kardan-cocuk

Çocuklar için Sömestr Tatili 2018 Etkinlik Rehberi

Sayın Velimiz, Çocuklarımızla birlikte geçirdiğimiz mutlu, başarılı ve verimli bir dönemi daha geridekardan-cocuk bırakmış bulunuyoruz. Bu süreçte çocuklarınıza verdiğiniz destek ve bizlere duyduğunuz güven için çok teşekkür ederiz. Bugünden itibaren 5 Şubat’a kadar sürecek olan iki haftalık yarıyıl tatilini çocuklarınızla en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için, sizlere çeşitli etkinliklerin bulunduğu bir tatil rehberi hazırladık. Ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirmeleri için çok iyi bir fırsat olan bu zaman diliminde birlikte geçireceğiniz özel vakitlerin çocuğunuzun motivasyonunu arttıracağı, kurduğunuz bağı güçlendireceği ve özgüveninde olumlu etkiler yaratacağı unutulmamalıdır.

Hazırladığımız tatil rehberinden yararlanarak mutlu ve eğlenceli bir tatil geçirmenizi diliyoruz.

Selda Yıldırım-Uzman Gelişim Psikoloğu

ÇOCUK ATÖLYELERİ

 

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ orgami

ORİGAMİDEN KIYAFETLERİMİZİ TASARLIYORUZ

 Kağıtlar kumaşların yerini alıyor ve çocuklar kendi kıyafet koleksiyonunu tasarlıyor.

Origami sanatıyla birleştirilen bu atölyede müzedeki oyuncakların kıyafetleri çocuklara esin kaynağı olacak. Kağıtları katlarken el ve motor becerilerini geliştirecek kağıttan minik kıyafetler yaratırken çok eğlenecekler.

**Atölye çalışmasına katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Gökçen Atamgüç

 Tarih: 30 Ocak Salı Saat: 11.00 (süre: 90 dakika)

 Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile birlikte)

 Etkinlik Ücreti: 40 TL (Müze giriş ücreti dahildir.)

 

ANDY WARHOL’UN İZİNDEN” BASKI ATÖLYESİ andy-warhol

Çocuklar, Andy Warhol’un baskı tekniği (serigraf) ile yaptığı resimlerle zamanının ikonlarını tanıyacaklar. Andy Warhol’un eserlerinde sıklıkla karşılaşılan Marilyn Monroe, Campell konserve kutuları, kovboylar ve Mickey Mouse gibi ikonlar üzerine konuşarak sanatçının felsefesini anlaşılmaya çalışılacak. Atölye çalışmasında ise, İstanbul Oyuncak Müzesi’nden ilham alarak çocuklar kendi ikonlarını belirleyecek ve pop art baskının detaylarını öğrenecekler.

Eğitmen: Mihriban Mirap

Tarih: 1 Şubat Perşembe Saat: 11.00 ( Süre: 60 dakika)

Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile)

Atölye Ücret: 40 TL (Müze giriş ücreti dahildir.)

 Daha fazla atölye programı için: http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/etkinlikler.asplinkini inceleyebilirsiniz.

 İstanbul Oyuncak Müzesi Adres: Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren Sokağı No:17 Göztepe / İstanbul

Telefon: 0216 359 45 50 – 51

 

KUKO SANAT ATÖLYESİkuko-sanat-atolye

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

Katılım Ücreti:

Tek atölye katılım ücreti 50 TL

Bir günlük (üç atölye) katılım ücreti 140 TL

İki günlük (6 Atölye ) katılım ücreti 260 TL

Üç günlük (9 Atölye ) katılım ücreti 350TL

*Atölye ücretlerine kullanılan malzemeler dahildir.

Atölyeler 1 saat sürmektedir.

Kontenjan: 10 kişi

Detaylı bilgi için iletişim:

Gülçin Yılmaz -Zafer Taşkıran

0216 610 10 34-  0546 414 2753

bilgi@kukosanat.com

 

İSTANBUL MODERN istanbul-modern

YUMURTALI RENKLER ATÖLYESİ

Yaş Aralığı: 4- 6 yaş

Atölye ücreti: 30 TL

Etkinlik tarih ve saati: 20 Ocak 2018 Cumartesi 11.00-12.00

Tarih öncesi dönemlerdeki mağara resimlerinden Rönesans resim ve freskolarına uzanan bir yelpazede boyanın yapım hikayesini ele alan bir sunumla başlayan programda, çocuklar farklı dönemlerde boyanın nasıl üretildiğine, hangi malzemelerin kullanıldığına ve ne gibi yüzeyler üzerinde uygulandığına dair bilgiler ediniyor. Sunumun ardından, bu bilgiler ışığında çocuklar sergi salonlarında kendi boyasını üreten ya da boyayı farklı zeminler üzerinde farklı yöntemlerle kullanan sanatçıların çalışmalarını inceliyor. Sergi salonlarında boyanın peşinde çıkılan bu yolculuğun sonunda çocuklar eğitim odasına dönerek yumurta sarısı, ceviz yağı, toprak, baharat tozu gibi organik malzemeler kullanarak tıpkı Rönesans ressamları gibi kendi boyalarını ve tonlarını yaratıyor ve kendi yarattıkları boyalarla resimler yapıyor.

HAREKETİN RESİM ATÖLYESİ

Yaş Aralığı: 4- 6 yaş

Atölye ücreti: 30 TL

Etkinlik tarih ve saati: 27 Ocak 2018 Cumartesi 11.00-12.00

Sanat üretiminde sanatçının bedensel hareketine odaklanan atölye çalışması 4-6 ve 7-10 yaş çocukları sanatçıların çalışmalarını üretirken bedenlerinin aldığı farklı şekilleri hayal etmeye davet ediyor. Sanatçı sanat üretimi sırasında bedenini nasıl hareket ettirir, hareketi çalışmaların üzerinde nasıl iz ve etkiler bırakır, gibi soruların peşine düşen çalışma, eğitim odasında sanatçı videolarının izlendiği bir sunum ile başlıyor. Sunumun ardından çocuklar İstanbul Modern’in koleksiyon sergisi “Sanatçı ve Zamanı”nda bulunan sanat çalışmalarını hareketin izlerini sürerek geziyor, sanatçılarla fotoğrafları üzerinden tanışıyor, izledikleri çalışmanın sanatçısının bedeninin girmiş olabileceği halleri kendi bedenlerini hareket ettirerek hayal ediyorlar. Sergi gezisinin ardından eğitim odasına dönen çocuklar bedenin bir bütün olarak üretme pratiğinin parçası haline gelişini farklı malzemelerin olanaklarını araştırarak deneyimliyor, bedenlerini hareket ettiriyor ve hareket halinde resimler üreterek çalışmayı tamamlıyorlar.

TUHAFLIKLAR DEFTERİ

 Yaş Aralığı: 4- 6 yaş

Atölye ücreti: 30 TL

Etkinlik tarih ve saati: 28 Ocak 2018 Pazar 15.30-16.30

Bu programda çocuklar abartılı, hatta tuhaf figürler tasarlarken, insanoğlunun tarih boyunca ürettiği figürleri keşfediyor. Geçmişe uzanan bu yolculukta dilekler, hayaller, kahramanlık öyküleri gibi anlatı resimlerindeki figüratif temsilin örneklerini inceliyor, çağdaş sanat pratiklerini çözümlüyorlar. Uzayan kısalan uzuvları, değişen yüz ifadelerini, gerçeklik ve gerçek üstü arasındaki ince çizgileri, onlar için özel olarak tasarlanmış bir defter ile deneyimliyorlar. Parçalara bölünmüş sayfalarla yepyeni gerçeklikler yaratıyorlar. Bu atölyede çocuklar mükemmelin değil, özgün olanın peşinde keşfe çıkıyor; hayvan, insan ve bitki gövdelerini bu parçalı sayfalarda birleştirip değişen görüntülerle defterlerini tamamlıyor.

