Çocuklar için 2020 Sömestr Etkinlik Rehberi

3 Şubat’a kadar sürecek olan iki haftalık yarıyıl tatilini çocuklarınızla en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için sizlere tatilde değerlendirebileceğiniz bazı etkinlikler sunmak istedik.

  Ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirmeleri için çok iyi bir fırsat olan bu zaman diliminde birlikte geçireceğiniz özel vakitlerin çocuğunuzun motivasyonunu arttıracağı, kurduğunuz bağı güçlendireceği ve özgüveninde olumlu etkiler yaratacağı unutulmamalıdır.

illüzyon-muzesi

 

İstanbul İllüzyon Müzesi

İllüzyon Müzesi İstanbul’un kolay ulaşımı ile her yaştan ziyaretçiye hiç yaşamadıkları bambaşka bir müze deneyimi yaşatıyor. Sessiz müzelerin aksine İstanbul İllüzyon Müzesinde koşabilir, bağırabilir, dilediğinizce eğlenebilir ve her anını fotoğraflayarak ölümsüzleştirebilirsiniz. Müzede yer alan Infinity Room, Tepetaklak Ev, Ames Odası, Vortex Tüneli ve daha birçok illüzyonu deneyimleme şansı yakalayabilirsiniz.

Adres: Narmanlı, İstiklal Cd. No:180, 34421 Han/İstanbul

Telefon: (0212) 244 06 64

Çalışma Saatleri: Haftanın her günü 10.00-22.00

Ücret : Çocuk:32TL    Öğrenci: 32TL.   Tam: 44TL

https://museumofillusions.com.tr/

 

 

Minik Eller Pizza Pişiriyor(5-9 Yaş)Pizza-Workshop-400x400

18 ve 25 Ocak 2020 tarihlerinde gerçekleşecek olan ‘Minik Eller Pizza Pişiriyor’  atölyesi geleceğin minik şef adaylarını eğlenmeye ve öğrenmeye bekliyor. 

Eataly Mutfak Atölyesinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte küçük şefler pizza yapımını eğlenerek öğrenme fırsatı yakalayacaklar.

Yer: Zorlu Center Meydan Katı-Beşiktaş

Saat: 14.00-15.00

Ücret: 120 TL

https://www.biletix.com/etkinlik/ZEC23/ISTANBUL/tr

 

 

 

İstanbul Oyuncak Müzesiistanbul-gezilecekyerler-oyuncak-muzesi-06

  İstanbul oyuncak müzesi yarıyıl tatilinde çocuklara yönelik pek çok etkinliği sizlerle buluşturuyor. Çocukların hayal güçlerini geliştirerek yaratıcı düşünme becerilerini destekleyen aktivitelerle dolu bir program sunan Oyuncak Müzesini çocuğunuzun verimli ve kaliteli bir tatil geçirmesi adına değerlendirebilirsiniz.

Masal Fabrikası

Garip bir patron tarafından ele geçirilen fabrika işçilerden üretmekten hiç de hoşlanmadıkları tuhaf masallar üretmesini ister, mutsuz üretilen masallar mutsuz çocuklar yaratır. Uzun yıllar sonra çalışanlar bu fabrikanın sahibi olur, yeni güne kendilerini ve çocukları mutlu edecek yepyeni bir masalla başlarlar. Masallara bir de bizim işçilerin gözünden bakalım, işte o keyifli masal karşınızda…

Masal Fabrikası adlı kuklaların eşlik ettiği müzikli çocuk oyununa 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir.

Katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Rezervasyonunuz 13.00’e kadar geçerlidir.

23 Ocak 2020 14.00

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

Ücret: 40 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). 

