3 Yaş Çocuğu ve Kreş Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

kırmızı-soru-isaretiSoru: Merhabalar benim 34 aylık bir oglum var kreşe gitmek istemiyor yaklaşık 2 aydır sürekli aglıyor gitme saati geldiginde kusmaya başlıyor ve gitmemek için yalvarıyor ögretmeniyle konuştugumuzda gayet keyifli vakit geçirdigini söylüyor ne yapacagımızı şaşırdık yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederiz:((

Cevap: Merhaba,

Oğlunuzun son 2 aydaki kreşe gitme davranışlarındaki değişikliğin ailenize yaşanan bir değişime (taşınma vb.) denk gelip gelmediğini inceleyebilirsiniz. Eğer 2 ay öncesi ile aynı koşullar devam etmekte ise oğlunuzun devam ettiği kreşini sorgulamanızı önerebilirim. Çocuğunuz kreşe gitmekten huzursuz olduğunu bedensel olarak dışarı vurarak size fark ettirmeye çalışıyor. Öğretmenlerinin yaklaşımını, okula uyumunu, arkadaşlık ilişkilerini mutlaka tekrar gözlemeli, gerekli gördüğünüz durumda okul değişikliği yapmanız  çocuğunuzun psikolojisinin sağlıklı gelişimi açısından önemli olabilir. Çocuğunuza yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğunuzda lütfen profesyonel destek alın.

 

Bir yorum

  1. Deniz Sungurtekin

    Çok teşekkür ederiz yol gösterdiginiz için bu önerilerinizi dikkate aldık ve okulundan aldık eger isterse başka kreşe gönderecegiz tekrar çok teşekkürler:))

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com