somestr-etkinlikleri-2019

Çocuklar için 2019 Sömestr Etkinlik Rehberi

Sayın Velimiz,

Çocuklarımızla birlikte geçirdiğimiz mutlu, başarılı ve verimli bir dönemi daha geride bırakmış bulunuyoruz. Bugünden itibaren 4 Şubat’a kadar sürecek olan iki haftalık yarıyıl tatilini çocuklarınızla en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için, sizlere çeşitli etkinliklerin bulunduğu bir tatil rehberi hazırladık.

Ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirmeleri için çok iyi bir fırsat olan bu zaman diliminde birlikte geçireceğiniz özel vakitlerin çocuğunuzun motivasyonunu arttıracağı, kurduğunuz bağı güçlendireceği ve özgüveninde olumlu etkiler yaratacağı unutulmamalıdır.

Hazırladığımız tatil rehberinden yararlanarak mutlu ve eğlenceli bir tatil geçirmenizi diliyoruz.

                                                                                                             Selda ÖR/ Uzman Gelişim Psikoloğu

   

DISCOVERY MUSEUM İSTANBULsomestr-etkinlikleri-2019

Çocukların yaratıcılığını ve merakını besleyerek sağlıklı gelişimine katkıda bulunan Discovery Museum, ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerini sağlayan çocuk-merkezli bir öğrenme ve eğlence ortamı. Konseptinin özgünlüğü sebebiyle de, Türkiye’de eşi bulunmuyor. 

Discovery Museum, her yaştan çocuğun, keşif ve öğrenme duyularını geliştirecek, iş birliği yapacağı arkadaşlarıyla sosyalleşme yetisini güçlendirecek, öğrenerek eğlenme deneyimini bir arada sunacak bir platform.

Yaş Grubu: 3-12 Yaş

Adres: Bahçeşehir 1.Kısım Mahallesi Doğaparkı Caddesi Gölet Mevkii Prestige Mall Başakşehir 

Telefon: 0212 608 13 64   http://www.discoverymuseumistanbul.com/tr

Çalışma Saatleri: Hafta içi: 12.00-20.00/ Hafta sonu: 10.00-20.00

Bilet: Günlük giriş ücretleri çocuklar için 1 saat 30 TL,  2 saat 50 TL, yetişkin ücretsiz

 

 LEGOLAND DISCOVERY CENTREsomestr-etkinlikleri-2019

Forum İstanbul AVM Bayrampaşa’da bulunan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da renklerle, yaratıcılıkla ve ailelere yönelik eğlenceli etkinliklerle dolu LEGO® dünyasında hayal gücünüzü özgür bırakın. 3-10 yaş arasındaki çocuklar ve aileleri için tasarlanmış eğlenceli öğrenme merkezi.

Bilet:  Çocuk 52 TL (online 42 TL), Yetişkinler 65 (online 52 TL)

https://www.legolanddiscoverycentre.com/istanbul/biletler/ 

Adres: LEGOLAND Discovery Centre İstanbul, Kocatepe Mah. Paşa Cad. Forum İstanbul Avm No.5/5 Bayrampaşa/ İstanbul

Telefon: 0 212 640 39 51

 

  SEVGİ ORMANIsomestr-etkinlikleri-2019

Oyunumuz; Karınca, Ağustos Böceği, Kara Karga, Leylek, Kınalı Kuzu, Horoz ve Tilki’den oluşan orman sakinlerinin türlü maceralarını anlatıyor. Adından da anlaşılacağı üzere kahramanlarımızın yaşadığı bu orman, oldukça renkli ve neşeli bir orman.  Başroldeki Tilki’nin kurnazca oyunlarıyla her zaman neşeli ve eğlenceli… Kahramanlarımız bu ormanda paylaşmayı, dostluğu vurgulayarak oldukça neşeli günler geçiriyorlar. İzleyicilere de dostluğun ve paylaşmanın ne kadar önemli olduğunu öğütlüyorlar.