‘Çocuklara Şarkılar, Ritmik Oyunlar’ Çocuk Konseri

Gönül Yeprem “Çocuklara Şarkılar, Ritmik Oyunlar” temalı çocuk konseri İstanbul Oyuncak Müzesinde çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Gönül Yeprem’e kukla Şerbet’in eşlik edeceği konserde hem şarkılar söyleniyor, hem de tüm çocukların katıldığı interaktif ritim oyunları oynanıyor. Konser repertuarı ise çocukların keyifle söylediği çok bilinen çocuk şarkılarının yanı sıra Gönül Yeprem’in “Çocuklara Neşeli Şarkılar” albümündeki oyunlu şarkılarından oluşuyor.Yaklaşık 50 dakika sürecek konsere katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Rezervasyonunuz 13.00’e kadar geçerlidir.

2 Şubat 2020 14.00

Yaş Grubu : 3 yaş ve üzeri

Ücret: 40 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir.)

 Daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, https://istanbuloyuncakmuzesi.com/pages/etkinlik-egitimler adresinden yarıyıl tatili programına bakabilirsiniz.

 

 

 

Aerodinamik Uçak Yapımıucak-etkinligi-cocuk

Koca metal yığını uçaklar nasıl uçar? Sadece kanatlar uçmak için yeterli midir? Yoksa başka sistemlere de ihtiyaç duyar mıyız? Tarihte uçaklarla ile ilgili yapılan çalışmalar neler? Wright kardeşlerden Vecihi Hürkuş’a kadar yapılan çalışmalar, günümüz uçak teknolojisi ve inşa edilmek için sizleri bekleyen model uçaklar bu atölyede.

Tarih: 18 Ocak 2020

Saat: 11.00-12.00

Yaş: 4-7

Ücret: 60 TL

Adres: Miniskop Bilim ve Sanat Atölyesi

Ferah Caddesi Zarif Sokak No:4 Çamlıca Üsküdar, İstanbul 

https://kido-fun.com/etkinlik/aerodinamik–model-ucak-yapimi/1ee81e63-4fd0-45d7-becf-99cb78fb85a7

 

 

 İstanbul Modern istanbul-modern

  4-15 yaş aralığındaki çocuklar, İstanbul Modern Sanat Müzesinde müze sergilerine, sergilerde yer alan sanat çalışmalarına ve yapıtları sergilenen sanatçıların yaşamlarına odaklanan, yaş gruplarına özel tasarlanan programlara katılarak resimden heykele, videodan performansa, tasarımdan mimarlığa uzanan farklı sanat deneyimleri kazanıyor. 

Masal Haritaları

(4-6 ve 7-10 Yaş Grubu) Canan Tolon’un “Sen Söyle” sergisine paralel tasarlanan bu atölye çalışması, çocukları yerde kolektif bir resim yapmaya davet ediyor. Önce sergiyi gezen ve sergiden ilham alan çocuklar, atölyede Canan Tolon’un onlar için seçtiği masalların yorumlarını müze uzmanlarından dinlerken,  dinledikleri masallarda geçen imge ve mekânları resmediyor. Italo Calvino’nun yer ve göğün birbirine karıştığı ormanı, Jonathan Swift’in Lilliput şehri, Umberto Eco’nun Cecü gezegeni bu atölyede çocukların resimleriyle haritalara dönüşüyor.

4-6 yaş grubu etkinlik tarih ve saatleri:

18 Ocak 13.00-14.00

25 Ocak 13.30-14.30

 26 Ocak 14.00-15.00

Ücret: 45 TL

Adres: Asmalımescit Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi, No:99, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0212 334 73 52

 

 

Vincent Van Gogh Atölyedeborusan-cocuk-atolyesi

 Drama yöntemi ile çocuklar yapıtları sorgulayacakları eğlenceli kısa müze turu ile çalışmaya başlar. Postacı draması ile birlikte Van Gogh tanıtılır. Her katılımcının kendi yatak odasını tasarlayacağı keyifli bir üç boyutlu mekan yaratma çalışmasıdır.

