7 Ekim: Dünya Çocuk Günü Nedir? Dünya Çocuk Günü Etkinlikleri

1954 yılında Birleşmiş Milletler Örgütü oybirliği ile Ekim aynın

dunya-cocuk-gunu

ilk Pazartesi‘ni, Dünya Çocuk Günü olarak oybirliği ile kabul etmiştir. Çocukların tüm dünyada kaliteli bir yaşama sahip olmalarını hedefleyen çalışma 1923 yılında Cenevre’de başlamıştır. İlk olarak Uluslarası Çocukları Koruma Birliği 40 ülkenin katılımı ile kurulmuş daha sonra Birleşmiş Milletler Örgütünün kurulması ile Uluslarası Çocukları Koruma Birliği, UNICEF’e dönüşmüştür.

Çocuğunuz ile Dünya Çocuk Günü için Yapabileceğiniz Etkinlikler

  • Çocuğunuz ile farklı kültürlerdeki çocukların resimlerini bulup, inceleyebilirsiniz.Daha sonra bu resimleri, el işi kağıtlarınıi boyaları kullanarak kolaj çalışması yapabilirsiniz.
  • Aşağıdaki boyamayı yapabilir, çalışma sırasında çocuğunuza dünyada olan diğer çocuklardan, farklı ülkelerden ve kültürlerden bahsedebilirsiniz.dunya-cocuk-gunu-boyama
  • Çocuğunuzla “Gökkuşağının Tüm Renkleri” (yazar: Jennifer gokkusaginin-tum-renkleriMoore Mallinos yayınevi:Tubitak) kitabını birlikte okuyabilirsiniz. Küçük yaş çocuğunuz var ise öyküyü resimler üzerinden ona anlatın.Küçük yaş grubunun tüm hikaye boyunca dikkatlerini sürdürmeleri mümkün olmaycaktır. Hikayenin üzerine boyama veya kolay etkinliğini yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com