4 Yaş Çocuğu ve Babaya Olan Düşkünlük Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: Kızım 4 yaş 4 aylık yaklaşık altı aydır aralıklarla ben erkeğim diyor babasına aşık bir çocuk ve babasının kravat gömlek ceketlerini giyiyor belirli bir dönem böyle geçiyor anlatınca tamam diyor kreşe gidiyor kreşte öyle bir durum olmadığını söylüyor öğretmenleri.napmalıyım?

Cevap: Merhaba,soru-isareti-11

4 yaş kız çocuklarının babaları ile özdeştikleri bir gelişim dönemidir. Bu dönemde 4 yaşında çocuğunuzun babasına yakınlaşması, onun kıyafetlerini giymesi onun gibi tıraş olmak istemesi gibi durumlar çok normaldir. Bu süreçte ona müdahale bulunmadan, uygun olan deneyimleri yaşamasına fırsat tanıyabilirsiniz. Çocuğunuza, “baban gibi güçlü olmak hoşuna gidiyor “gibi duygularını, düşüncelerini ifade edebileceği bir ortam yaratabilirsiniz.Çocuğunuzun cinsel kimlik rollerini denediği bu dönemdeki özelliklerin 6 yaş civarıda yok olması beklenir. Dilerseniz 4-5 Yaş Çocuklarında Cinsel Gelişim yazısına da göz atabilirsiniz.

Bir yorum

  1. 4 yas 1 aylık oglum ortalama 1 aydır kiz çiZgi filmleri izliyor, dergilerde kiz karakterli çıkartmaları ilk olarak yapmak istiyor ben kızları severim diyerek (ama karşı cins olduğu için degil) anne seni daha çok seviyorum sen kızsın babam erkek diyor, sürekli goguslerimle oynamak ve öpmek istiyor, benim de büyüyecek dimi anne diye soruyor (anlattım bu arada olmayacağını uygun bir dille) keşke benimde olsaydı diyor…
    kısacası kiz gibi sevilme ya da olma kiz karakterlere eğilimi var gibi ve durum beni endişelendiriyor. Aynı zamanda robotları, silahları ve dinozorları da seviyor.
    Birincisi goguslerimle ilgili konuda ne yapmalıyım izin mi vermeliyim sınır mi koymalıyız? Ikincisi kendi cinsel kimliğinin farkına varması için nasıl yaklasmaliyim? Tesekkur ederim

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com