Tarih ve Yer: 22 Ocak Salı- Saat: 13.00-  Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi 

http://www.biletix.com/etkinlik/YE605/TURKIYE/tr

Bilet: 34 TL

 

KÜÇÜK KARA BALIK

Küçük bir derede yaşayan “Küçük Kara Balık” farklı yerleri, denizleri merak edip dururmuş. Bir gün hayallerini gerçekleştirmek için bu yolculuğa çıkmaya karar vermiş. Yol boyunca birçok maceranın içine girip çıkan Küçük Kara Balık sonunda hayal ettiği açık denizlere ulaşmış.

Tarih ve Yer:

26 Ocak Cumartesi- Saat: 13.00/15.00-Barış Manço Kültür Merkezi

http://www.biletix.com/etkinlik/YGZ05/TURKIYE/tr

29 Ocak Salı- Saat:12.00- Caddebostan Kültür Merkezi 

http://www.biletix.com/etkinlik/YGZ06/TURKIYE/tr

2 Şubat Cumartesi- Saat: 20.00- Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi 

http://www.biletix.com/etkinlik/YGZ07/TURKIYE/tr 

Bilet: 23.50TL / 28.50TL

 ŞEKER PORTAKALIsomestr-etkinlikleri-2019

Çok fakir bir ailenin çocuklarından biri olan Zeze, 5 yaşında olmasına rağmen hayal gücü ve zekası çok gelişmiş, oldukça yaramaz bir çocuktur. Çok meraklı olan ve çevresindeki her şeyi keşfetmeye çalışan bu çocuk okumayı da erken yaşta öğrenmiştir, öğretmeninin gözdesi olmuştur. Yeni taşındıkları evde bahçedeki ağaçlardan biri olan şeker portakalı fidanı Zeze ile konuşmaya başlar ve çok iyi iki arkadaş olurlar. Zeze bir yandan yaramazlıklarına devam ederken diğer yandan da okuldaki başarısıyla öğretmeni ve çevresindekileri oldukça şaşırtır. Günün birinde Zeze bir yaramazlık neticesinde ayağını keser ve şehrin en güzel arabasına sahip olan Portekizli O’nu eczaneye götürür. Zeze Portekizli’den çok şey öğrenir ve bir süre sonra dost olurlar. Zeze bu dostluk sayesinde sevginin ne olduğunu anlamış ve eski yaramazlıklarını bırakmıştır.

Tarih ve Yer:

26 Ocak Cumartesi- Saat: 12.00-Caddebostan Kültür Merkezi

http://www.biletix.com/etkinlik/YLW96/TURKIYE/tr

1 Şubat Cuma- Saat:12.00/14.00- Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

http://www.biletix.com/etkinlik/YLW98/TURKIYE/tr 

2 Şubat Cumartesi- Saat: 13.00/15.00 Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi 

http://www.biletix.com/etkinlik/YLW97/TURKIYE/tr

Bilet: 28.50TL /45 TL

KÖSTEBEKGİLLER

Büyük bir ormanda ailesi ile yaşayan iki kardeş Süslü ve Boyo, Çok uzaklarda Köstebekya adlı, sadece köstebeklerin yaşadığı bir yer olduğunu duyarlar. Bu bilgiye çok sevinen Boyo, bulduğu bir harita ve kitap ile Köstebekya’yı aramak için yollara düşer. Süslü kardeşi Boyo’yu yalnız bırakmaz birlikte uzun ve maceralı bir yolculuk başlar. İlk önce şaşkın ve unutkan Kösteban ile karşılaşırlar daha sonra onlara yardım etsin diye hep birlikte Köstan amcayı bulmaya çalışırlar. Kahramanlarımız Köstebekya’yı bulmaya çalışırken birbirlerinin değerini ve arkadaşlığın önemini fark ederek, sevgi ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu keşfetmiş olurlar.

Tarih ve Yer: 20 Ocak Pazar -Saat:15.00 -Duru Tiyatro

http://www.biletix.com/etkinlik/YST01/TURKIYE/tr

Bilet: 34 TL

 TAŞ DEVRİ MACERALARI

Çocukların eşlik edeceği birbirinden eğlenceli şarkılar, danslar ve esprileri ile Taş Devri Maceraları; sevgi, aile, dostluk, çalışkanlık ve hayvan sevgisi kavramlarıyla öğretici tarafını kullanarak çocuklarımızın kişisel gelişimini ve sosyalleşmesini amaçlayan pedagog onaylı bir çocuk oyunudur.

