5 Yaş Çocuğu, Kardeş Kıskançlığı, Öz Güven ve Dikkat Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: Kizim disirida cok sessiz ve korkak anasinifina gidiyor ama sorı-isaretiorada da icine cok kapanik birde kardesini cok kiskandigi icin ewde cok yaramaz birde yaptigi herseyde cok yavas hemen sıkılıyor boyama yapsa veya baska bisey yaptiginda kendini vermiyor okudugunu bile anlamiyor zorlaniyor ezber yaptigi zaman cogunu yapiyor basini hep unutuyor napmam gerekiyor

Cevap: Merhaba,

5 yaşındaki kızınızın kardeşi ile olan ilişkisini düzenleyebilmek adına bu yazıdaki genel önerilere göz atabilirsiniz. 5 yaşında çocukların dikkat sürelerine dair bilgiyi ise burada bulabilirsiniz.Çocuğunuzun eğer ilkokula gidiyor ise okula hazır olmamış olabilir. Bu sebeple zorlanıyor olabileceği gibi erken dönemde öğrenme sorunun da göz ardı edilmemesi gerekir. Çocuğunuzun öz güvenini desteklemek için önerilere buradan ulaşabilirsiniz. 5 yaşındaki kızınızın içinde bulunduğu durumda; kardeşi ile olan ilişkisinin düzenlenmesi, öğrenme ve dikkat becerilerinin değerlendirilmesi ve öz güvenin desteklenmesi için psikolojik destek almanız uygun olacaktır.

Bu konuda psikolojik desteği Mika Psikoloji’ den alabilirsiniz: www.mikapsikoloji.com veya 0532-063-98-73

Bir yorum

  1. kızım 8 yaşında 1.5 yaşında kardeşi var. kardeşi olduğundan beri huyları çok değişti.kimseyi dinlemez oldu okulda yaptıklarını sordugumda hatırlamıyorum diyor.kardeşine onu dinlemediği için kızıyor sert tepkiler veriyor.umursamaz oldu.kardeşi dikkat çekiyor her gören seviyor.bunun farkında bizde onunla ilgilenmeye calısıyoruz fakat ters tepkiler veriyor en ufak şeye ağlıyabiliyor.kendisi de bir kaç defa dile getirdi o yokken beraber oyunlar oynuyorduk vs. diye.yaptığı hatalardan dolayı uyarıyorız hareketleri değişmediği takdirde ceza alıyor pek umurunda olmuyor. ne yapmamız gerekir.

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com