7 Yaş Çocuğu ve Kekemelik Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: KARDEŞİM İLKOKUL 2. SINIFA GİDİYOR ÇOK FAZLA BİR KEKEMELİĞİ YOK OYUN SIRASINDA UNUTUYOR AMA UTANSIN KALABALIK BİR ORTAMA GİRSİN KEKELEMEYE BAŞLIYOR ÇOK AŞIRI DEĞİL AMA KEKELİYOR. BUNUN İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİR NASIL BİR TEDAVİ YÖNTEMİNE BAŞVURMALIYIZ.

BU SIKINTI HEP VARDI AMA ÇOK FAZLA OLMADIĞI İÇİN OKULA GİDİNCE SOSYALLEŞTİKÇE GEÇECEĞİNİ DÜŞÜNDÜK HEP YOKMUŞ GİBİ DAVRANDIK AMA HALA GEÇMEDİ ? BU YÜZDEN NE YAPMALIYIZ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİRNİZ.

KOLAY GELSİN.

Cevap: Merhaba,

Kardeşinizin kekelemesinin düzeyi , hangi ortamlarda ortaya çıktığı gibi etkenler birebir görüşme ile değerlendirilmelidir. Kekemelik çocukların özgüvenini düşürebilir ve daha çekingen, içe kapalı tutumlar sergileyebilirler.Bu nedenle en erken dönemde bir destek alarak kekemeliğin kardeşinizin hayatına olabilecek olumsuz etkileri ortan kaldırmak önemlidir. 7.5 yaşındaki kardeşiniz için mutlaka bir konuşma terapistinden veya konusunda uzman bir psikologdan destek almanız gerekir.Kekemelik hakkında detaylı bilgi içeren yazıya ve Çocuklarda Kekemelik: Neler Yapılabilir?  yazısına da göz atabilirsiniz.

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com