Yaş Aralığı: 5-8

Kontenjan: 15
Eğitim Ücreti: 35 TL

18 Ocak 2020 Cmt  10. 30 – 12. 30

https://www.biletix.com/etkinlik/ZCG05/ISTANBUL/tr

 

Prof Pi Showprofpishow_etk

Prof. Pi Show; diyaloglarla anlatım yerine teatral-müzikal tarzıyla her yaştan, cinsiyetten, milletten, dilden, ülkeden, 7’ den 70’ e herkese hitap eden evrensel ve zamansız bir aile gösterisi. Bu özel yapım; fiziksel tiyatro ve mim teknikleri, folk ve karakter danslarının eklektik bir dizilim ile modernize edildiği koreografileri, hava ve yer akrobasileri, steampunk kostümleri, özel müzikleri, fantastik ve masalsı atmosferi ile izleyiciye eşsiz ve masalsı bir deneyim sunuyor. Ve hayal gücünüzü özgür bırakmanızı vaat ediyor.

Tarih: 26 Ocak Pazar 2020

Saat: 16.00

Yaş: 5 yaş ve üzeri

Yer: CKM (Caddebostan Kültür Merkezi)

Ücret: 48 TL

 

 

 

World Sömestir Çocuk ŞenliğiworldsomestrZ5A43

 “World Sömestir Çocuk Şenliği” ile doyasıya eğlence, oyunlar, gösteriler ve kahkaha dolu bir gün seni bekliyor. Etkinlikten etkinliğe koşacağın bu festivalde yok yok!
Festivalde seni neler bekliyor!
Fuayedeki “Pat  Atölye Dans Topluluğu” ve kortejle karşılaştığında sakın şaşırma! Jonglör, tahta bacak, kanguru bacak ve bando festivali karnavala çevirmek için seni bekliyor. Nasa Geleceğin Uzay Kaşifleri etkinliği ile astronot olup uzaya gidecek, roket yapıp, güneş  sistemini inceleyeceksin. Teleskop yapımını da unutmadık tabii ki. Yaptığın teleskop ile göktaşları ve kraterlerin oluşum sürecini inceleyeceksin. Bu unutulmaz eşsiz uzay macerasını fotoğraflamadan olur mu hiç? Ayda fotoğraf çekimi de seni bekliyor. Tohum Topu Atölyesi ile tohumlara sevgini katarak çevreyi koruyacaksın. Dev bir kar küresinin içinde kim mutlu olmaz ki? Burada ne harika fotoğraflar çekilecek bir hayalet.
Not: Volkwagen Arena’nın fuayesinde gerçekleşecek etkinlikler gün boyu devam edecek.

World Sömestr Çocuk Şenliği Akış:
12.00 Kapı Açılış
12. 15 – 13: 45 Varol Yaşaroğlu İmza Günü
14.00 Kral Şakir Uzayda Şamata
14. 50 Ara (Fuaye etkinlikleri devam ediyor)
15. 10 Kerem Eser Show
15. 40 Ara (Fuaye etkinlikleri devam ediyor)
16. 00 Güldüy Güldüy Show Çocuk
17. 30 (Fuaye etkinlikleri devam ediyor)
18. 30 Kapanış

18 Ocak Cumartesi 12.00-18.30                         

 Ücret: 1. Kategori: 171TL- 2. Kategori: 153TL-3. Kategori:131 TL

 4. Kategori:111TL -5. Kategori:99TL

Adres: UNIQ İstanbul – Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. Ayazağa Cendere Yolu No: 4 SARIYER / İstanbul info@vwarena.com
Telefon:0212 377 67 00

https://www.biletix.com/etkinlik/Z5A43/ISTANBUL/tr

 

 

Ailece MozaikAkbank-sanat-cocuk

Ufak parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik resimler! Bu sefer bu parçaları ailemizle beraber polimer killeri kullanarak ‘Millefiori’ tekniği ile yaparken kaliteli, yaratıcı ve eğlenceli vakit geçireceğiz. Bakalım çocuklarla yetişkinlerin hayallerinin birlikteliği neler ortaya çıkaracak? Bolca yoğurma, hayal gücü, eğlence ve yaratıcılık!

