3 Yaş Çocuğu ve Baba Düşkünlüğü Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: Merhaba;
3 yaşında bir kızım var.Ben bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim.Ağustos ayında önemli bir sınavım vardı ve kızımlasoru-isareti-14 yeterince ilgilenemedim babasıyla çok daha fazla vakit geçirmek zorunda kaldı yani sadece oyunlarına pek fazla katılamadım. Normalde tüm vaktimi kızımla geçiririm yine şartlarım dahilinde elimden geleni yaptığımı düşünüyorum.
Problemim şu ki; Kızım babası gibi olmak istiyor.Babasının daha güçlü olduğunu düşünüyor.Saçlarının kısa olmasını sürekli pantolon giymeyi hatta kravat takmayı istiyor.Bebeklerinin babası olduğunu
söylüyor.Kuzeni var 1,5 yaşında erkek ve kendisi onun abisi olduğunu falan söylüyor.
Ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım gerçekten bilmiyorum.Ne kadar ciddi problemimiz onuda bilmiyorum.bir kaç gün sonra kreşe başlayacak.Öğretmenleriyle bu durumu görüşmelimiyim? eğer yeterli bilgiye sahip değillerse ve kızıma yanlış tepki verirlerse çözülemeyecek problem haline gelmesini istemiyorum aslında.
Gerçekten çok acill bana ve kızıma yardım etmenizi istiyorum.Çok teşekkür ederim her şey için.İyi çalışmalar.

Cevap: Merhaba,

3 yaş çocukları gelişimsel olarak bu dönemde babaları ile özdeşim kurar. Bu yaş döneminde çocuğunuzun babasına olan düşkünlüğü yaşıtları olan bir çok kız çocuğunda gözlemlenebilir. Çocuğunuzun babasının yaptıklarını denemesi, babası gibi giyinmesine müdahalede bulunmamanız ve nötr bir tutum içerisinde olmanız önemlidir. 3 yaşındaki kızınız farklı cinsel kimlik rollerini deniyor, bu denemeler yavaş yavaş yaşı ilerledik.e azalmaya başlar. 3 yaşındaki kızınızla bu süreçte anne-kız birebir vakit geçirmeye devam etmeye özen gösterin.  Çocuğunuz ile vakit geçirirken faydalanabileceğiniz 3 yaş çocuğu etkinlik listesine göz atabilirsiniz.

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com