İyi kalpli Fred ve çalışkanlığı ile herkesin sevgisini kazanmış Barney birbirinden sakar iki yakın arkadaştır. Disiplinli Wilma ve akıllı Betty ise yeni buluşları, zekaları, lezzetli yemekleriyle Fred ve Barney’nin hayranlığını kazanmıştır. Yalnız bu iki çiftin aile olabilmesinin önünde bu yeni devrin engelleri vardır. Taş devri kanunları ile artık insanlar işlerine ve yeteneklerine göre ayrılacaktır. Yakın arkadaşlar farklı yeteneklerini bir araya getirir ve hepsi birbirinden yeni şeyler öğrenir. Herkesin beraber yaşaması gerektiğini ve aile olmanın önemini kanıtlarlar ve zekalarıyla Taş devri kanunlarını sevgi, dostluk, çalışkanlık ve saygı ilkeleri ile yeniden oluştururlar.

Tarih ve Yer: 21 Ocak Pazartesi-Saat: 12.00- Caddebostan Kültür Merkezi

http://www.biletix.com/etkinlik/YB114/TURKIYE/tr

Bilet: 28.50 TL

Tarih ve Yer: 24 Ocak Perşembe 12.00/14.00-KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

http://www.biletix.com/etkinlik/YB104/TURKIYE/tr    Bilet: 28.50 TL

 ÇİZMELİ KEDİ

Çizmeli Kedi Müzikali, Akasya Kültür Sanat’ta sahnelenecek.

O kadar akıllı bir kedi düşünün ki ormanda tüm sorunları çözsün
Ama nasıl? Kitapları ile…
Bazen de aklı ile çözmesi gereken olaylar var.
Kralın isteği doğrultusunda yok edilen ormanı kurtarabilmek için tüm bilgi birikimini kullanarak bir arayışa girer
Bakalım güvenini kazandığı ormandaki arkadaşlarının yardımı ile sonuca ulaşabilecekler mi?

Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak için Fidan Dikin.

Tarih ve Yer: 24 Ocak Perşembe- Saat: 15.00-  Akasya Kültür Sanat

 http://www.biletix.com/etkinlik/YYQ22/TURKIYE/tr

 Bilet: 40 T

 

 RALPH VE INTERNETsomestr-etkinlikleri-2019

Ralph ve İnternet – Oyunbozan Ralph 2 filmi, Litwak video oyun salonunu geride bırakıp internetin keşfedilmemiş, engin ve heyecanlı dünyasına dalıyor. Video oyunlarının kötü adamı Ralph ve uyumsuz arkadaşı Vanellope von Schweetz, Vanellope’un video oyunu Sugar Rush’ı kurtaracak bir yedek parça bulmak için internet ağına yolculuk ederek her şeyi tehlikeye atar. Boylarından büyük işe kalkışan Ralph ve Vanellope onlara yol göstermeleri için internet vatandaşlarına yani nettaşlara bel bağlar. Aralarında, trend yaratan websitesi “BuzzzTube”un yöneticisi ve merkezi olan Yesss isimli bir internet girişimcisi de vardır.

Vizyon Tarihi: 11.01.2019

Süre: 112 Dakika

Tür: Animasyon

 SÜPER AYI

Vizyon Tarihi: 04.01.2019

Süre: 85 Dakika

Tür: Animasyon

Birbirlerine sımsıkı bağlı Dash ve Zack kendilerini bir anda avcıların ağından kaçarken bulurlar. Oğlu Zack’ i kaçıran hayvan tüccarlarını bulmak için yanına ajan köpek Hamilton’ ı da alan Dash, avcıların yerini bulup oğlunu kurtarabilmenin yollarını ararken, göründüğünden çok daha akıllı Zack’ in de diğer hayvanlarla birlikte bir kaçış planı vardır. Baba-oğul tekrar bir araya geldiğinde, aralarındaki bağ çok daha kuvvetli ve sevgi dolu olacaktır.

