Hafta Sonu Etkinliği: Kağıt Bardaktan Pofuduk Kuzucuk Yapımı

Baharla birlikte siz de pofuduk sevimli kuzucuklardan, kolay bulunabilen malzemeler ile evinizde çocuğunuz ile yapabilirsiniz..

Kuzucuklar için Gerekli Malzemeler:cocuk-etkinlik-malzeme
*Kağıt Bardak
*Pamuk
*Tahta Mandal (4 adet)
*Yapıştırıcı
*Makas
*Oynar Gözler
*Gazlı kalem
*Siyah Kağıt/Keçe
*Küçük köpük top/ Pamuk (kuzunun kafası için)

 

Kuzucuk Yapım Aşamaları

1. Tahta mandalların uç kısımları siyah gazlı kalem ile şerit halinde boyanır. Bu tahta mandallar kuzunun ayakları olacak.Unutmayın cocuk-etkinlik-1her kuzucuğun 4 ayağa ihtiyacı var.

2.Mandalın açılan kısımlarının iç tarafına yapıştırıcı sürülür ve kağıt bardak ters duracak şekilde mandallar 90 dercelik eşit açılarla 4 tarafa yerleştirilir.Kuzucuğun ayakta sağlam bir şekilde durabilmesi için ayaklarının eşit yük taşıyor olması önemli.cocuk-etkinlik-2

3.Kağıt bardağa pamuklar top haline getirildikten sonra yapıştırıcı ile sabitlenir.Tahta mandallara da pamuk yapıştırılabilir.Tüm kağıt bardak kaplanana kadar bu işleme devam edilir.

4.Kuzucuğun kafası için bir çok farklı materyal kullanılabilir. cocuk-etkinlik-3Seçilen materyal kağıt bardağın üstüne yapıştırıcı ile iyice sabitlenir.

5.Kuzucuğun baş kısmına iki oynar göz eklenir veya gazlı kalem ile çizilir.Gazlı kalem ile kuzcuğun minik burnu ve ağzı da çizilebilir.

6.Siyah kağıt/keçeden iki adet tombul damla şekli (kulaklar), 1 cocuk-etkinlik-4adet ince uzun damla şekli (kuyruk) ve bir yuvarlak (eğer burnu gazlı kalem ile yapılmaz ise) kesilir.Tüm bu bölümler yapıştırıcı ile kuzucuğun uygun bölümlerine resimdeki gibi yapıştırılır.

7. İşte kuzucuk oyun oynamaya artık hazır ! 🙂cocuk-kuzu-etkinlik

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com