3 Yaş Çocuğu ve Tuvalet Eğitimi Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: Merhabalarsoru-isareti-11

2 ay sonra 3 yaşında olacak bir oğlum var (13 Mayıs 2011 doğumlu) .

Tuvalet egitimini vermek istiyorum. Fakat tuvalete gitmek istemiyor. Bezini daha önce çıkartmadım. Özellikle büyük tuvaletinin geldigini farkedince tuvalete gidelim tuvalete yap diyorum acıyacak diyor ve istemiyor.Zaman zaman tablet bilgisayardan  cizgi film açtım oturdu fakat hiç tuvaletini yapmadı.Ne öneriyorsunuz ?Nasıl yaklasmaliyim ve nasıl başlamalıyım ? İsteyinceye kadar beklemem gerekecek mı?

 

Cevap: Merhabalar,

3 yaşındaki oğlunuza tuvalet eğitimini vermek için çocuğunuzun tuvalet eğitimi hazır oluşluluk maddelerini kazanmış olması gerekir. Tuvalet eğitimi için gerekli olan özelliklere buradan ulaşabilirsiniz. Ancak bahsettiğiniz durumda (kakasını yaparken acıyacağından korkması) profesyonel yardım alınarak devam edilmesi gereken bir süreç olduğunu gösteriyor. 3 Yaşındaki oğlunuzun tuvaletini yapmada acı duyacağına ve tuvalete oturmaya dair korku yaşamaktadır ve bu durum uzman yardımı ile çözümlenmelidir. Gündüz tuvalet eğitimi öncelikle verilmelidir daha sonra gece tuvalet eğitimine geçilmelidir. Tuvalet eğitimi hakkında genel önerilere bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Erkek çocuğum 32 aylık fakat tuvalet eğitimine geçtiğimizden beri stres yapıpyor ve ateşi çıkıyor lazımlığa oturmuyor tuvaletten korkuyor ilk başta daha iyiydi şimdi geriliyor altına yapıyor ne yapmam lazım

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com