3-4 Yaş Çocuğunun Babasının Askere Gitmesi Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: Kızım 4 yaşında ve babası askere gitti bu durumdan etkilenmesinden korkuyorum herşeyi ağlıyarak yaptırıyo çok hircinlasti ve ağlamayı huy haline getirdi soruma cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdi den teşekkürlercocuk-psikoloji-soru

Cevap: Merhaba,

Çocuğunuza yaşına ve gelişimine uygun bir şekilde babasının gittiği yeri ve sebebini, döneceği zamanı anlatmanız gerekli. Eğer mümkün ise düzenli olarak babası ile iletişime geçmesini sağlayın. Çocuğunuz babasını özlediği anlarda, babasına bir resim çizebilir onu postalayabilirsiniz. Babasının bir süre evde olmayacak olmasına rağmen ev içi düzeninizi ve kurallarınızı değiştirmemeye özen gösterin. Bu tür değişiklik anlarında çocukların kurallarına ve rutinlerine ihtiyacı artar.
Soru: Merhaba oglum 3 yasinda onceden cok guzel yemek yerken bu sıra hiç bir şey yediremiyorum. Babası askerde, çok uyumlu bir çocuktu. Fakat son iki haftadır kırıyor döküyor  ,uyumak yok, yemek yok her  şeye hayır cevabı veriyor bana yardımcı olurmusunuz, nasıl davranmam gerekiyor.

Cevap: Merhaba,

3 yaşındaki çocuğunuza babasının gidişini mutlaka ona uygun şekilde açıklamış olmanız gerekir. Açıklama sonrasında bile çocuğunuzun bu değişiklik ve özlem duygusu nedeniyle bir süre daha ‘farklı ‘ davranabilir. Ancak günlük rutinindeki bu denli değişimler çocuğunuz için psikolojik destek almanız gerektiğine işaret ediyor. En kısa sürede bu süreci sağlıklı atlatabilmek için bir çocuk psikoloğundan destek almanızı öneririm.

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com