4 Yaş Çocuğuna Uygun Etkinlik ve Yemek Zamanı Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru:slm ben berberim ve dükkanda hemen hemen 12 saatim geçiyor ve çocugumla fazla vakit geçiremiyorum 4 yaşıda oglum.eşimde çalıştıgından oglumuza kaynanam bakıyor.akşamları 1.veya 2 saat vakit ayırabiliyoruz onuda nasıl degerlendirmeliyiz onunla hangi oyunları oynamalıyız.ona nasıl davranmalıyız ve yemek yediremiyoruz.oturupta yemek istemiyor eşimde zorluyor.  kaynanamda aynı sorunu yaşıyor ben zorlamamalarnı söylüyorum ama dayanamıyoralar bu sefer onun sevdiği çukulata tarzı şeyleri veriyorlar.nasıl alıştırmalıyız. bizimle oturup yemek yemesini cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
Cevap: Merhaba,

Çocuğunuzla ile kaliteli zaman geçirirken yapabileceğiniz etkinlike önerilerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 4 yaş çocuğu için uygun oyuncak ve oyunlar yazısına da göz atabilirsiniz.Çocuğunuzu yemek konusunda zorlamayarak ne kadar ne yemek istediğini seçimini ona bırakabilirsiniz.Ancak yemeğini yememeyi seçtiğinde bir dahaki öğüne kadar atıştırmalık bir şeyler yedirilmemesi önemli. Çocuklara yemek hakkında söylenmemesi gereken 10 şey yazısında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Çocuğunuza önümüzdeki yaz dönemi ile evinizde yeni bir kural olacağını ve herkesin uyacağı bilgisini verin. Bu bilgilendirmeden sonra yemeğini yemese bile sofrada sizlerle oturması gerektiğini ifade edin. Yemek süresince çocuğunuzun da  ilgisini çekecek sohbet konuları açmaya özen gösterin.

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com