Rezervasyon ve ayrıntılı bilgi için: 0212 334 73 52

http://www.istanbulmodern.org/tr/egitim/cocuklar-icin/hafta-sonu-egitim-programlari/cocuklara-ozel-hafta-sonu-egitim-programlari_1399.html

Bilet satın almak için: https://secure.istanbulmodern.org/tr/atolye-basvuru?c=1291

Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4 Karaköy/ İstanbul

 

RAHMİ KOÇ MÜZESİ- ÇOCUK ATÖLYELERİ

Rahmi M. Koç Müzesinde

4-14 yaş arası çocuklar için düzenlenen “Hafta Sonu Eğitim Atölyeleri ” çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel olarak gelişmelerine yardımcı oluyor.

HAYALLERLE DOLU KÜÇÜK EVLER

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi – Anasınıfı Eğitim Atölyesi

Adres: Hasköy Cad. No: 5 HASKÖY

Telefon: 0212 369 66 00
Tarih: 
21 Ocak 2017 Cumartesi 13.00
Yaş grubu
: 5-7 yaş arası  

Çocuklar sergiyi gezdikten sonra edindikleri bilgileri atölyede sanatla birleştirerek kendi bebek evlerini tasarlıyor, o küçücük bebek evlerine kocaman hayallerini sığdırıyorlar. Büyük hayaller, küçük ellerle bebek evlerinde hayat buluyor.

Bilet Fiyatları: 56 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UTWAC/TURKIYE/tr

 

İYİ CÜCELER KİTAP EVİ

iyi-cuceler-1

iyi-cuceler-2

 

TÜRVAK( TÜRKER İNANOĞLU VAKFI)

YARIYIL TATİLİ YARATICI ÇOCUK ATÖLYELERİ

1.Kâğıttan Kahramanlar- Kostüm Tasarım Atölyesi

Çocuklar, kendi kahramanlarını kâğıt bebeklerden yaratarak, onlar için kostümler tasarlayacakları bu atölyede önce müze gezisine çıkarlar. Birbirinden farklı sinema filmi ve tiyatro oyunu afişlerindeki kahramanların ve Sohban Koloğlu Heykel Salonundaki ünlü oyuncuların balmumu ve silikon heykellerinin kostümlerini inceleyerek, kostüm ve kostüm tasarımı konusunda bilgi edinirler. Daha sonra, çocuklar hayal güçlerini kullanarak yaratacakları ve öykülerini oluşturacakları karakterlerin kostümlerini renkli boyalar ve farklı atölye malzemeleri ile tasarlayıp, keser ve kağıt bebeklere giydirirler.

 Yaş Grubu: 5 yaş ve üzeri

Tarih: 23 Ocak Salı 12.30-14.00

02 Şubat Cuma 12.30-14.00

Ücret: 35TL

 

  1. Evvel Zaman İçinde Masal Sanat İçinde (Masal-Drama atölyesi)

Çocukların keyifle dinleyecekleri atölyenin eğitmeni Songül Bozacı tarafından seçilmiş bir masal interaktif olarak anlatılır. Masal anlatımı bittikten sonra masalın karakterleri yaratıcı drama yöntemi kullanılarak canlandırılır. Canlandırmalar sonrasında çocuklar masalın resmini çizerek yaratıcılıklarını masal ve sanat yolu ile geliştirirler.

Yaş Grubu: 5 yaş ve üzeri

Tarih: 24 Ocak Çarşamba 12.30-14.00

01Şubat Perşembe12.30-14.00

Ücret: 35TL

Detaylı bilgi için: İlke YILMAZ| Etkinlik Koordinatörü

Adres: TÜRVAK SİNEMA-TİYATRO MÜZESİ Yeni çarşı Cad. No:24 Beyoğlu 0 212 245 80 92- 0 212 245 08 25

www.turvak.com                      ilke.yilmaz@turvak.com

 

TÜRKİYE İŞ BANKASI MÜZESİNDE YARIYIL TATİLİ PROGRAMI

 

İş Bankası Müzesinde 20 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında 4-13 yaş grubuna yönelik yapılacak yaratıcı drama, bilgi, oyun ve teknolojinin iç içe geçtiği zengin içerikli birbirinden eğlenceli atölyelere katılabilirsiniz. Kayıt yaptırmak için iletişim bilgilerinizle birlikte çocuğunuzun isim ve yaş bilgilerini, katılmak istediğiniz atölyenin adını tarihini ve saatini yazıp muze@isbank.com.tr adresine gönderebilirsiniz veya 0212 511 18 04 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Adres: Hobyar Mah. Bankacılar Cad. No:2 Bahçekapı/ Eminönü

İletişim: 0 212 511 13 31

 

4 YAŞ ATÖLYELERİ

YARATICI OKUMA ATÖLYESİ – AKILLI KEDİ DİDİ didi

Tarih: 31 Ocak Çarşamba 13.45 ( Süre:45 dakika)

Yaş Grubu: 4 yaş

Bilet: Ücretsiz

“Heyecan verici yeni yetenek Kasia Matyjaszek’ten örgüde kaybedip dostlukta kazanmak üzerine komik ve sıcacık bir masal”

Çiğdem Odabaşı eğitmenliğinde ‘Akıllı Kedi Didi’ kitabı üzerinden kendi yeteneklerini keşfeden çocuklar, oyunlar eşliğinde odaklanma, yardımlaşma ve paylaşmanın önemi kavrıyor. İple yapılan etkinlikler sayesinde problem çözme becerileri gelişen çocuklar yardımlaşmayı yaratıcı drama teknikleriyle öğreniyor.

 

MÜZE HATIRAM  muze-hatiram

 ​ Müzemizin birbirinden eğlenceli bölümlerini eğitmen eşliğinde gezen çocuklar, bankacılık nesnelerini eski-yeni, geçmiş-gelecek ve benzerlik-farklılık kavramları üzerinden inceliyor. Keşfettikleri nesne ve mekânları, çizgilerimi birleştir çalışması ve çiftini bul oyunuyla pekiştiren çocuklar Müze hatıralarıyla atölyeden ayrılıyorlar.

Tarih:  20 Ocak Cumartesi 12.30- 21 Ocak Pazar 13.00

23 Ocak Salı 13.00- 24 Ocak Çarşamba 14.30

27 Ocak Cumartesi 12.30- 1 Şubat Perşembe 12.00

2 Şubat Cuma 12.00- 3 Şubat Cumartesi 12.30

Süre:75 dakika

Yaş Grubu: 5-7 yaş

Bilet: Ücretsiz


5 KURUŞA 5 HİKAYE 5-kurusa

Tasarruf bilincinin aşılanması, ebeveynle birlikte paylaşım, yaratım süreci ve bilinçlendirme amaçlı olan bu atölyede tasarrufla ilgili atasözleri kullanılarak doğaçlama ve heykel çalışması yapılır. Cimrilik ve tasarruf üzerine düşledikleri hikâyeleri resmedilir. Deniz Soruklu Evren’in yönettiği atölyede her aileye temsili 5 kuruş verilir ve bunun üzerine en fazla üç dakikalık bir hikaye, bir skeç ya da bir anlatı bulmaları istenir. Son olarak hikâyelerin figürlerinden toplu bir tuval çalışması yapılır.