 

MAŞA İLE KOCA AYI: YEPYENİ MACERALARsomestr-etkinlikleri-2019

Maşa ile Koca Ayı yepyeni maceraları ile sizleri bekliyor. Daha önce hiç görmediğiniz muhteşem bir serüven 4 Ocak’ta sinemalarda. Maşa isimli küçük bir kız çocuğuyla sirkten emekli ayı Mişka’nın üçüncü sinema macerası.

Vizyon Tarihi: 04.01.2019

Süre: 67 Dakika   Tür: Animasyon

  

BARIŞ MANÇO MODA 81300

Moda’da bulunan Barış Manço Evi, büyük sanatçının anısına Kadıköy Belediyesi tarafından müze-ev olarak düzenlenmiştir. Moda’da kalan son köşklerden biri olan ve 19.yy. Viktoryen tarzında mimarisi olan Barış Manço Evi’nde Barış Manço ile ilgili tüm eşyalar, kostümler, fotoğraflar ve daha pek çok detay sergilenmektedir.

Adres: Yusuf Kamil Paşa Sok. No:5 Moda, Kadıköy-İstanbul

İletişim: 0216 337 94 13 – www.barismanco.kadikoy.bel.tr

Resmi-dini bayramlar ve pazartesi günleri hariç her gün 09.00-17.00 arasında Barış Manço evini ziyaret edebilirsiniz.
Bilet Fiyatları: Tam: 10 TL, İndirimli: 5 TL 

                                                                                        

TOPKAPI SARAYI MÜZESİ

Fatih Sultan Mehmed tarafından 1478’de yaptırılan Topkapı Sarayı, Sultan Abdülmecid’in Dolmabahçe Sarayı’nı yaptırmasına kadar yaklaşık 380 sene Devletin idare merkezi ve Osmanlı sultanlarının resmi ikametgahı olmuştur.

Adres: Sultanahmet, Fatih   İletişim: (0212) 512 04 80

Bilet: 60 TL
Ziyaret Saatleri Kış Sezonu:

Müze, Harem ve Aya İrini saat: 09.00 – 16.45 arası ziyaret edilebilir. Salı günleri hariç, her gün ziyarete açıktır.

 İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur. Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi dünya tarihini daha eğlenceli, daha akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere sunmaktadır. Örneğin, uzay oyuncaklarının sergilendiği bölümde Ay’a ulaşma çabası, tren oyuncakları bölümünde ise sanayi devrimi oyuncakların diliyle anlatılmaktadır. Müze 3 kuşağın bir arada vakit geçirebileceği ve ortak mutluluğu paylaşabileceği bir mekandır.

Adres: Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren Sok. No:17 Göztepe  Telefon:0216 359 45 50 – 51

Bilet Fiyatları: Tam Giriş Ücreti:  15 TL, İndirimli Giriş Ücreti: 12 TL

Müzenin içerisinde 3 yaş ve üzeri çocuklara hitap eden Tahta Oyuncak Boyama, Seramik, Ressam Robot, Karagöz ve Hacivat Kuklaları Tasarım Atölyesi gibi birçok farklı atölyede etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Etkinliklerle ilgili detaylı bilgi için: https://istanbuloyuncakmuzesi.com/pages/etkinlik-egitimler

 

 JALE KUŞHAN BALMUMU HEYKEL MÜZESİ

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk büyüklerinin heykellerinin bulunduğu müzede, 11 yıl içinde 60’a çıkan heykel sayısı giderek artmakta, müzeye Türk ve Dünya tarihinden isimler eklenmeye devam etmektedir. Balmumu heykel sanatı, topluma kültür-sanat yoluyla tarih bilinci, tarih sevgisi aşılamanın yanında, öğrencilerin gelişiminde görsel ve uygulamalı eğitime katkısı açısından da son derece yararlı görülmektedir.

