1 Yaş Çocuğu ve Kahvaltı Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: merhaba:
benim 14 aylık bi kızım var vesoru-isaretleri bizim malesef bi kahvaltı kültürümüz yok 1 yaş sonrası yiyecekleri tek tek vermek istedim fakat kızıma birtürlü
sevdiremedim. aslında alışması içinde 6 aydan sonra bigün tek bigünde deyişiklik olsun diye karışım veriyodum fakat evde ben olmadığım için sanıyorum benim olmadığım zamanlarda kızım karışımı daha çok yedi.
benim için kahvaltı büyük bir sıkıntı.
kızım çok şüküür yemek konusunda beni üzmüyo fakat iş kahvaltıya gelince peynir, zeytin, kaşar , ve yumurta yemek istemiyo
yumurtayı yine bişekilde yedirmeye çalışıyorum omlet yaparak ama zeytin, peynir, kaşar daha tatlarını bilmeden yemeyi red ediyo. ona kahvaltıyı sevdirmek için ne yapa bilirim?

Cevap: Merhaba,

Kızınız, bebeklik döneminde de daha çok karışım halinde mama yedi ise tat olarak 1 yaşında da tercihini bu yönde kullanacaktır. Çocukların yemek tercihleri yaş ile değişir. Henüz kızınız da 1 yaşında, ilerleyen yaşlarda tat tercihleri değişecektir.Bu nedenle çocuğunuza peynir, zeytin gibi farklı tatlar konusunda ısrarcı olmayın. Siz ısrarcı oldukça yiyecekten uzaklaşma ihtmali daha yüksek olabilir.Yaşı ilerledikçe istediklerini kendiliğinden deneyecektir veya teklif ettiğinizde kabul edecektir.Sevdiklerini yesin, diğer kahvatılıkları masaya koyun dilerse kendi alsın.Kahvaltı için yiyeceklerden hayvanlar, resimler ve kurabiye kalıpları ile minik tostlar yapabilirsiniz.
 

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com