Tarih: 23 Ocak Salı 11.00

04 Şubat Pazar 11.00

Süre:120 dakika

Yaş Grubu: 5-8 yaş

Bilet: Ücretsiz

Rezervasyon ve bilgi için: muze@isbank.com.tr- 0212 51118 04

Daha fazla atölye programı için:

https://muze.isbank.com.tr/Sayfalar/bireysel-cocuk-atolyeleri.aspx

 

PERA EĞİTİM YARIYIL TATİLİ EĞİTİM ETKİNLİKLERİ

Pera Eğitim, 23 Ocak – 4 Şubat 2018 tarihleri arasında, Yarıyıl Tatili Eğitim Etkinlikleri kapsamında 4-6 ve 7-12 yaş gruplarına yönelik çeşitli atölyeler düzenliyor. Bana Bak! ”La Caixa” Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar sergisi kapsamındaki atölyelerde hem beden çalışmaları yapılıyor hem de fotoğraf, resim, kolaj, mozaik ve ekolojik baskı gibi teknikler kullanılıyor. Katılımcılar portreler aracılığıyla kimlik ve duygu kavramları üzerine düşünüyor ve kendi sanat eserlerini yaratma imkânını yakalıyor. Louis Kahn’a Yeniden Bakış: Cemal Emden’in Fotoğrafları – Çizimler ve Resimler sergisi kapsamında ise mimari kavramlardan yola çıkarak, atölyelerde ünlü Amerikalı mimar Louis I. Kahn’ın eserlerini ışık ve gölge üzerinden yeniden yorumlanıyor, binalar konuşturuluyor. Atölyelerde maket, eskiz, çizim, suluboya tekniklerini kullanarak kil, gönye, T cetveli gibi malzemeler aracılığıyla mimarlığa meraklı olanlara keşif alanı sunuyor.

Daha fazla bilgi ve rezervasyon için :  0212 334 99 00  egitim@peramuzesi.org.tr

Adres: Meşrutiyet Caddesi No:65 Tepebaşı – Beyoğlu

Biletler www.biletix.com sitesi üzerinden temin edilebilir. PERAkart aile ile %50 indirimli!

 

Doğadan Portrem dogadan-portrem

Daha önce “Ne yersen osun!” sözünü duydunuz mu? Sizin yemek çantanızda neler var? Sizce yediğimiz ve sevdiğimiz yemekler bizi yansıtıyor mu? Eserleri fotoğraf ve filmlerin gündelik hayat algımızı dönüştürme gücüne odaklanan İngiliz sanatçı Sharon Lockhart’ın “Öğle Molası” başlıklı dört fotoğrafı çocuklarla incelenir.  Ardından yaprak, ağaç dalı, kozalak gibi doğal malzemeler ile portreler yaratılır.

İlişkili Sergi: Bana Bak! ”La Caixa” Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar

 

Yaş: 4-6 yaş

Kontenjan: 10 kişi

Tarih: 1 Şubat Perşembe Saat: 11.00

3 Mart Cumartesi Saat: 11.00

Süre: 2 saat

Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

Bilet satın almak için:  http://www.biletix.com/etkinlik/U7W07/TURKIYE/tr

PERAkart aile ile %50 indirimli!

 

Parçaları Birleştir: Mozaik mozaik

Nerede doğduk? Hangi şehirlerde yaşadık? Ailelerimiz nereli? Kimliğimizi ve kişiliğimizi oluşturan kökenlerimizden yola çıkarak, farklı renklerle önce kimliğimizin mozaiğini, ardından mozaik tekniğiyle portremizi yaratıyoruz. İspanyol sanatçı Pedro Mora’nın “Amber Smoot” adlı seramik eseriyle bağlantı kurarak büyük şehirlerde ortaya çıkan çeşitli kimlikler hakkında farkındalık kazanıyoruz.

İlişkili Sergi: Bana Bak! ”La Caixa” Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar

Yaş: 4-6

Kontenjan: 10 kişi

Tarih:   26 Ocak Cuma Saat: 11.00

11 Şubat Pazar Saat: 12.30

Süre: 2 saat

Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

Bilet satın almak için:  

http://www.biletix.com/etkinlik/U7W08/TURKIYE/tr

 

Albümdeki Benalbumdeki-ben

Fotoğraftaki kim? Senin albümünde en çok kiminle birlikte fotoğrafların var? İngiliz sanatçı Gillian Wearing’in sergide yer alan aile bireylerinin portreleri incelenir. Sanatçının dediği gibi; “Hepsinde kelimenin tam anlamıyla benden bir parça var; hepimiz birbirimize bağlıyız ama aynı zamanda birbirimizden çok farklıyız” sözünden yola çıkarak biz de yakınlarımızla hayal ettiğimiz fotoğraf albümümüzü farklı karakterlerimizi göz önünde bulundurarak tasarlıyoruz.

Yaş: 4-6

Kontenjan: 10 kişi

Tarih:   24 Ocak Çarşamba Saat: 11.00

02 Şubat Cuma Saat: 11.00

Süre: 2 saat

Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

Bilet satın almak için: 

http://www.biletix.com/etkinlik/U7W09/TURKIYE/tr

 

O Ne Surat?o-ne-surat

Kendi kendine güler misin, yaptıklarına şaşırır mısın? Olmadık anlarda başımıza gelenlere karşı yüzümüzde nasıl bir ifade olur? İspanyalı sanatçı Esther Ferrer’in “Şaşkınlık, kibir, ıstırap, vesaire, vesaire” isimli video yerleştirmesinden esinlenerek eş olduğumuz arkadaşımızla karşılıklı birbirimizin surat ifadelerini anlamlandırmaya çalışıyor ve bu surat ifadelerini dev kartonlara çiziyoruz.

Yaş: 4-6

Kontenjan: 10 kişi

Tarih:   30 Ocak Salı Saat: 11.00

17 Şubat Cumartesi Saat: 11.00

Süre: 2 saat

Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

Bilet satın almak için: 

http://www.biletix.com/etkinlik/U7W10/TURKIYE/tr

 

Plan, Kesit, Görünüş plan-kesit

Özellikle Louis Kahn ve onun çağdaşı mimarların kullandığı teknik çizimin en önemli üç parçası plan, kesit ve görünüş ne demek? Bu üç kavramı anlamak için önce mini bir bina maketi üretiyoruz. Ardından bu maketi kesip biçerek kesit ya da planlarımızı elde ediyoruz. Ürettiğimiz parçaları boyayarak ve kağıda basarak sergide sıkça karşılaştığımız bu üç ifade tekniğini kullanıyor ve kendi plan-kesit-görünüş kolajımızı yaratıyoruz!

Yaş: 4-6

Kontenjan: 10 kişi

Tarih:   30 Ocak Salı Saat: 11.00

17 Şubat Cumartesi Saat: 11.00

Süre: 2 saat

Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

Bilet satın almak için: 

http://www.biletix.com/etkinlik/U7W04/TURKIYE/tr

 

Bir Müze Tasarlıyorum muze-hatiram

Louis Kahn’ın sıklıkla vurguladığı ihtiyaç ve istek farkını örneklemek üzere, bir müze tasarlanır. Her çocuk kendi ihtiyaçlarını ve isteklerini tanımlıyor, listeliyor. Nasıl bir müze isterim; peki neler olmazsa olmaz birer ihtiyaç? Bu bağlamdaki sorular etrafında çizim ve sulu boya teknikleriyle bir müze tasarımı ortaya koyulur.

Yaş: 4-6

 Kontenjan: 10 kişi

 Tarih: 30 Ocak Salı Saat: 11.00

17 Şubat Cumartesi Saat: 11.00

Süre: 2 saat

 Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

Bilet satın almak için: 

http://www.biletix.com/etkinlik/U7W05/TURKIYE/tr

 

Sizi Bir Yerden Tanıyor Gibiyim sizi-bir-yerden

Louis Kahn’ın binalarında tanıdık neler var? Kare pencereler, yuvarlak kemerler, üçgen boşluklar. Sergiyi gezip ünlü mimarın binalarını, eskizlerini gördükten sonra, atölyede onlara biraz daha yakından bakacağız. Karşılaştığımız tanıdık şekilleri (üçgen, dikdörtgen, daire) çizip boyayacak, farklı taramalarla vurgulayacağız. Atölye sonunda hem ünlü mimarın bir binasını çok

iyi tanıyacağız; hem de eve onun bir soyutlamasını götürebileceğiz.

