Çocuklar için 15 Harika Hediye Önerisi- Üstelik Oyuncak Değiller

Hepimizin evinde her yerine çocuklarımıza aldığımız veya hediye edilen bir sürü oyuncaklar dağılmış durumda. Ne kadar daha az hediye almak için gayretli olsak da köşeye sıkıştığımız anlar oluyor.Özellikle özel günlerde hediye vermemek zor oluyor, ebeveynler olarak çocuklarımıza hediye vermek istiyoruz, anneanneleri-dedeleri de hediyeler vermek istiyor.

Hediyeler iyidir!

Ama, her şeyin fazlası iyi değildir.

Çok fazla oyuncağa sahip olma ile savaşmanın en iyi yolu hediyelerin bir çoğunu oyuncak olmayan şeylere çevirmektir.

Çocuklar için 15 Oyuncak Olmayan Hediye Önerisi

Ders/sınıf: Müzik dersi, dans dersi, resim dersi- bu tür dersler çocuğunuzu ilgisi yönünde cesaretlendirmek için harikadır. Bu hediye ile çocuğunuza onun ilgi alanına dikkat ettiğinizi hissettirmiş olursunuz.

Üyelikler: Çocuklar kargo/posta yolu ile aylık bir şeyler almaya bayılırlar. Onların seveceği bir dergiye veya etkinlik kutusuna üyelik yapmaya ne dersiniz?

Etkinlikler:Bir sinemaya, spor yarışmasına veya tiyatroya bir bilet hediye edebilirsiniz.

Aktiviteler:Buz pateni, bowling gibi eğlenceli aktiviteler ile çocuğunuz ile birlikte vakit geçirebilirsiniz.Çocuklar ebeveynleri ile keyifli ve kaliteli zaman geçirmekten çok hoşlanır.

Tarif ve malzemeler:Çocuklar, ebeveynleri ile bir şeyler pişirmeye bayılır. Çocuğunuz ile akşam yemeği için sevdiğiniz bir yemeği hazırlayabilir veya kurabiyeler yapıp süsleyebilirsiniz.

Faaliyet Zamanı: Çocuğunuzun yapmak istediği bir faaliyetin yapımı uzun sürüyor diye ertlediyseniz, hediye olarak bu etkinliği verebilirsiniz.Bu faaliyet için gerekli tüm malzemeleri ve gereken zaman dilimini ayarlayın, birlikte faaliyetinizi yapmaya başlayın!

Faaliyet Malzemeleri: Çocuğunuzun faaliyet kutusunda eksiklikler olmaya başladı ise yeni malzemeler ile dolu bir sepet yapabilirsiniz. Çocuğunuzun daha önce hiç denemediği bir kaç malzemeyi de ekleyebilirsiniz.

Kuponlar: Çocuğunuza istediği zaman kullanabileceği bir zarf dolusu kuponlar hazırlayabilirsiniz. Örneğin; patlamış mısır ve film gecesi, filmi ben seçerim!, birebir oyun zamanı, birlikte kitap okuma zamanı, uyku saatini 1/2 geçirme gibi.

Yemek Hediye Çeki: Çocuğunuzun sevdiği bir lokanta, dondurma, cupcake için 2 kişilik bir hediye çeki oluşturabilirsiniz. Çocuğunuz bu etkinliğine istediği birini de davet edebilir.

Kitap Hediye Çeki: Çocuğunuza sevdiği bir kitap serisi alabilmesi için bir çek oluşturabilirsiniz.

Kıyafetler: Çocuklar genellikle belirli şeyler severek giyer. Bu hediyenizde çocuğunuzun tarzına uyan bir kovboy pantolonu veya super kahraman t-shirtu alabilirsiniz.

Dış Mekan Malzemeleri: Çocuğunuz dışarıda vakit geçirmeyi seviyor ise ilgi alanına uyan bir hediye yapabilirsiniz. Örneğin ; çiçek tohumları, bahçe eldiveni ve kürek, olta takımı vb.

Saat: Çocuklar belirli sınırların olmasından ve bu sınırları bilmekten hoşlanır. Bu nedenle okula saat kaçta gideceklerini, kaçta ebeveynlerinin geleceğini bilmek onlara iyi gelir. Çocuğunuza dijital olmayan bir saat alabilirsiniz.Böylece kendini organize edebilir.

Kutu oyunları ve yap-bozlar: Bu etkinlikler çocukların ev içinde keyifli vakit geçirmelerine çok yardımcı oluyor.Ayrıca gün içinde kendi başına zaman geçirmeyi de çocuğunuzun öğrenmesi için de faydalı.Yap-bozların çocukların gelişimini nasıl desteklediğini öğrenmek için bu yazıya göz atabilirsiniz.

Takvim: Çocukların bir çocuğu neler olup bittiğini merak eder. Önemli bir güne ne kadar kalmış, arkadaşının doğum günü partisi hangi gün gibi bilgileri ekleyebileceğiniz bir takvimi çocuğunuza hediye edebilirsiniz.

Kaynak:Rachel Jones

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com