Dünyadaki diğer Balmumu Heykel Müzelerinden farklı olarak, konusunda uzman rehberler eşliğinde (Türkçe, İngilizce, Arapça, Rusça dillerinde) 40 dakika kadar ziyaretçilere ücretsiz sunum yapılmakta ve anlatımlar sinevizyon gösterimleri ise desteklenmektedir. 

Giriş ücreti: Öğrenci 20 TL, Yetişkin 30 TL

Adres : İstanbul Sapphire Emniyetevleri Mahallesi, Eski Büyükdere Cd. No:1, 34415 Kağıthane/İstanbul 

 http://www.balmumuheykelmuzesi.net/contact.php

 

DOLMABAHÇE SARAYI

Saray, Mâbeyn-i Hümâyûn (Selâmlık), Muâyede Salonu (Tören Salonu) ve Harem-i Hümâyûn adlarını taşıyan üç bölümden oluşur. Dolmabahçe Sarayı, hizmete açıldığı 1856 yılından, halifeliğin kaldırıldığı 1924’e kadar aralıklarla 6 padişaha ve son Osmanlı Halifesi Abdülmecid Efendi’ye ev sahipliği yapmıştır. 1927- 1949 yılları arasında Saray, Cumhurbaşkanlığı makamı olarak kullanılmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1927-1938 yılları arasında İstanbul’daki çalışmalarında Dolmabahçe Sarayı’nı kullanmış ve burada vefat etmiştir.

Ziyaret Saatleri: Pazartesi ve Perşembe hariç 09.00-16.00 saatleri arasında 

Giriş Ücreti: http://www.millisaraylar.gov.tr/ziyaret-bilgileri   Adres: Dolmabahçe Cad. Beşiktaş  İletişim: 0212 236 90 00

 MİNİATÜRK

Miniatürk ya da Minyatür Türkiye Park, Türkiye’deki çeşitli yapıtların maketlerinin sergilendiği 60.000 metrekareyle dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkıdır. Miniatürk’te, binlerce tarihi eser arasından seçilen 131 mimari eserin, 1/25 oranına küçültülmüş minyatür modellerine yer verilmektedir.

Giriş Ücretleri: Tam bilet 7,5 TL, Öğrenci 3 TL

Çalışma Saatleri: 09.00-18.00

İletişim Bilgileri: Örnektepe Mah. İmrahor Cad. 34445 Sütlüce/ Beyoğlu  0212 222 28 82

 MADAM TUSSAUDS İSTANBUL

250 yıllık bir geçmişe sahip Madame Tussauds markası artık İstanbul’da! Tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismin yer alacağı Madame Tussauds İstanbul’da Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezinti yapabilir, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızıyla da tanışabilirsiniz.

Bilet: 0-3 yaş ücretsiz, Çocuk-öğrenci 42 TL, Yetişkin 52 TL ( online fiyatlar)

Madam Tussaud’a ek olarak Sea Life ve Legoland’a ortak giriş biletleri için:

https://www.madametussauds.com/istanbul/tr/b%C4%B0letler/ 

Adres: Grand Pera  İstiklal Cad. No: 56/58  Beyoğlu / İstanbul

 UÇURTMA MÜZESİsomestr-etkinlikleri-2019

2005 yılında Mehmet Naci Aköz ülkemizin ilk ve halen tek Uçurtma Müzesini kurdu. Müzede 33 Ülkeye ait toplamda 2000’i aşkın üründen oluşan koleksiyonda uçurtmalar, uçurtma yayınları, uçurtma malzemeleri ve uçurtma ile ilgili çeşitli objeler sergilenmektedir. 

Adres: Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Uncular Cad. Bakıcı Sok. No: 12 Üsküdar

İletişim: 0216 553 23 37-0532 616 14 66- http://www.ucurtmamuzesi.net/ucurtma-muzesi/

Uçurtma Müzesi için giriş ücreti alınmamaktadır. Uçurtma atölyesinde sadece uçurtma malzemelerinin ücreti ödenmektedir. 

Ziyaret saatleri: Hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında hem müzeyi ziyaret edebilir, hem de kendi uçurtmanızı yapabilirsiniz. Ziyaret için müzeden randevu alınması gerekmektedir.

