Pink_Shirt

PinkShirtDay – Zorbalık Karşıtı Kampanya Nedir? Nasıl Destek Verebilirsiniz?

2012 yılında, 4 Mayıs zorbalık karşıtı gün olarak  Birleşmiş Milletler tarafından tanınmıştır. Amerika, Avustralya ve İnpink-shirt-daygilere gibi   25 + ülke tarafından her yıl 4 Mayıs zorbalığa karşı bir farkındalık yaratmak ve zorbalığa dur demek  amacıyla Pink Shirt Day (Pembe T-shirt Günü) olarak gerçekleşmektedir.

 

Pink Shirt Day ilk olarak 2007 yılında Kanada’da okulun ilk gününe pembe bir t-shirt ile katılan 9.sınıf erkek öğrenci Jadrien Cota’nın zorbalığa uğraması üzerine, David Shepherd ve Travis Price’ın pembe t-shirtlerini giyip, 50 adet t-shirt alıp dağıtarak arkadaşlarına destek çıkmaları ile başlamış. Kanada’da Pink Shirt Day,   24 Şubat’ta yer alıyor.

 

Pink-Shirt-Day-T-shirt

Sosyal medya üzerinden #Pinkshirtday hashtagi ile birçok kişi her yıl bu  zorbalığın fark edilerek, durdurulması için bu kampanyaya destek veriyor.

 

 

Siz de bu sene  4 Mayıs günü üzerinize pembe birşey giyerek, fotoğrafınızı #Pinkshirtday hashtagi ile paylaşarak Türkiye’nin zorbalık konusunda bilinçlenmesine ve farkındalığın arttırılmasına destek olabilirsiniz.

 

İngiltere’de ise Kasım ayının 3. haftası Anti-Bullying haftası olarak belirlenmiştir. Bu haftada zorbazorbalik-kapmanyalığı tanıtma ve önlemeye yönelik bir çok etkinlik ve çalışma yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

ayse-imza

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com