Yaş: 4-6

Kontenjan: 10 kişi

Tarih: 30 Ocak Salı Saat: 11.00

17 Şubat Cumartesi Saat: 11.00

Süre: 2 saat

Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

Bilet satın almak için: 

http://www.biletix.com/etkinlik/U7W06/TURKIYE/tr

 

KOÇ ÜNİVERSİTESİ ELC FOR KİDS KIŞ PROGRAMI  koc-universitesi

22 Ocak – 2 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Koç Üniversitesi ELC for Kids Kış programında 4-11 yaş aralığındaki çocuklar ara tatil süresince hafta içi her gün saat 09.00 – 15.00 arasında yaşıtları ile eğlenerek İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini geliştirecekler. İçeriği her sene güncellenen ve bilişsel, fiziksel ve sosyal gelişimi destekleyen aktiviteler sayesinde katılımcı çocuklar yabancı dil pratiğini sınav, seviye ve bu gibi bariyerler olmadan hevesle gerçekleştiriyorlar. Ders programında buz pateni, drama, takım çalışmaları, sportif aktiviteler, mutfak sanatları gibi atölyeler olan program, Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsünün tüm imkanları kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Detaylar ve başvuru için: 

https://kocelckids.ku.edu.tr/programlar/kis-programi/

Koç Üniversitesi, Rumelifeneri Yolu 34450 Sarıyer, İstanbul

İletişim: 0212 338 15 00

Örnek Aktiviteler   

Buz Pateni, Sınıfta İngilizce Pratik, Mutfak Atölyesi, Coding, Drama Atölyesi, Tırmanma Duvarı, Yaratıcı Sanat Atölyesi

Örnek Program

08:30 – 09:00 = Toplanma
09:00 – 09:30 = Fitness
09:30 – 09:40 = Ara Öğün
09:45 – 10:30 = Drama Atölyesi
10:45 – 11:30= Fotoğrafçılık
11:30 – 12:30 = Öğle Yemeği
12:30 – 13:35 = Buz Pateni
14:00 – 14:55 = Buz Pateni
14:55 – 15:00 = Ara Öğün

Yaş Grubu: 4 – 11 yaş

Program Tarihleri: 22 Ocak – 02 Şubat 2018 – 2 Hafta (3600 TL)

Birer hafta katılım mümkündür.

*Bu fiyatlara servis ücreti dahil değildir. Servis ücretleri ve saatleri, katılım talebinde bulunduğunuz dönemin kayıtları tamamlandıktan sonra servis firması aracılığıyla tarafınıza iletilecektir.

 

PACE ÇOCUK SANAT MERKEZİ- 2018 MİNİ KIŞ SANAT KAMPLARI  pace

Çocuklarınıza verebileceğiniz en güzel tatil hediyelerinden biri PACE Çocuk Sanat Merkezi 2018 Mini Kış Sanat Kamplarında geçirebileceği sanat ve yaratıcılık dolu bir hafta olacaktır. Sanatın renkli ve eğlenceli dünyasını keşfedecekleri, sadece onlar için hazırlanmış bir Sanat Kampı. Haftalık Mini Kış Sanat Kampları birbirinden bağımsız 2 hafta olarak, 22 – 26 Ocak 2018 ve 29 Ocak- 02 Şubat 2018 tarihleri arasında hafta içi her gün sabah (10.00 – 13.30) ve öğleden sonra (15.00 – 18:30) olarak iki ayrı grup halinde 5-12 yaş çocuklar için hazırlandı.

Daha önceki PACE Sanat Kamplarında uygulanan bazı aktivite örnekleri:
• Doğa Ana’yı Yoğurma! (Seramik aktivitesi)
• Alexander Calder ve UÇAN Heykeller! (Mobil Heykel aktivitesi)
• Atık Heykeller?? (3-Boyutlu Geri Dönüşüm aktivitesi)
• Kazarız, boyarız ve en sonunda basarız. (Baskı Resim aktivitesi)
• Parmak Kuklalar. (Kukla aktivitesi)
• Oyuncak Heykeller! (Heykel/Oyuncak aktivitesi)
• Kendimin Karikatürü! Hem de dev boyutlarda! (Karikatür aktivitesi)

Çocukları güvenli, sağlıklı, eğlenceli, hayal güçleri ve yaratıcılıklarını özgürce kullanabilecekleri sanat dolu bir kamp bekliyor.

PACE Çocuk Sanat Merkezi 2018 Mini Kış Sanat Kampları tarihleri:

  • 22 – 26 Ocak 2018 / 29 Ocak – 02 Şubat 2018

Çocukların kamp boyunca yaptığı yaratıcı eserler kampın son günü bir sergi ile ailelerle paylaşılacaktır. Grup kontenjanları 12 çocukla sınırlıdır.

Ücret: 1 Haftalık 650 TL, 2 haftalık 1235 TL

Kayıt: PACE Çocuk Sanat Merkezi – CADDEBOSTAN

Şerafettin Sokak Çamardı Apt. No.4/29 Caddebostan / Kadıköy

pace@pacesanat.com   www.pacesanat.com    0 216 385 80 36

 

BEYKOZ CAM OCAĞINDA ÇOCUK ATÖLYELERİ cam-ocagi

Alevle Çalışma (Boncuk yapımı): Renkli cam çubuklar, masa üstü ocak alevinde (salumo) eritilip bazen çelik tellere, bazen diğer cam çubuklara sarılarak, eklenerek camdan yepyeni şekillere dönüşüyorlar. Bu yöntemle boncuklar, figürler ve çeşitli objeler yaratılıyor.

Cam Üfleme: Pipo adı verilen çelik çubuklar ile akıcı halde fırından alınan sıcak cam üflendikten sonra ısıya dayanıklı çeşitli aletler yardımıyla çekilip, uzatılıp, kesilip, şekillendiriliyor. Küçüklü büyüklü, farklı bezeme ve renklerde birçok forma dönüştürülebiliyor.

Cam Füzyon: İki veya daha fazla cam parçası istenilen kompozisyonda yerleştirildikten sonra, füzyon fırınları içerisinde, sıcaklık yardımıyla tek bir cam parçaya dönüştürülüyor. Isı yardımıyla istenirse düz, istenirse rölyefli olacak şekilde panolar, tablolar, vazolar, heykeller, çocukların yaratıcılığa bağlı olarak sınır tanımaksızın şekilleniyor.

Yaş grubu: 4- 13 yaş

Atölye Fiyatı: Cam üfleme, füzyon ve boncuk yapımı paket ücreti:120 TL.  Ayrı ayrı alınmak istenirse: Cam üfleme 60 TL, Boncuk Yapımı 50 TL, Füzyon 30 TL

Tarih ve saat: Cumartesi günleri hariç her gün sabahtan 10.00-13.00, öğleden sonra 13.00-16.00 saatlerinde atölyelere katılabilirsiniz.

Adres: Cam ocağı Vakfı, Köyiçi Cad. 72/A Öğümce/ Beykoz

Kayıt, rezervasyon ve detaylı bilgi için: info@camocagi.org

Telefon: +90 216 433 36 93

 

İSTANBUL WINTER DREAM winterdream

Türkiye’nin ilk ve tek kış festivali Istanbul Winter Dream 18 Ocak– 25 Şubat tarihleri arasında Vadistanbul AVM’ de kurulacak. Her gün 10.00- 23.00 saatleri arasında Seyrantepe Vadistanbul’da ziyaretçilerini ağırlayacak. Açık havada buz pateni keyfi ve dev kızak rampasının keyfini yaşamak, atlıkarınca, kamikaze, çarpışan arabalar, flying wings, crazy dance, trombolin gibi lunapark klasiği eğlencelerin tadına varmak …Kışın en eğlenceli buluşmalarına ev sahipliği yapacak İstanbul Winter Dream, klasikleşen lunapark eğlenceleri, paten şovları, DJ performansları, ışık, dans gösterileri ve çocuklara özel çeşitli atölye çalışmaları ile kış aylarının en keyifli buluşma noktası olacak. Sokak lezzetlerinin keyfine varacaksınız.
Dumanı tüten köfte, nefis tantuni, kömürde kokoreç, kaç tane yediğini unutturan ıslak hamburger, tadına doyulmaz sucuk ekmek, başlı başına bir kış rüyası kestane ve daha nicesi… DJ müzik eşliğinde sokak lezzetlerinin keyfine varacağınız İstanbul Winter Dream, çeşitli hediyelik eşyaların satıldığı küçük ahşap evlerle de tam bir festival havası yaşatacak. 

