7 Yaş Çocuğu ve Cinsellik Hakkında Okuyucu Sorusu ve Cevabı

Soru: MERHABA,OĞLUMUN DÜN BEN BANYO YAPARKEN ANAHTAR DELİĞİNDEN BENİ İZLEDİĞİNİ soru-isaretiGÖRDÜM ÇOK SİNİRLENDİM BAĞIRDIM KIZDIM AMA NE YAPACAĞIMI TAM BİLEMEDİĞİMDEN BÖYLE TEPKİ VERDİM.NEDEN BÖYLE DAVRANDI,NE YAPMALIYIM BİLMİYORUM HALBUKİ KİŞİ MAHREMİYETİ KONUSUNDA DAHA ÖNCE DEFALARCA KONUŞTUM.

Cevap: Merhaba,

Birçok çocuk cinsel gelişim süresince meraktan ebeveynlerinin bedenlerine bakmak isteyebilir. Deneyimlediğiniz durumda cezalandırma, bağırmak gibi tepkilerin verilmesi daha çok merak doğuracaktır. Çocuğunuz yaşına ve gelişimine uygun şekilde (kadın/erkek bedenin farkı, özel-genel yerler-beden tanıma vb.)cinsel eğitim vermeniz gerekli. Banyoda yaşadığınız deneyimle ilgili çocuğunuz ile konuşurken konu üzerinde fazla durmamak ve duruma olduğundan fazla önem vermemek önemlidir.

Bir yorum

  1. Merhaba 8 yaşında oğlum var. Arkadaşlarıyla doktorluk oynak ken kız arkadaşının poposuna yine yapmak için açmış . Ben bunun ona yanlış bişey olduğunu karşı cinsin yada kendinin cinsel organlarının ona özel olduğunu defalarca anlattım . Ama böyle bi oyun oynamalari ne kadar doğru ???

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com