Çocukla ve Bebekle Tatil Önerileri

Yapın: Çocuğunuz ile araba, uçak, tren yolculuklarında güvenli ve çocuğunuza uygun araba koltuğunu kullanmayı unutmayın.bebekle-seyahat

Dikkat!: Çocuğunuz ile yola çıkarken tatilde ihtiyacınız olabilecekleri paketlerken, çocuğunuzun en sevdiği oyuncağını ve gerekebilecek ilaçları unutmayın.

Yapın: Çocuğunuza bavulu dışında yolculuk sırasında gerekebilecekler için yanınıza bir çanta hazırlayın. İçine yedek üst, alt kıyafetlerini, oyalanması için kitap, boyalar, onu sakinleştiren oyuncakları, atıştırmalıklar ve su koyabilirsiniz.

Dikkat!: Çocuğunuz ile yolculukta yanınıza gerekebilecek ilk yardım kitinizi hazır edin. Ufak kazalarda yanınızda yara bandı ve dezenfektan olması size kolaylık sağlayacaktır. Yanınıza termometre, ağrı kesici, ateş düşürücü, güneş kremi, dezenfektan krem,  antistaminik ve yara bandı alabilirsiniz.

Yapın: Yolculuk boyunca çocuğunuzun vücut ısısını kontrol edin. Çocuğunuzu olabildiğince kat kat giydirin. Böylece sıcak hissettiğinde üstünü çıkarmanız , soğuk geldiğinde de giydirmeniz daha kolay olacaktır.

Dikkat!: Çocuğunuzu rahatlatan ve yanında olmasını istediği oyuncağını ve battaniyesini unutmayın. Uyku geçişlerinde ona yardımcı olan nesneleri de bavulunuza ekleyebilirsiniz böylece ilk kez uyuyacağı ortamı daha az yadırgar.

Yapın: Çocuğunuzun tüm yolculuk sırasında ve tatilde kendini meşgul edebileceği kadar oyun/oyuncak , etkinliğinizin yanınızda olduğundan emin olun. Tatil için çocuğunuza sürpriz bir iki yeni oyun/oyuncak yanınızda götürebilirsiniz.

Dikkat!:Yolculuğunuz uzun ise çocuğunuzun hareket edebilmesi için mola vermeyi, ayağa kalkıp yürümeyi unutmayın. Yetişkinler kadar uzun süre yolculuk yapak bazı çocuklar için bunaltıcı olabilir.Ayrıca tuvalet ve yemek ihtiyacını sorun, yemek saatlerini olabildiğince normal düzeninde sürdürmeye özen gösterin.Ayrıca yolculuk sırasında sıvı alımına da özen gösterin.

Yapın: Mağazalarda bulunabilen karanlıkta yıldızlar oluşturan lambalardan yanınıza alabilirsiniz. Böylece farklı bir ortamda uyurken sakinleşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Unutmayın : Tatilinizi planlarken çocuğunuzun yaşına ve gelişimine uygun bir mesafede ve ortamda olmasına özen gösterin.

ayse-imza

Bir yorum

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com