Çocuğunuza ASLA Almamanız Gereken 10 Oyuncak

İyi kalpli ve sevgi dolu ebeveynler olarak hepimiz çocuklarımızın mutlu olmasını isteriz.Bu mutluluk bizi mutsuz edecek, sinir edecek, canımızı sıkacak şeyler sonucunda da olsa buna oyuncak-cocukkatlanmaya hazırızdır. Mesela çok da gerekli görmediğimiz aşırı pahlaı oyuncağı alır sonra da acele içindeyken kırılığ bin parçaya bölündüğünü görürüz.
Artık bu duruma bir sınır çizmenin vakti geldi. Çocuğumuza ne zaman “HAYIR” dememiz ve oyuncağı bırakıp dükkandan kaçmamanız gerektiğini öğrenmeliyiz. Çocuğunuza asla almamanız gerekn 10 oyuncak türü!
1. Sinir bozucu sesler çıkaran oyuncaklar. 50 tane yanıp sönen “Yangın!Yangın! ” diye bağıran, düğmesine eliniz değdiği anda 30 saniye boyunca çalan sireni olan itfaiye arabasına sakın yönlendirilmeyin.Emin olunki çocuğunuz bu düğmeye 2 saat aralıksız basacak.
2. Sensörlü oyuncaklar. Bu oyuncaklar önünden geçtiğiniz anda çalışan oyuncaklardır. Önünden yürdüğünüzde çalışmaya başlayıp ses çıkaran oyuncaktan aldığınız anda pişman olucaksınız. Bir daha asla çocuğunuzu kontrol etmek için sessizce odasına giremeyeceğinize emin olabilirsiniz.
3. Bir setin veya koleksiyona ait oyuncak. Çocuğunuzun her rengini, her şekildeki ve her “sınırlı sayıda” olanı isteyecektir. Hatta tam koleksiyonu tamamlamak için son oyuncağı aldığınızda benzer serinin yeni bir türü çıkmış olacak ve çocuğunuz o oyuncağı da isteyecektir!

4. Minnacık oyuncaklar. İlk ve en önemli olan oyuncak ne kadar küçük ise üzerine çıplak ayak ile bastığınızda acı miktarı artacaktır. Karanlıkda minnacık oyuncaklrı görmeniz mümkün olmaz bu sebeple onlardan kaçamazsınız. Düşünün: Lego parçaları. Minnacık oyuncaklar nedense çocuğunuzun ağzında, köpeğinizin ağzında ve  daha sonra tekrar çocuğunuzun ağzında bulunur. Bu nedenle elinizden daha küçük olan tüm oyuncaklardan kaçının!
5. 200 minik parçaya sökülebilen oyuncaklar. Kaçınılmaz bir şekilde bu durum tam arabayı park ettiğinizde arabanın arka koltuğunda olu verir.Ayrıca bu oyuncakla gelen tüm yapıştırmalar arabanın çok farklı bölgelerinde görülebilir.

6. Doralı ve Cars şeklinde çocuk yatağı. Araba çocuğunuzun en sevdiği çizgi film karakteri ile dolu olsun umrumda değil, çocuğunuz buna kanmaz. Sadece para ve zaman harcamış olursunuz. İpucu: Beşikten yatağa geçiş yaparken yatağın çift kişilikten daha küçük olmaması önemli. Çocuğunu yatağından çıkıp ebeveyn yatağına geçtiğinde uyumak için bir yere ihtiyaç duyacaksınız.

7. Silah türü veya silah olarak kullanılabilecek oyuncaklar.
8.Tekerlikli çocuğunuzun kendi başına kullanamayacağı oyuncaklar.Çocuğunuz hazır değilse sakın scooter, 3 tekerlikli bisiklet, çocuk bisikleti almayın,SÜREKLİ  çocuğunuzu eğilip itmekten beliniz tutulur.
9. Sinir bozucu 400 sayfalık ve küçük puntolu çocuk kitapları. Çocuğunuza kitap almadan önce mutlaka okuyun. Kendizide bu kıitabı 2 ay boyunca her gün en az 10 kez okuyup okumayacağınızı sorun. Cevabınız hayır ise kitabı bırakın ve koşarak kaçın.
Son olarak kaçınılması gereken en önemi oyuncak…
10. 3 adımdan daha çok kurulum maddesi içeren oyuncaklar.Küçük çocuğunuz ile 22 kurulum aşaması gerektiren bir oyuncağı hazırlamak için çocuğunuza “yardımcı” oldunuz mu? 3 sayfalık karışık kurulum aşamaları ve TV yapışan yapıştırmalar.Üreticiler madem kurulum aşamaları, marketing ve paketleme için o kadar uğraşıyor neden yapıştırmalarını da gerekli yerlere yerleştirmiyorlar?
İşte evinizde uyumun sağlamak için çocuğunuz liseye gidene kadar yukarıdakilerin hepsinden sakının. Bu sırada çocuğunuza her ikinizinde sevdiği bir oyuncağı vermek isterseniz, bir büyük karton kutu verin ve saatlerce süren eğlenceyi izleyin.
Kaynak: April Mccormick

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com