  

ÇOCUK SANAT FESTİVALİsomestr-etkinlikleri-2019


Çocuk Sanat Festivali 3-15 yaş arası çocukları sanat ile buluşturmayı hedeflemektedir. Festival kapsamında yapılacak birçok atölye ile çocukların el becerileri, özgüvenleri, bedensel ve fiziksel gelişimlerini arttırmak ve topluma faydalı bir birey olmaları amaçlanmaktadır. Bu festival ile sanatın sadece tek bir yönü değil, şehir hayatında kaçırılan değerlerin de hatırlanması ana merkezdedir. Resimden müziğe, mozaikten dramaya, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan uçurtma yapımına, dijital sanattan kodlamaya kadar geniş yelpazede atölyeler oluşturulacaktır. Bu atölyelere ek olarak tohumdan toprağa, hayvandan bitkiye doğa sevgisini sanat ile bağdaştırıp çocuklara çeşitli deneyimler kazandırmak amaçlanmaktadır. Sanat ile daha önce buluşmuş olan çocuklar ise bu festivalde konusunun uzmanı sanatçılar ile buluşup, söyleşilere katılma fırsatı yakalayacaklardır.  Görme, işitme ve bedensel engelli çocuklar için beden perküsyonu, atölyeler ve film gösterimleri gibi farklı dallardaki etkinliklerle “her” çocuğa dokunmayı, bütün duyguların ve sanatın özel olduğunun vurgulanması hedeflenmektedir. Ebeveynler için de birçok söyleşilerin olacağı Çocuk Sanat Festivali, tiyatroların, sinema gösterimlerinin, müzikallerin de olduğu keşiflerle dolu bir serüven.

Tarih ve Yer:  Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Zorlu Center, BEŞİKTAŞ / İstanbul

02 Şubat Cumartesi- Saat: 10.00

Bilet: 55 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/Y5H34/TURKIYE/tr

Pera Müzesi Öğrenme Programları Yarıyıl Tatili Atölyelerisomestr-etkinlikleri-2019

Pera Öğrenme, 19 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında, Yarıyıl Tatili Öğrenme Programları kapsamında 4-6 ve 7-12 yaş gruplarına yönelik çeşitli atölyeler düzenliyor.

“Zaman Değişmeli” sergisi kapsamındaki atölyelerde hem beden çalışmaları yapılıyor hem de maker, felsefe, geri dönüşüm malzemelerinden üç boyutlu tasarımlar ve lentikular baskı gibi teknikler kullanılıyor. Katılımcılar duygularını tanıyarak zamanı ve çeşitli teknolojileri sorguluyor. “Parajanov – Sarkis ile” sergisi kapsamında ise filmlerinden ve kolajlarından yola çıkarak, atölyelerde ünlü yönetmen Sergey Parajanov’un eserlerini, sahne tasarımı ve kolaj tekniği üzerinden yeniden yorumluyor,  filmlerin oluşumunu inceliyoruz. Atölyeler kolaj, resim, sahne tasarımı, kukla yapımı, çiçek dürbünü teknikleri ile hama boncuk ve çeşitli geri dönüşüm malzemeleri aracılığıyla sinemaya meraklı olanlara keşif alanı sunuyor.

İLETİŞİM: 

Pera Müzesi- Meşrutiyet Cad. No: 65, BEYOĞLU / İstanbul

0212 334 99 00  egitim@peramuzesi.org.tr

4-6 yaş

 Küp Küp Duygularsomestr-etkinlikleri-2019

Günün her saati duygularımız aynı mı olur? Yoksa zaman içerisinde değişirler mi? Sanatçı topluluğu Raqs Media Collective’in oyunsal bir kurguyla sergilenen “Escapement*” adlı eserini takip ederek sergiyi geziyoruz. Labirent şeklinde kurgulanmış sergideki gezimiz sırasında duygularımız hakkında konuşuyor, ardından atölyede gün içinde yaptığımız etkinlikler sırasında hissettiğimiz duyguları tahta küp blokların üzerine yerleştiriyoru ve küpleri bir bir çevirerek oyunumuzu oynuyoruz. Böylelikle duygularımızı tanımlayabilme ve ifade edebilme becerimizi geliştiriyoruz.

