Çocuğunuzun Kaygısını Azaltmak için Yapabileceğiniz 5 Etkinlik Önerisi

Çocuklarda, yetişkinler gibi zaman zaman kaygı hissedebilirler. Kaygı durumuyla nasıl baş edeceğini bilmediğinde çocuğunuz daha çok endişelenebilir ve korkabilir. Bu nedenle çocuğunuz kaygılandığınıda daha önceden hazırlamış olduğunuz sakinleşme etkinlik önerilerine ona sunabilir, uygulayabilir veya çocuğunuza yeni etkinlikler üretebilirsiniz.

1. Baloncuk üflemebalon-ufleme

Baloncuk üfleme için hazır olan karışımlarını alabilirsiniz veya evde deterjan ve su ile kendiniz karşımı hazırlayabilirsiniz. Baloncuk üfleme çocuğunuzun derin ve düzenli nefesler almasına yardımıcı olur. Nefes alış-verişin düzenlemesi de kaygı durumunun azalmasına yardımcı olur.

2.Sakız çiğnemek, balon yapmak

Çocuğunuza balon yapabileceği bir sakızı verebilir, onunla sakız-cignemebalonlar şişirip patlatmasını isteyebilirsiniz. Çocuğunuz sakız çiğnerken dikkati sakıza ve balon yapmaya yönelecektir böylece  kaygı düzeyinde bir düşüş olmasına  yarımcı olursunuz. Bir önceki etkinlikte oldulğu giib sakız ile balon yapmak çocuğunuzun nefes alış-verişini düzenlemede yardımcı olur.

 

3. İp atlamakip-atlama-kiz

Çocuğunuz hareket ederek kaygısını düşüren bir yapıya sahip ise ip atlama etkinliğini deneyebilirsiniz. İp atlarken hem motor becerilerine odaklanır hem de onda kaygı yaratan düşüncelerden uzaklaşır.Dilerseniz bu etkinliği top zıplatmak olarak da değişimleyebilirsiniz.

 

 

 

4. Sevdiği bir müzikte dans etmedans-etme-cocuklar

Çocuğunuzun kaygısının azalması için onu rahatlatacak bir müzik seçtikten sonra o müziğe ritim tutarak veya dans ederek eşlik etmesini isteyebilirsiniz.

 

 

 

5. Çocuğunuzun sevdiği bir kokuyu içeren (lavanta, ıhlamur cicek-koklayan-kizveya başka doğal kokular ) ufak bir torba yapabilirsiniz. Çocuğunuz nefes alırken bu kokuyu içine çekerken sakinleşebilir.

 

 

 

 

 

 

 

ayse-imza

2 yorumlar

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com