Hafta Sonu Etkinliği: Tuvalet Kağıdı Rulosundan Renkli Hayvanlar

Bu hafta sonu küçük yaş veya büyük yaş çocuğunuz ile rengarenk hayvanlardan yapabilirsiniz.Bu hayvanları yapmak için gerekli olan malzemeleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Akrilik boya
  • Fırça
  • Makas
  • Renkli Kartonlar
  • Yapıştırıcıtuvalet-kagidi-etkinlik
  • Makas

 

Tüm hayvanlar için ilk olarak tuvalet kağıdının iki tarafını karşılıklı olarak resimdeki gibi içe doğru katlayın.

 

Daha sonra seçtiğiniz hayvana göre tuvalet kağıdı rulosunu akrilik boya ile tamamen boyayın ve kurumaya bırakın.Bu sırda seçtiğiniz hayvanın bölümlerini karton keserek hazırlayın.

Aslan:aslan

Turuncu akrilik boya, turuncu karton, siyah karton, beyaz ve pembe kartona ihtiyacınız var.

Aslanın ayakları için 2 adet çiçek, karnı için bir oval hazırlamanız gerekiyor. Gözleri için 2 beyaz daire, içine siyah marker ile 2 küçük daire yerleştirin.Aslanın kuyruğu kalın bir S harfinden oluşuyor.Aslanın yelesi için dairenin kenarlarını zigzag şeklinde kesin.Ağız kısmı içinde 2 orta boy turuncu daire hazırlayın, bıyıklarını da siyah markerle ekleyin.Aslanın burnu içinde pembe bir kalp kesin.

 

Köpek:kopek

Resimdeki köpek için kırmızı akrilik boyaya, siyah-beyaz-kırmızı-pembe kartona ihtiyacınız olacak.

Köpeğin ayakları için 2 çiçek kesin.Yüz bölgesi için 2 kırmızı daire, burun için 1 siyah daire hazırlayın. Gözleri için ise 2 beyaz daire.Köpeğin dili için pmebe kartondan bir küçük oval kesin.Köpeğin tasması için ise renkli kartondan bir şerit keserek yapıştırın.

 

Fil:

fil

Sağdaki fil için yeşil- beyaz kartona, yeşil akrilik boyaya ihtiyacınız olacak.Gözleri için 2 beyaz daire 2 siyah daire, S şeklinde uzun burnu, yarım daire şekilinde 2 ayağı hazırlayın.Fillerin kulaklarını da karton daireninizin kenarlarını dalgalı keserek elde edebilirsiniz.

 

 

 

Kedi:kadi

Kediniz için sarı akrilik boyaya, pembe-sarı-beyaz kartona ihtiyacınız var.Kedinin ağız kısmı için iki büyük sarı daire, gözleri için iki beyaz daire, ayakları için 2 adet kalp, burnu için ise bir adet pembe kalp hazırlayın.Daha sonra kediye bir kurdele ve atkı da ekleyebilirsiniz.

 

 

Kuş:kus

Mavi akrilik boya,mor-beyaz-turuncu-mavi karton bu kuş için gerekli olanlar.

Kuşun gagası için turuncu bir karton üçgen, gözleri için 2 beyaz daire, göbeği için büyük mor bir daire ve ayaklarını turuncu kartondan hazırlayın. Daha sonra tüyleri için mavi kartondan yaprak şekilinden 4 adet kesin. Aynı şeklin biraz daha küçüğünü mor kartondan da çıkarın ve iç içe yapıştırın.

Aşağıda fikir alabileceğiniz bir kaç farklı hayvan örneği daha bulabilirsiniz.

İyi eğlenceler!

baykusdomuz

karga

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com