Yer: Vadistanbul

Adres: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. No:1/A Sarıyer

Bilet: 2 yetişkin+2 Çocuk 110 TL

2 Yetişkin+ 1 Çocuk 95 TL

Yetişkin 45 TL, Çocuk 25 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/VV801/TURKIYE/tr

 

DISCOVERY MUSEUM İSTANBUL discovery

Çocukların yaratıcılığını ve merakını besleyerek sağlıklı gelişimine katkıda bulunan Discovery Museum, ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerini sağlayan çocuk-merkezli bir öğrenme ve eğlence ortamı. Konseptinin özgünlüğü sebebiyle de, Türkiye’de eşi bulunmuyor. Discovery Museum, her yaştan çocuğun, keşif ve öğrenme duyularını geliştirecek, iş birliği yapacağı arkadaşlarıyla sosyalleşme yetisini güçlendirecek, öğrenerek eğlenme deneyimini bir arada sunacak bir platform.

Yaş Grubu: 3-12 Yaş

Adres: Bahçeşehir 1.Kısım Mahallesi Doğaparkı Caddesi Gölet Mevkii Prestige Mall Başakşehir / İSTANBUL

Telefon: 0212 608 13 64 http://www.discoverymuseumistanbul.com/

Çalışma Saatleri: Hafta içi: 12.00-20.00/ Hafta sonu: 10.00-20.00

Bilet: Çocuklar için yarım saat 10 TL, yetişkinler için ücretsiz.


JURASSIC LAND jurassic-land

Dünyanın en iyi dinozor müzeleri arasına giren Jurassic Land’de çocuklarınızla macera dolu bir gün geçirebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük 4 boyutlu, 6 animasyonlu sineması, eğlenirken öğrenme imkanı sunan laboratuarı ile çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çeken Jurassic Land, tüm aile fertlerinin birlikte vakit geçirebilecekleri yepyeni bir aktivite alanı oluyor.
Müze / Park  Açılış: 10.00
Müze / Park Kapanış: 18.30 Cumartesi- Pazar: 19.30 ( son giriş saatleri)

Adres: Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Kocatepe Mah., Paşa Cad. Bayrampaşa

Telefon: 0212 640 80 88

Bilet: 39 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UMA10/TURKIYE/tr

 

LEGOLAND DISCOVERY CENTRElegoland

Forum İstanbul AVM Bayrampaşa’da bulunan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da renklerle, yaratıcılıkla ve ailelere yönelik eğlenceli etkinliklerle dolu LEGO® dünyasında hayal gücünüzü özgür bırakın. 3-10 yaş arasındaki çocuklar ve aileleri için tasarlanmış eğlenceli öğrenme merkezi.

  • 2 LEGO® gezisi, 15 Sürükleyici LEGO® oyun deneyimi, LEGO® 4D sinema, Doğum Günü Parti Odaları ve çok daha fazlası.
  • Master Model Builder Academy – Uzmanlardan LEGO® inşa etme ipuçlarını öğrenin.
  • LEGO® MINILAND – İstanbul ve Dünya’nın simge haline gelmiş binalarının  LEGO® parçaları ile inşa edilmiş etkileyici modellerini görün.

Bilet:3 Yaş altı ücretsiz, 3-14 yaş 37 TL, Yetişkinler 46 TL

https://www.legolanddiscoverycentre.com/istanbul/biletler/

 Adres: LEGOLAND Discovery Centre İstanbul, Kocatepe Mah. Paşa Cad. Forum İstanbul Avm No.5/5 Bayrampaşa/ İstanbul

Telefon:  444 3 253


ENGINEERING FOR KIDS bircks-4-kidz

 Engineering For Kids, çocukların doğal meraklarını uyandırarak, mühendisliğin temel kavramlarını deneyler ile öğretmeyi hedefleyen dinamik ve benzersiz bir programdır. Bu programda STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) olarak adlandırılan Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi, okul sonrası etkinlikler, atölye çalışmaları, kamplar ve partilerle 5-14 yaş arası çocuklara aktarılır. Her eğitim modülü çocukların yaratıcılığını arttıracak ve STEM eğitiminin gereklerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

22 Ocak 2018 Pazartesi- Uzay ve Havacılık Mühendisliği Pompalı Roket ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

23 Ocak 2018 Salı- Kimya Mühendisliği Şişedeki Sis ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

24 Ocak 2018 Çarşamba- Makine Mühendisliği Özel Yarış Arabaları ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

25 Ocak 2018 Perşembe- İnşaat Mühendisliği Yol Yapıyoruz ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

26 Ocak 2017 Cuma- Makine Mühendisliği Lunapark Treni ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

 

Tarih: 22 Ocak – 26 Ocak 2018 (Hafta içi 5 gün) Sömestir Programı Acemi (4- 6 yaş) Mühendisler için (7-10 yaş) hafta içi 11.00 – 13.00 saatleri arasında yapılmaktadır. 1 saat EFK deneyi + 1 saat Eğlenceli Oyun Aktivitesini kapsamaktadır.

Ücret: 5 günlük ücret 400 TL+KDV, 1 Günlük katılım 90 TL+KDV dir. Ödemeler ilk ders katılımında peşin olarak alınır. Kardeş indirimi %10 ‘dur.

 Adres: Kayışdağ Cad. Bağlık sok. Parlar Cihan İş Merkezi No:49/ A Kat:2 Daire: 4 Ataşehir

İletişim: 0216 576 80 76

 

BRICKS 4 KIDZ YARATICILIK MERKEZİ Bricks-for-kids

 Programlar, öğrencilerin LEGO® tuğlalarını kullanarak kendi özgün yapıtlarını inşa edebilmeleri, oyun oynayabilmeleri ve çok eğlenebilmeleri için sıra dışı bir atmosfer sunuyor. Etkinlikler çocukların görsel yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Eğlence ve eğitim mükemmel bir denge içindedir.

Çocukların bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik temelli eğitimlerini desteklemeyi hedefleyen programların önemli bir diğer hedefi de onların rekabetsiz bir ortamda oyun oynayarak sosyalleşmelerini sağlamaktır. Bu şekilde, çocukların tek uğraşı haline gelmekte olan ve onları sosyalleşmeden alıkoyan ekran oyunlarına ve uygulamalarına karşı etkin bir alternatif sunulmaktadır.

Bricks4Kidz  Yaratıcılık Merkezi

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Önder Sok. No:11/1Ataşehir 3457

Telefon: +90 (542) 544 54 39

22-26 Ocak veya 29 Ocak 2 Şubat haftası, hafta içi 5 gün öğleden önce ya da öğleden sonra olmak üzere 445 TL

  • Robotik/Kodlama I: 6-13 yaş, Robotik/Kodlama II 8-13 yaş içindir. Diğer kamplar 5-13 yaş için uygundur.

Kayıt için: https://tr.bricks4kidz.com/index.php?action=location&location=1

 

 

SİNEMALARbobi

 Bobi: Dikenlerin Gücü Adına

Gururlu ve kibirli Bobby, kirpi kabilesindeki en güçlü aynı zamanda da en isyankar ve sıradışı kirpi. “Tie Tui” ile yaptığı kavgada yaralanan Bobby, hafızasını kaybetmesiyle esrarengiz yolculuğuna başlıyor. Senaristliğini Jianming Huang ve Xiaoyu Wu’nun yaptığı anismasyon filminde yönetmen koltuğunda Jianming Huang oturuyor.

