iki-yas-cocuk-etkinligi

Çocuğumla Nasıl Oyunlar Oynayabilirim: 2 Yaş için Ev İçi Etkinlik Önerileri

Yağmurlu bir günde veya çocuğunuz biraz rahatsızken evde geçirdiğiniz zamanda iki yaş çocuğuna uygun etkinliklerden faydalanabilirsiniz. İki yaş çocuk etkinlikleri hem eğlenceli etkinliklerden hem de çocuklar için eğitici etkinliklerden oluşuyor. İki yaş dönemindeki çocuğunuz ile etkinlikleri yaparken eğlemeyi unutmayın!

 

Duyusal Oyun Kutusuiki-yas-cocuk-etkinlik

Duyusal oyun kutuları evinizde her zamna bulunan malzemeler ile yapılabilir, üstelik çocuğunuzun gelişimini destekleyici etkinliklerden.  Duyusal oyunun çocuğunuzun gelişimine katkısına dair yazıyı buradan okuyabilirsiniz.  Daha fazla duyusal oyun kutularına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 Ev Yapımı Oyun Hamuruiki-yas-cocuk-etkinlik

Evinizde bulunan malzemeler ile doğal fakat renkli oyun hamuru yapabilirsiniz. Evde oyun hamuru malzemelerini ve oyun hamuru yapımına buradan ulaşabilirsiniz. Oyun hamuru ile iki yaş çocuğunuzun el ve parmak kasları güçlenecektir.

 

 

 

 

 

Araba Yıkama Oyunuiki-yas-cocuk-etkinlik

İki yaş çocukları su ile oynamayı çok severler. Bu oyun için ihtiyacınız olan sadece üç malzeme var: bir plastik leğen/kutu, su ve fırça. Çocuğunuzun plastik oyuncaklarını yanına koyun ve çocuklara uygun sabun ile onları temizlemesini isteyin.

 

Buz Oyunu

 

iki-yas-cocuk-etkinlik

Bir gece öncesinden buz kalıplarını su ile doldurun ve her kalıba farklı birer renk gıda boyası damlatın. Buzları kalıptan çıkarın ve plastik bir kaba koyun. Çocuğunuzun eline ılık su ile dolu bir plastik sprey kutusu verin ve buzun üstüne fısfıslamasını isteyin. Buzlar rengarenk sulara dönüşecek!

 

 

 

 

Hayvanları Kurtarma Oyunuiki-yas-cocuk-etkinligi

Plastik hayvanları  plastik bir kutunun arkasına sadece bir bant parçası kullanarak bantların. İki yaşındaki çocuğunuzdan hayvanları çekerek kurtarmasını/çıkarmasını isteyin. Çocukların ince motor becerilerini destekleyecek bir etkinlik.

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com