*Saat maşası anlamına gelen “escapement”, kaçış anlamındaki “escape” kelimesine atıfta bulunan bir kelime oyunu yaratıyor.

http://www.biletix.com/etkinlik/Y7W08/ISTANBUL/tr
20 Ocak Pazar 12.30-14.30
24 Ocak Perşembe 11.00-13.00
26 Ocak Cumartesi 11.00-13.00
31 Ocak Perşembe 11.00-13.00

Yaş: 4-6
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 2 saat

Bilet fiyatı: 45 TL

 Şans Totemim somestr-etkinlikleri-2019

Hiç dört yapraklı yonca buldun mu? Ya da gökkuşağının altından geçtin mi? Dinlediğin masallarda şans getirdiğine inanılan başka şeyler var mı? Sergide yer alan sanatçı Nilbar Güreş’in eteklerden yaptığı, zeminden tavana uzanan eserini inceliyoruz. Atölye çalışmasında bize şans getirecek totemimizi geri dönüşüm malzemeleri, renkli kartonlar ve çeşitli boyalarla tasarlıyoruz.

http://www.biletix.com/etkinlik/Y7W09/ISTANBUL/tr

22 Ocak Salı 11.00-13.00
25 Ocak Cuma 11.00-13.00
30 Ocak Çarşamba 11.00-13.00

Yaş: 4-6
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 2 saat

Bilet fiyatı: 45 TL

 

HAYALLER ATÖLYESİ

İletişim Bilgileri: Teknik yapı Deluxia Suites 3/49 Ataşehir, İstanbul 34758   0538 961 54 17 / 0545 550 30 13

   

KUKO SANAT ATÖLYESİsomestr-etkinlikleri-2019

                                                                       

  RESİM ATÖLYESİ (4-7 YAŞ)

Kursun amacı; çocukların gelişim süreçlerine sanat ile destek olmak, hayal dünyalarını resim yaparak somutlaştırmak, onlara yaşlarına uygun teknik bilgiler vermek, yeteneklerinin farkına varmalarını, özgüven kazanmalarını, yeni dostluklar edinmelerini sağlayarak başarılı ve mutlu süreç yaşamalarına imkan oluşturmaktır.

Tarih ve Saat: 19 Ocak Cumartesi 12.00-13.00

                              22 Ocak Salı 12.00-13.00

                                2 Şubat Cumartesi 12.00-13.00

                              29 Ocak Salı 12.00-13.00

Katılım ücreti: 70 TL (çocukyerindeki indirimli fiyat 59 TL)

SERAMİK ATÖLYESİ (4-7 YAŞ)

 Seramik nedir, nerelerde kullanılır, nasıl yapılır, kullanılan malzemeler nelerdir, modelleme ve pişirme süreçleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldıktan sonra her katılımcının kendisine ait özgün bir iş üretme sürecini kapsayan bir atölye çalışmasıdır.

Tarih ve Saat: 19 Ocak Cumartesi 11.00-12.00

                        22 Ocak Salı 11.00-12.00

                        26 Ocak Cumartesi 11.00-12.00

                       29 Ocak Salı 11.00-12.0

 Katılım ücreti: 70 TL (çocukyerindeki indirimli fiyat 59 TL)
https://www.cocukyeri.com/kuko-sanat-atolyesi-231/etkinlikler 

-Günlük katılım ücreti 70 TL (çocukyerindeki indirimli fiyat 59 TL)

-5 Atölye katılım ücreti 330 TL (çocukyerindeki indirimli fiyat 275 TL)

-10 Atölye katılım ücreti 650 TL (çocukyerindeki indirimli fiyat 530 TL)

Detaylı bilgi için iletişim:  Gülçin Yılmaz -Zafer Taşkıran   0216 610 10 34-  0546 414 2753    bilgi@kukosanat.com

RAHMİ KOÇ MÜZESİ- ÇOCUK ATÖLYELERİsomestr-etkinlikleri-2019

Rahmi M. Koç Müzesinde 4-14 yaş arası çocuklar için düzenlenen “Hafta Sonu Eğitim Atölyeleri ” çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel olarak gelişmelerine yardımcı oluyor.