Vizyon Tarihi: 05.01.2018

Yaş Grubu: 7 yaş altı ailesiyle izleyebilir.

Süre: 85 dakika

Tür: Animasyon

Bilet: https://www.cinemaximum.com.tr/bobi-dikenlerin-gucu-adina-filmi

 

 FerdinandFerdinand

Ferdinand, arenada dövüşmektense tarlalarda çiçek koklamayı tercih eden bir boğanın öyküsünü anlatıyor. Ferdinand sakin mizacına ve doğa sevgisine rağmen dış görünüşü sebebiyle vahşi bir canavar olarak algılanır. Tehlikeli bir canavarla karıştırıldıktan sonra yakalanıp evinden ayrı düşürülür. Kendini İspanya’da bulan Ferdinand, evine dönmeye kararlıdır. Ancak bunun için yardıma ihtiyacı olacaktır. Yönetmenliğini Carlos Saldanha’nın üstlendiği filmin orijinal fikri ise Munro Leaf imzalı çocuk kitabına dayanıyor.

 Vizyon Tarihi: 22.12.2017

Yaş Grubu: 7 yaş altı ailesiyle izleyebilir.

Süre:108 dakika

Tür: Animasyon

Bilet: https://www.cinemaximum.com.tr/ferdinand-filmi

 

  TİYATROLAR

tiyatro

BURNUNU KAYBEDEN PALYAÇO burnunu-kaybeden-palyaco

 Tarih ve Yer: Halis Kurtça Kültür Merkezi- 02 Şubat 2018 Cuma Saat: 15.00

Caddebostan Kültür Merkezi -04 Şubat 2018 Pazar- Saat: 12.00

Bilet: 28.50 TL

 Şimdi size bir soru… Yalnız, mutsuz, oyun oynayacak arkadaşı bile olmayan küçük bir kral mı olmak istersiniz; yoksa insanlara mutluluk dağıtan, onlarla bir şeyler paylaşmanın güzelliğini tadan bir palyaço mu? Kötü kalpli biri olan sirk patronu, sirkte çalışan Palyaço’ya yeterli para vermemektedir. Bir gün Palyaço, gösterinin ortasında açlıktan bayılınca, sirkin patronu onu işten kovar. Bu yetmiyormuş gibi, bir de kırmızı burnunu alıp çok uzaklara atar. Bu durumda tam palyaço olunamayacağından, bizim palyaço burnunu bulmak için yola koyulur.

Yaki adındaki çocuk ona burnunu bulması için yardım edecektir. Bir tesadüf sonucu burnun Komik ve Komik Yamağı’nda olduğunu öğrenirler. “Komik” ve “Komik Yamağı” buldukları palyaçonun burnunu, yeni krala hediye ederek ödülü alırlar, fakat beğenmezler. Bunun üzerine “Komik” ve “Komik Yamağı”, önce yeni kralın tacını çalarak, sonra da sanki tacı kendileri bulmuş gibi krala geri vererek, daha büyük ödüller alabilmenin peşine düşerler. Fakat “Yaki” ve “Palyaço”, “Komik” ve “Komik Yamağı”nın bu kirli oyununu ortaya çıkarır ve “Palyaço” burnunu kraldan geri alır.

 

ŞARKICI YUNUS TAKO sarkici-yunus-tako

Özgür sularda ünlü olma hayallerinin peşinde giderken, kendini bir anda yunus gösteri merkezinde tutsak bulan genç bir yunusun öyküsünü anlatan oyunun biletlerinden elde edilen gelirin bir kısmı, Bana Göz Kulak Ol Derneği vasıtasıyla sokak hayvanları yararına kullanılacak.  İçinde balıkların, deniz kaplumbağalarının ve köpekbalıklarının olduğu, dostluğun ve özgürlüğün anlamını en keyifli haliyle çocuklara anlatan bu güzel oyunu kaçırmayın.

 Tarih: 20 Ocak 2018 Cumartesi Saat: 14.00

KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

Adres: Bayar Cad. Buket Sok. No: 20/1 Kozzy AVM. Kat:2 Kozyatağı

Bilet: 25 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/VT302/TURKIYE/tr

 

Tarih: 31 Ocak 2018 Çarşamba Saat: 12.00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan/Kadıköy Telefon 0216 467 25 68 – 0216 467 36 00

Bilet: http://www.biletix.com/etkinlik/VT303/TURKIYE/tr

 

 

ODADA DÖRT MEVSİM  Odada-dort-mevsim

Bir odanın içine dört mevsimi sığdırabilir misiniz? Bir yetişkin için çok kolay görünmese de bir çocuk için hiç de zor değil aslında. Odasında nasıl vakit geçireceğini bilmeden sıkılan bir çocuğun yardımına koşan bilge sinek Bay Cızbız’la tanışacak; Vivaldi’nin eşsiz müziğinden yararlanarak küçücük odanın içinde yarattığı dünyaya tanık olacaksınız. Bay Cızbız’ın ellerini birbirine sürtmesiyle yaşanan büyülü yolculukta çocuklar hem hayal güçlerinin sınırsızlığını, hem de müziğin nasıl bir anlatım gücüne sahip olduğunu keşfedecek.

Yer: Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Adres: Merdivenköy Mahallesi Ressam Salih Ermez Caddesi

No: 46 Gözcübaba / Kadıköy / İstanbul

0216 357 28 36

Tarih: 25 Ocak Perşembe Saat: 15.00

Bilet: Ücretsiz

 

 

ROBİN HOOD VE GİZEMLİ ORMAN Robin-hood

Baron ve eşi Barones, sihirli küreyi kullanarak Nottingham halkını korkutup haraç toplamaya başlamıştır. Halk tamamen fakirleşmiştir. Fakat Baron ve Baronesin asıl hedefi büyük hazineyi ele geçirip dünyaya hükmetmektir. Bu hazineye ulaşmak için Marian’ın özel kolyesine ihtiyaçları vardır. Baron ve Barones çeşitli planlar yapmaya başlarlar. Bu sırada halkın kahramanı iyi yürekli Robin Hood, ve en yakın arkadaşı Küçük John olaya dahil olur ve serüven başlar.

  Tarih: 20 Ocak 2018 Cumartesi Saat: 13.00 / 15.00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan/Kadıköy Telefon 0216 467 25 68 – 0216 467 36 00

Bilet: 28.50 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/VST06/TURKIYE/tr

 

KORKUSUZ SALYANGOZ Korkusuz-salyangoz

 En büyük kahramanlıklar hep cüssesi en büyük olandan beklenir. Oysa bazen, çözümü imkansız gibi görünen sorunları, hiç ummadığımız kişiler çözer.

Minik bir salyangoz, en güçlü olanın bile başaramadığı zor işleri başarabilir. Korkusuz Salyangoz; başarının ardındaki sırrın hikayesi…

Yer: Barış Manço Kültür Merkezi/ Caddebostan Kültür Merkezi

Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. Nail Bey Sok. Kadıköy

Tarih: 23 Ocak 2018 Salı Barış Manço Kültür Merkezi

Saat:13.00 /15.00

Bilet: 28.50 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/VGZ02/TURKIYE/tr

 

ÇİFTLİKTE PATIRTI ciftlikte-patirti

Dayanışmayı, birlikte huzur içinde yaşamanın güzelliğini anlatan çocuk oyunu Çiftlikte Patırtı, miniklerle buluşuyor. Ali babanın çiftliğinde yaşayan hayvanlar aralarındaki incir çekirdeğini doldurmayan sorunlar sebebiyle sürekli huzursuzluk yaratmaktadırlar. Günün birinde Ali Baba kahramanlarımıza bir ders vermek ister. Bir veda mektubu yazar. Tüm bu huzursuzluklardan bıktığını ve mutlu olabileceği bir çiftliğe taşınmaya karar verdiğini bildirir. Kahramanlarımıza aralarındaki anlaşmazlıkları giderip birlik beraberlik içinde yaşamayı öğrenmekten başka çare yoktur.

