2.5 Yaş Agresyon ve Vurma Davranışı Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

kırmızı-soru-isaretiSoru: Çocuğum 30 aylık ve çok sinirli istediği he şeyi elde etmek istiyor aksi taktirde bize ve etrafa vurduğu için istediklerini yapmak zorunda kalıyoruz. Bu sorunu nasıl aşabiliriz?

Cevap:Merhaba,

Uygun bulmadığınız davranışı çocuğunuz sergilemeden önce izin vermediğiniz bir şeye vurduğunda veya sinirlendiğinde izin vermeniz sadece bu uygun olmayan davranışını pekiştirecektir. Vurma davranışı erken yaşlarda değiştirilmediğinde çocuğun sosyal ilişkilerini etikleyebilmekte.Bu nedenle temelde çocuğunuzun neye, neden, ne zamanlarda öfke duyduğunu belirlemek ve uygun öfkesini veya duygusunu uygun yolla ifade edebileceğini öğretebilmek adına profesyonel destek almak faydalı olacaktır.Genel öneriler için Çocuklarda vurma davranışı hakkında daha önceki yazılardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzda vurma davranışını değiştirmeye yönelik yazıya da göz atabilirsiniz. Çocuğunuz ile vurma davranışının azalmasında ilerleme kaydedemediğiniz durumlarda uygun stratejileri belirlemek için bir uzmana başvurmanızı öneririm.

http://cocuklaringelisimi.com/2013/10/09/2-yas-vurma-soru-cevap/

http://cocuklaringelisimi.com/2013/10/10/2-yas-isirma-vurma-soru-cevap/

http://cocuklaringelisimi.com/2013/05/01/cocugum-vuruyor/

Bir yorum

  1. Mrb benim oglum 4 yasinda bu sene anasinifina basladi ogretmeni hergun arkadaslarina zarar verdigini vurdugunu oyuncak attigini soyluyor evde de ayni davranislari ara ara tekrarliyor oto use biniyoruz bagiriyor vuruyor zarat veriyor ne yapacagimi sasirdim okulda oturma cezasi aldigini soyluyor bende ostedigi seyleri yapmayacagimi soyledim dogru mu yapiyorum

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com