25 Ocak 2020 11.00

Ücret: (1 Yetişkin+1 Çocuk)  30TL

Adres: İstiklal Caddesi No:8 Beyoğlu

Telefon: 0212 252 35 00-01

https://www.akbanksanat.com/etkinlik/ailece-mozaik

 

 

Süper Kahramanım Atatürkposter-350x500

     Leyla süper kahramanları çok seven on yaşında bir kızdır. Öğretmen babası Levent Bey, kafası ara ara gidip gelen dedesi Kurtuluş, en yakın arkadaşları rapçi Mete ve atletik Pelin ile çok mutlu bir hayatı vardır. Bir gün okula çocuklardan nefret eden bir müdire gelir. Müdire tüm teneffüsleri, oyunları, dansı ve müziği yasaklar. Çok sevdiği okulunun yavaş yavaş grileştiğini, tüm renklerinin solduğunu fark eden Leyla, onu eski renkli günlerine döndürebilmek için süper kahramanlar gibi güçlerinin olması gerektiğini düşünür. Ama bu elbette mümkün değildir. Kendini en umutsuz hissettiği gün dedesinin zihninde biriyle tanışır: O Mustafa Kemal Atatürk’tür. Artık hiçbir şey Leyla ve arkadaşları için eskisi gibi olmayacaktır.  Atatürk’ün hiçbir süper gücü olmadan, arkadaşları ile nasıl hayallerinin peşinden gittiğini, zekası ve kararlılığıyla neler başardığını anlarlar. Arkadaşlarıyla bir plan yaparlar, amaçları bellidir: Okulu tekrar eski renklerine kavuşturmak ve ülkenin tüm çocuklarına EN SÜPER KAHRAMAN’ın kim olduğunu anlatmak.

Yaş: 5 Yaş ve üzeri

19 Ocak 2020 15.00 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

23 Ocak 2020 1. Seans:12.00-2.Seans:14.00 Kozyatağı Kültür Merkezi

26 Ocak 2020 15.30 Duru Ataşehir Ana Sahne

Ücret: 45 TL

https://www.superkahramanimataturk.com/

 

 

Kalamış Buz Festkalamış-buzfest-kadıköy

Kadıköy Kalamış Parkı alanında 400 m² alan üzerine kurulacak olan buz pisti alanı ve kayma yolu projesi kapsamında her yaştan kişi buz pistiyle tanışacak. Çocukların kış mevsiminde, buz sporlarıyla tanışması için tasarlanan buz pistinde paten, kask ve dizlikler de ücretsiz olarak temin edilecektir.

3 eğitici – 3 teknik personel ve 50 çift paten, 30 adet kask da ücretsiz olarak tahsis edilecektir.

Hem yetişkinlerin hem de 4 yaş ve üzeri çocukların yararlanacağı spor etkinliği her birey için 30 dakika olarak belirlenmiş olup 30 dakikalık sürenin 10 dakikası da paten kayma eğitimine ayrılmıştır.

Adres: Kalamış Parkı

Tarih: 31 Aralık-2 Şubat

Saat: Hafta içi- 12.00-21.00

         Hafta sonu-11.00-22.00

Ücret: 10TL

https://www.kadikoy.bel.tr/genel/kalamis-buzfest

 

 

Kuko Sanat Atölyesi2584_kuko

Atölyenin eğitim amacı; teknoloji ile aşırı ilişki içerisinde büyüyen, sabırsız, sıkılgan, sakinleşmeyen, dikkati dağınık, aceleci, sadece teknolojik oyunlarla etkileşim kurabilen çocukların;

-Yaratıcı düşünmelerini sağlamak,

-Hayal güçlerinin gelişimlerine destek olmak,

-Dikkat yoğunluğunu arttırmak,

-Sorun çözme becerilerini geliştirmek,

-Planlama, organizasyon ve kompoze etme becerisi kazanmalarının yanında, gerçek atölye ortamında eğlenceli zamanlar geçirmelerini sağlamaktır.