 Yer: KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

Adres: Bayar Cad. Buket Sok. No: 20/1 Kozzy AVM. Kat:2 Kozyatağı

Tarih: 21 Ocak 2018 Pazar Saat: 13.00

Bilet: 25 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/VER03/ISTANBUL/tr

 

DUYGUSAL KEMAN İLE KOMİK DAVUL DuyDuygusal-keman-komik-davul

Çocuklara müzik enstrümanlarını tanıtan müzikal tiyatro oyununda müzik enstrümanları canlanıyor. Maskot kostümler ve soprano tenor seslerin seslendirdiği oyunda şarkılara çocuklar da eşlik ediyorlar.

Yer: Barış Manço Kültür Merkezi/ Caddebostan Kültür Merkezi

Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. Nail Bey Sok. Kadıköy

Tarih: 28 Ocak 2018 Saat:13.00 /15.00

Bilet:  35 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UR1AC/TURKIYE/tr

 

Tarih: 01 Şubat 2018 Perşembe Saat: 12.00 / 14.00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi B Salonu

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan/Kadıköy Telefon 0216 467 25 68 – 0216 467 36 00

Bilet: 35 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UR1AD/TURKIYE/tr

 

ÇİZMELİ KEDİ MÜZİKALİ cizmeli-kedi

Geçmiş zamanda ülkenin birinde bir değirmenci ve üç oğlu yaşar. Değirmenci büyük oğluna değirmeni, ortanca oğluna eşeği, küçük oğluna da kedisini miras bırakır. Küçük oğlu kendisine bir kedinin miras kalmasından pek memnun olmaz. Kedi bunu duyar ve hemen sahibinden bir çift çizme ister. Zekasını kullanan kedi sahibine hiç de değersiz bir miras olmadığını kanıtlamak için zorlu bir göreve hazırdır. Genç delikanlıyı zengin yapmak. Bunun için büyük bir yarışmada kötülüklerle dolu Albazar’a karşı amansız bir mücadelede bulur kendini. Delikanlı ise haberi olmadan zeki kedisi tarafından bu maceralı oyunun içine sürüklenmiştir. Delikanlının parada zenginlikte gözü yoktur. Ama sevgi dolu yüreği ve dürüstlüğü genç adama hayal edemeyeceği zenginlikler sunar. Gerçek zenginliğin sevgi ve paylaşmak olduğunu herkese kanıtlar.

Yer: KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

Adres: Bayar Cad. Buket Sok. No: 20/1 Kozzy AVM. Kat:2 Kozyatağı

Tarih: 31 Ocak 2018 Çarşamba Saat: 12.00

Bilet: 28.5 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/VEJ02/TURKIYE/tr

 

CHİMİDYUE (ÇİMİDİ) cimidi-tiyatro

Chimidyue (Çimidi), Amazon ormanlarında yaşayan Tukuna halkına ait bir halk efsanesine dayanıyor.

Orman hakkında her zaman korkunç hikayelerin anlatıldığı bir köyde yaşayan Chimidyue her şeye rağmen ormanda nasıl bir dünya olduğunu merak etmeye devam eder ve bir gün bir kelebeğin peşinden koşarken kendisini ormanın ortasında buluverir. Kaybolmuştur ve ormandaki her şey ona çok yabancıdır. Chimidyue, halkının ezberlerinin ötesinde ormanı yeniden tanıyacaktır. Ve ormanın yolunu anlamaya çalıştıkça, daha önce bildiğini fark etmediği bir sırrı tekrar hatırlayacaktır.

Yer: Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Adres: Merdivenköy Mahallesi Ressam Salih Ermez Caddesi

No: 46 Gözcübaba / Kadıköy / İstanbul

0216 357 28 36

Tarih: 21 Ocak Pazar Saat: 15.00

Bilet: Ücretsiz

 

MÜZELER

BARIŞ MANÇO MODA 81300 baris-manco-muzesi

Moda’da bulunan Barış Manço Evi, büyük sanatçının anısına Kadıköy Belediyesi tarafından müze-ev olarak düzenlenmiştir. Moda’da kalan son köşklerden biri olan ve 19.yy. Viktoryen tarzında mimarisi olan Barış Manço Evi’nde Barış Manço ile ilgili tüm eşyalar, kostümler, fotoğraflar ve daha pek çok detay sergilenmektedir.

Adres: Yusuf Kamil Paşa Sok. No:5 Moda, Kadıköy-İstanbul

İletişim: 0216 337 94 13 – www.barismanco.kadikoy.bel.tr

Resmi-dini bayramlar ve pazartesi günleri hariç her gün 09.00-17.00 arasında Barış Manço evini ziyaret edebilirsiniz.

Bilet Fiyatları: Tam: 10 TL, İndirimli: 5 TL

 

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİOyuncak-muzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur. Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi dünya tarihini daha eğlenceli, daha akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere sunmaktadır. Örneğin, uzay oyuncaklarının sergilendiği bölümde Ay’a ulaşma çabası, tren oyuncakları bölümünde ise sanayi devrimi oyuncakların diliyle anlatılmaktadır. Müze 3 kuşağın bir arada vakit geçirebileceği ve ortak mutluluğu paylaşabileceği bir mekandır.

Adres: Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren
Sokağı No:17 Göztepe / İstanbul Telefon:0216 359 45 50 – 51

Bilet Fiyatları: Tam Giriş Ücreti: 13 TL, İndirimli Giriş Ücreti: 10 TL

Müzenin içerisinde 3 yaş ve üzeri çocuklara hitap eden Tahta Oyuncak Boyama, Seramik, Parmak Kuklalar ve Evleri, ve Origamiden Tasarım Atölyesi gibi birçok farklı atölyede etkinlikler gerçekleştirilmekte ve müzikli çocuk oyunları da bulunmaktadır.

Etkinliklerle ilgili detaylı bilgi için: http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/etkinlikler.asp

 

DOLMABAHÇE SARAYI dolmabahce

Saray, Mâbeyn-i Hümâyûn (Selâmlık), Muâyede Salonu (Tören Salonu) ve Harem-i Hümâyûn adlarını taşıyan üç bölümden oluşur. Dolmabahçe Sarayı, hizmete açıldığı 1856 yılından, halifeliğin kaldırıldığı 1924’e kadar aralıklarla 6 padişaha ve son Osmanlı Halifesi Abdülmecid Efendi’ye ev sahipliği yapmıştır. 1927- 1949 yılları arasında Saray, Cumhurbaşkanlığı makamı olarak kullanılmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1927-1938 yılları arasında İstanbul’daki çalışmalarında Dolmabahçe Sarayı’nı kullanmış ve burada vefat etmiştir.

Ziyaret Saatleri: Dolmabahçe Sarayı’nı Pazartesi ve Perşembe hariç 09.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Giriş Ücreti: Giriş ücretlerini öğrenmek için: http://www.millisaraylar.gov.tr/portalmain/VisitingInfo.aspx  linkinden yararlanabilirsiniz.

Adres: Dolmabahçe Cad. Beşiktaş  İletişim: 0212 236 90 00

 

TOPKAPI SARAYI MÜZESİtopkapi

Fatih Sultan Mehmed tarafından 1478’de yaptırılan Topkapı Sarayı, Sultan Abdülmecid’in Dolmabahçe Sarayı’nı yaptırmasına kadar yaklaşık 380 sene Devletin idare merkezi ve Osmanlı sultanlarının resmi ikametgahı olmuştur.

Adres: Sultanahmet, Fatih

İletişim: (0212) 512 04 80

Bilet: 40 TL

Bilet satın almak için: https://muze.gov.tr/bilet_almak_istiyorum
Ziyaret Saatleri Kış Sezonu:

Müze, Harem ve Aya İrini saat: 09.00 – 16.45 arası ziyaret edilebilir. Salı günleri hariç, her gün ziyarete açıktır.

