yasak

Teknoloji ve Çocuk: 3 Yaşına Kadar Teknoloji Yok!

İstanbul Kültür Üniversitesi Fen -Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü tarafından Prof.Dr.Yankı Yazgan moderatörlüğünde düzenlenen çalıştayda,” Teknolojinin Yaşamımızdaki Yeri: Çocuklar ve Gençler üzerindeki Yansımaları” konusu tartışıldı.Yapılan sunumlarda, anne-babaların çocuklara tablet, bilgisayar ya da akıllı telefonların güvenli kullanımı konusunda yol göstermeleri gerektiğini vurguluyor.
Çalıştayda, 3 yaşa kadar olan çocukların teknolojik aletlerden uzak tutulmasının gerekliliği, 3-5 yaş arası çocuklara günde en fazla yarım saat arası kullanıma izin verilebileceği, sonraki yıllarda ise yaşa ve bilişsel düzeye göre kademeli olarak kullanım süresinin arttırılabileceğine dikkat çekildi. 

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi İmza

Bir yorum

  1. Mrhbalar.oglum 33 aylik 2 gun once tuvalet eğitimine basladim.ancak hic tuvalete yapmadı. Aralikli olarak goturuyorum ama olmadigini soyleyerek yapmiyor.5-10 dk sonrada alistirma kuloduna yapıyor ve bunuda soylemiyor. Tepki vermiyorum ama bugun sıkıldı gitmem yok cisim diyor.gece bez takmak zorunda kaliyorum cunku gunduz en fazla 1 saat kuru kaliyor.su asamada gece ona eziyet eder gibi surekli üstünü degistirip tuvalete gotursem daha olumsuz etkileneceğinidusunuyorum.ne yapmaliyim sizce?iyi calismalar..

    Samsung Mobile tarafından gönderildi

    Samsung Mobile tarafından gönderildi

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com