Anadolu Yakasında Suadiye de Psikolojik Danışmanlık Merkezi: Mika Psikoloji

Bostancı-Suadiye Mika Psikoloji de Çalışılan Alanlar:

Çocuk Psikoterapisi : Çocuğun yaşadığı duygusal problemler cocuk-psikologu(ayrılık kaygısı, bakıcı değişimi, okul değişimi, boşanma, kayıp ve yas vb.), davranışsal sorunlar (alt ıslatma, öfke patlamaları, ısırma, vurma vb.), gelişimsel gecikmeler konusunda hem çocuğa hem de ailesine durumu çözümleyebilmek, baş edebilmek için danışmanlık verilir, gerekli müdahalelerde bulunulur. Genel değerlendirme olarak çocuğun gelişimi de takip edilir. Çocuğun kendi özeliklerini keşfetmesi, kendini tanıması için fırsatlar verilir.

Çocuk Psikolojisi hakkında bilgi almak için bu yazıya göz atabilirsiniz.

 

Ergen Psikoterapisi : Ergenlik dönemi, hem genç kişi için hem de ailesi için büyük değişimlerin yaşandığı bir dönemdir. Bu dönemde genç; fizyolojik değişimleri, duygusal değişimleri, psiko-sosyal değişimler yaşar ve yetişkinlik hayatına geçiş başlar. Bu dönemde ergenin içinde bulunduğu dönem nedeniyle veya farklı sebepli sıkıntılarla baş edebilmesi  için danışmanlık sunulur. Aynı zamanda ailenin ihtiyaçları doğrultusunda ergen anne-babası olma, ergen ile iletişim kurma gibi konularda ailelerine de destek verilir.

Yetişkin Psikoterapisi : Yetişkin bireyin, içinde bulunduğu cift-danismanligidurumda yaşadığı sorunlara farkındalık geliştirmesi, kendini ve özelliklerini tanıması, sorun çözme, baş etme becerilerinin geliştirilmesini hedefleyen yetişkin psikoterapisinde birey aynı zamanda var olan yeteneklerini fark eder geliştirir.

 

 

Hamile-Bebek Psikoterapisi : Hamilelik dönemi; anne-baba için büyük bir yenilik, değişim olabilmektedir. Hamilelik dönemi, bebek-hamilelikte ve sonrasında deneyimlenen duygusal, fiziksel, psikolojik değişiklikler, doğum öncesi ve doğum sonrası, bebek ile ilişki kurma, bebek gelişimi, bebek ile kaliteli zaman geçirme gibi konularda bireylere danışmanlık sunulur.

Bebek gelişiminde dikkat edilmesi gereken 9 evreye bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Bebeğiniz ile ilişkinizi pekiştirmek için öneriler içeren yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yaşlı Danışmanlığı: Yaşlılık dönemi, diğer gelişime evreleri gibi yasli-danismanligikendine özgü özellikler içermektedir. Bu döneme geçiş, yaşlılık evresinde zaman zaman duygusal problemler, sosyal sorunlar, tıbbi duruma bağlı psikolojik sıkıntılar deneyimlenebilmektedir. Bu dönemde bireyin yaşam kalitesini arttırmayı, baş etme becerilerini güçlendirmeyi hedefleyen destekleyici terapi uygulanabilmektedir.

Grup Çalışmaları: Bireysel çalışmaların, grup dinamiği ile pekişmesi için belirli bir konu etrafında, belirli kişilerin bir araya grup-terapisigetirilmesi için grup çalışmaları kullanılmaktadır. Grup çalışmaları; benzer deneyimleri olan kişilerin bir araya gelerek terapötik ilişki çerçevesinde farkındalıklarının, problem çözme becerilerinin artmasını, kişilerin birbirlerine sosyal destek verebileceği bir ortam yaratır. Mika Psikoloji’de ihtiyaca yönelik farklı grup çalışmaları düzenlenmektedir. Grup çalışmaları yetişkinlere ve çocuklara yönelik olmak üzere 2 farklı alanda yapılır. Çocuklara yönelik grup çalışmalarına örnek olarak; boşanma süreci, öfke kontrolü, dikkat geliştirme, sosyal beceri gelişimi verilebilir. Yetişkinlere yönelik düzenlene grup çalışmalarına ise; çocuğum ile iletişim kurma, çalışan ebeveyn olmak, kaygı ile baş etmek verilebilir.

Bu konularda psikolojik desteği Mika Psikoloji’ den alabilirsiniz: www.mikapsikoloji.com veya 0532-063-98-73

İmza

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com