 

JALE KUŞHAN BALMUMU HEYKEL MÜZESİbalmumu-heykel-muzesi

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk büyüklerinin heykellerinin bulunduğu müzede, 11 yıl içinde 60’a çıkan heykel sayısı giderek artmakta, müzeye Türk ve Dünya tarihinden isimler eklenmeye devam etmektedir. Balmumu heykel sanatı, topluma kültür-sanat yoluyla tarih bilinci, tarih sevgisi aşılamanın yanında, öğrencilerin gelişiminde görsel ve uygulamalı eğitime katkısı açısından da son derece yararlı görülmektedir.

Dünyadaki diğer Balmumu Heykel Müzelerinden farklı olarak, konusunda uzman rehberler eşliğinde (Türkçe, İngilizce, Arapça, Rusça dillerinde) 40 dakika kadar ziyaretçilere ücretsiz sunum yapılmakta ve anlatımlar sinevizyon gösterimleri ise desteklenmektedir.

Giriş ücreti: Öğrenci 15 TL, Yetişkin 25 TL

Adres : Büyükdere Cd. Cevahir AVM FUNLAB Eğlence Dünyası Zemin Kat, No:22 – 34400 Şişli, İstanbul

İletişim:  bilgi@balmumuheykelmuzesi.com

 

MADAM TUSSAUDS İSTANBULmadam-tussauds

250 yıllık bir geçmişe sahip Madame Tussauds markası artık İstanbul’da! Tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismin yer alacağı Madame Tussauds İstanbul’da Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezinti yapabilir, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızıyla da tanışabilirsiniz.

Bilet: 0-3 yaş ücretsiz, Çocuk-öğrenci 32 TL, Yetişkin 40 TL ( online fiyatlar)

Madam Tussaud’a ek olarak Sea Life ve Legoland’a ortak giriş biletleri için:

https://www.madametussauds.com/istanbul/tr/b%C4%B0letler/

Adres: Grand Pera  İstiklal Cad. No: 56/58  Beyoğlu / İstanbul
MİNİATÜRKminiaturk

Miniatürk ya da Minyatür Türkiye Park, Türkiye’deki çeşitli yapıtların maketlerinin sergilendiği 60.000 metrekareyle dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkıdır. Miniatürk’te, binlerce tarihi eser arasından seçilen 131 mimari eserin, 1/25 oranına küçültülmüş minyatür modellerine yer verilmektedir.

Giriş Ücretleri: Tam bilet 7,5 TL, Öğrenci 3 TL

Çalışma Saatleri: 09.00-18.00

İletişim Bilgileri: Sütlüce Mah. İmrahor Cad. 34445 Sütlüce/ Beyoğlu     0212 222 28 82

 

UÇURTMA MÜZESİ ucurtma-muzesi

2005 yılında Mehmet Naci Aköz ülkemizin ilk ve halen tek Uçurtma Müzesini kurdu. Müzede 33 Ülkeye ait toplamda 2000’i aşkın üründen oluşan koleksiyonda uçurtmalar, uçurtma yayınları, uçurtma malzemeleri ve uçurtma ile ilgili çeşitli objeler sergilenmektedir.

Adres: Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Uncular Cad. Bakıcı Sok. No: 12 Üsküdar

İletişim: 0216 553 23 37-0532 616 14 66

Uçurtma Müzesi için giriş ücreti alınmamaktadır. Uçurtma atölyesinde sadece uçurtma malzemelerinin ücreti ödenmektedir.

Uçurtma müzesi ile ilgili daha detaylı bilgi için: http://www.ucurtmamuzesi.net/ucurtma-muzesi/

Ziyaret saatleri: Hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında hem müzeyi ziyaret edebilir, hem de kendi uçurtmanızı yapabilirsiniz. Ziyaret için müzeden randevu alınması gerekmektedir.

 

MÜZİKALLER&GÖSTERİLER

KÖSTEBEKGİLLER-AİLE MÜZİKALİKostebekgiller

Köstebekgillerin en sevimli karakterleri Boya, Süslü, Kösteban ve Amcaları Köstan, Aile isimli yepyeni bir müzikal ile sahnede çocuklarla buluşuyor. Sonderece hareketli müzik dolu bu yeni serüvende Tırtıl Soren, Kurt, Kırmızı Başlıklı Kız, Gerçeği çizen ressam karakterleri de sevimli dostlarımıza eşlik edecek. Müzikalde, Boyo’ nun çocukları gösteride eğlenmek ve birlikte oynamak üzere söz verip davet ettiği, ancak son ana kadar üstlendiği sorumluluğu yerine getirmediği için, tüm arkadaşlarını zor durumda bıraktığı anlatılıyor. Köstebekgiller aile olarak bu sorunun da üstesinden geliyorlar ve davetli çocukları çok mutlu ve eğlenmiş bir şekilde uğurluyorlar. Dostlarımızın, Seyirci ile interaktif olarak gerçekleştirecekleri müzikalde, çocuklar harika vakit geçiriyorlar ve oyun içindeki hikayelerden birçok ders çıkarma imkanı buluyorlar.

Tarih: 29 Ocak 2018 Pazartesi Saat: 13.00 / 15.00

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Adres: Caferağa Mah. General Asım Gündüz Cad. No:39, 34713 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0216 336 12 00

Bilet: 30 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/VVP05/ISTANBUL/tr

 

SERMET ERKİN İLLÜZYON GÖSTERİSİ- Çocuk OyunuSermet-erkin

  Sanat hayatında 40 yılı geride bırakan Sermet Erkin, okul öncesi ve ilköğretimin bütün öğrencilerini aynı anda bünyesine alan, eğlenirken eğiten, eğitirken eğlendiren çocuk gösterisini sunar. Bu gösteride öğrenciler; herhangi bir tiyatro oyununu seyreder gibi kalmayıp, ilk dakikadan itibaren her an oyunun içinde aktif olmaktadırlar. İllüzyon gösterileriyle Sermet Erkin; komedi, heyecan, merak ve müzik dolu unutulmayacak 1 saat yaşatıyor çocuklara.

Tarih: 23 Ocak Salı- Saat: 12.00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan/Kadıköy Telefon 0216 467 25 68 – 0216 467 36 00

Bilet: 28.25 TL    http://www.biletix.com/etkinlik/VM101/ISTANBUL/tr

 

DOĞUŞ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASU- MOZART’IN SİHİRLİ DÜNYASI Mozartin-sihirli-dunyasi

Gelmiş geçmiş en büyük bestecilerden Mozart’ı sahnede bir oyunu yönetirken izlemek ister misiniz? Hem de çocukluğu ile birlikte… Mozart’ın notaları eşliğinde dans eden gizemli karakterlere ve görsellerle desteklenen büyüleyici bir dünyaya hazır olun.

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 13. yılında, Sihirli Flüt’ten esinlenerek hazırlanan Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda ünlü operadan bölümler seslendirecek. DÇSO, yazar ve yönetmenliğini Murat Göksu’nun yaptığı Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda Prof. Rengim Gökmen yönetiminde sahnede olacak. Televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu’nun Mozart’ın çocukluğunu canlandırdığı gösteride, Mozart rolünü de ünlü oyuncu Serhat Kılıç üstleniyor. Türk operasının değerli sanatçıları Ahmet Baykara, Arda Aktar, Görkem Ezgi Yıldırım, Eylem Demirhan Duru ve Mehmet Yılmaz da oyuncular arasında yer alıyor.

 

Tarih: 27-28 Ocak 2018

Saat: 13.00 ve 18.00

 Yer: Volkswagen Arena

 Adres: UNIQ İstanbul – Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. Ayazağa Cendere Yolu No: 4

Bilet: 25 TL’den başlamakta, kategoriye göre değişmektedir.

https://www.mobilet.com/event/mozartin-sihirli-dunyasi-829-47ba

 

 

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com