4 Yaş Çocuğu ve Bağlanma Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: Merhaba.  4 yasındaki bir cocuk ile annesi arasında güvenli bağlanmanın olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Şayet bu tür bir bağlanma gercekleşmediyse telafisi mümkün müdür? Tesekkürler.

Cevap: Merhaba,

Çocuk ile anne arasında güvenli  bağlanma olduğuna dair işaretleri anlatan yazıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Bağlanmanın tekrar sağlıklı bir şekilde oluşabilmesi için erken yaşlar çok değerlidir.Bağlanma sorunları uygun terapi yöntemleri, anne-baba tutumları ile uzun soluklu bir çalışma ile çözümlenebilmektedir.

Bir yorum

  1. Merhaba Ayşe Başak hanım

    Güvenli bağlanmada çocuğun bağlandığı kişiden ayrıldığında huzursuz olduğunu yazmışsınız.Benim oğlum 25 aylıkken kreşe başladı,kreş arayışımızda da yanımızdaydı birlikte gezdik bizi bırakıp okulu gezdi,kreşe başladığında hiç bir sorun yaşamadık (ayrılık anlamında) hiç ağlamadı hatta arkasına bakmadan gitti diyebilirim.Ben bu durumun aramızdaki güvenden kaynaklandığını düşünmüşümdür hep yanılıyormuyum yoksa, bu arada battaniyesi hep yanındaydı onuda belirtmek isterim, daha önce battaniye ile ilgili sorum olmuştu size.

    Teşekkürler

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com