  Siz de ara tatilde seramik, resim, teraryum, oyuncak, ebru, drama+maket atölyeleriyle çocuklarınızın sanatla ve yaratıcılıkla buluşmasını istiyorsanız, https://www.kukosanat.com/ara-tatil  adresinden iki haftalık programa ulaşıp, dilediğiniz atölyeyi seçerek çocuğunuzla farklı bir deneyim şansını yakalayabilirsiniz.

Adres: Ihlamurkuyu Mah. Nevzat Demir Cad. No:95 Ümraniye / İstanbul

Telefon: 0216 610 10 34

              0546 414 27 53

 

 Uçan YumurcaklarFlying-Superkids-Ucan-Yumurcakla-111219162845

Yer çekimine meydan okuyan birbirinden yetenekli ‘Uçan Yumurcaklar’ ekibi altı gösteriyle sömestir tatilinde çocuklarla buluşuyor. Uçan Yumurcaklar, Danimarka Krallığı’ndan çıkan dünyada türünün tek örneği olan eşsiz bir gösteri! 

 Yıllar önce geleneksel bir jimnastik takımı olarak başlayan Uçan Yumurcaklar, uluslararası üne sahip bir gösteri topluluğuna dönüştü ve 35 ülkede sahnelendi. Dünyanın birçok yerinden ve her yaştan izleyiciyle buluşan gösteri, çocukların ve ailelerin büyük beğenisini kazandı. Gösteri yüksek tempoda akrobasi, jimnastik, dans ve komedi şovunu içinde barındırıyor. Ancak gösterinin asıl merkezi, birbirinden genç yeteneklerin içinde barındırdığı yaşam sevinci ve bunu sanatla birleştirmeleri.

Daha önce Amerika, Japonya, Güney Afrika, Dubai, Yunanistan, Kanada, Lübnan ve Finlandiya gibi birçok ülkede izleyicilerle buluşan şova harika bir ışık şöleni eşlik ediyor. https://www.biletix.com/etkinlik-grup/225232595/ISTANBUL/tr

Tarih: 25-26-28-29-30 Ocak 2020

Adres: Tim Show Center

Ücret: 1. Kategori: 150 TL

           2. Kategori:120 TL

           3. Kategori: 100 TL   

           4. Kategori:80 TL

           5. Kategori:60 TL

 

 

 

 

 Çinyo ile Markonyo

Çinyo diyor ki “Senden bir hayal kurmanı isteyeceğim. Düşün ve bir hayal kur Markonyo.”

“Çinyo ile Markonyo” tiyatro oyununun hemen ardından ebeveyn ve çocukların birlikte hayallerini keşfedecekleri atölyede, sanat çalışmaları temelli eğlenceli aktiviteler yapılıyor. Çocuklar ve ebeveynlerle yapılan bu hayal atölyesinde Çinyo ile birlikte bir keşif yolculuğuna çıkılıyor.

“Çinyo ile Markonyo” sadece çocuklara yönelik bir oyun değildir. Çocuklar ve ebeveynler, çift dilli mesajlar içeren bu oyunda pedagojik bir deneyim fırsatı bulur.

20 Ocak 2020

Çocuk Yaş Sınırı :  4 – 9 yaş
Tiyatro oyunu süresi : 35 dk
Devam etkinliği süresi (Atölye) : 1 saat

Adres: Zorlu Performans Sanatları merkezi

Ücret: Tiyatro- 38.5 TL

            Tiyatro+Atölye-110TL

https://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/cinyo-ile-markonyo

 

 

 

 

 

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com