-maviKONUŞTUĞU ZAMAN BAZEN KEKEMELİK BELİRTİLERİ GÖRÜLÜYOR.GENELLİKLE HEYECANLI OLDUĞU ANLARDA GÖZE ÇARPIYOR.BU NORMAL Bİ DURUM MU YOKSA BİR  UZMANA GÖSTERMEMİZ GEREKİYOR MU?
Cevap : Merhaba,
3 yaş çocuklarında beklenen dil gelişimi maddelerine buradan ulaşabilirsiniz.3 yaş çocuğunuzda bu gelişim basamaklarında bir kaçında gecikme gözlemlediyseniz bir uzmana gelişim değerlendirmesi için baş vurmak uygun olacaktır.Zaman zaman bu yaşlarda heyecandan kekelemek gözlenebilmektedir. Ancak mutlaka kekemeliğini gözlemlemeye devam edin, artış olduğunda bir uzmana başvurun. Çocuklarda kekemelik hakkındaki yazıda önemli bilgiler, ne zaman bir uzmana başvurmanız gerekli ve öneriler bulabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Merhabalar benim 3.5 yaşındaki oğlum korku ile kekemeye başladı 6 ay kadar sürdü insanlar sormaya başladı çocuk farkına vardı daha sonra insanların yanına gitmek istemiyorum falan demeye başladı uzmana götürdük dahada farkına vardı sonra hiç üzerine düşmedik biraz daha iyi fakat şimdi uzatarak konuşuyor düşünüyor ıım diye çok fazla uzatıyor okula gitmek istiyor bizde kreşe göndermeyi düşünüyoruz birde kardeşi olcak 2ay sonra o doğmadan biraz kreşe alışsin istiyoruz bilmiyorum doğrusu nasıl yapmam gerektiğini yardimci olabilir misiniz ?

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com