 HEYKEL ATÖLYESİ

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi 

Adres: Hasköy Cad. No: 5 HASKÖY

Telefon: 0212 369 66 00
Tarih: 19 Ocak 2019 Cumartesi 13.00
Yaş grubu: 5-7 yaş arası

Bu atölyede sanatçılar çocuklar sanatın, sanatçının önemini kavrayıp heykeltraşların neler yaptığını kendi yaptıkları eserlerle bize öğretiyorlar.

Bilet Fiyatları: 56.5 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/YTW03/TURKIYE/tr  

Atölyeler hakkında detaylı bilgi almak isteyen velileri eğitim uzmanları; Yeşim Özturan’ a yozturan@rmk-museum.org.tr veya Zeliha Büyükkurt’a zelihab@rmk-museum.org.tradreslerinden ulaşabilirler.

Bilgi almak için 0 212 369 66 00/01/02nolu telefondan 133, 120 veya 105’i arayabilirsiniz.

İŞ BANKASI MÜZESİ YARIYIL TATİLİ ATÖLYELERİsomestr-etkinlikleri-2019

 
YARATICI OKUMA ATÖLYESİ – EN GÜZELİ BENİM EVİM

4 Yaş / 24 Ocak 2019 Perşembe 13.45

Yazar: Janet Bingham

Eğitmen: Çiğdem Odabaşı

Süre: 45 dakika

Bilet fiyatı: Ücretsiz


İLETİŞİM:
Hobyar Mah.  Bankacılar Cad. No:2 Bahçekapı -Eminönü 

                                                        0212 511 13 31 
“İlkbahar geldi ve Minik Tilki ormandaki arkadaşlarını ziyaret ediyor. Herkes bahar temizliği telaşında. Kimileri yeni yuva yapıyor, kimileri ise eski yuvalarını temizleyip yeniliyor. Acaba Minik Tilki ile babası yeni yuvalarını nereye yapacaklar?”
Çiğdem Odabaşı eğitmenliğindeki atölyede katılımcılar; hikâye üzerinden, kendi yuvasını ve nasıl bir yerde yaşamak istediğini hayal ediyor. Atölyede, baba tilki ve yavrusu üzerinden doğa, mevsim ve yuva kavramları irdeleniyor. Katılımcılar, doğadaki hayvanları müzik eşliğinde oyun ve doğaçlamalar ile canlandırıyor ve bu yolculukta hayvanların hangi özelliklere sahip olduğunu ve onların barınma koşullarını öğreniyor.

YARATICI OKUMA ATÖLYESİ – BU SES DE NE?

  4 Yaş /  01 Şubat 2019 Cuma 12.15

 

Yazar: Stephanie Moss
Eğitmen: Çiğdem Odabaşı

Süre: 45 dakika

Bilet fiyatı: Ücretsiz

İLETİŞİM: Hobyar Mah. Bankacılar Cad. No:2 Bahçekapı -Eminönü 

                     0212 511 13 31 

 

“Bebe Tavşan ile Bebe Porsuk ormanın derinliklerinden gelen, gürlemeyi andıran bir ses duydular ama bunun ne olduğunu bir türlü anlayamadılar. Bebe Tavşan korkuya kapılıp aklına bir sürü dehşet verici şey getirdi ama cesur Bebe Porsuk sesin kaynağını keşfetmeye kararlıydı. Ne dersiniz? Sesin kaynağına ulaşabilecekler mi?’
Ses ve ritim aracılığı ile duyduğumuz seslerin nereden geldiğine ışık tutarak korkularımızla yüzleşeceğimiz sıcak bir hikayeyle yola çıkıyoruz. Çiğdem Odabaşı eğitmenliğindeki atölyede, yaratıcı düşünme tekniği, oyun ve doğaçlamalarla hayal gücümüzün sınırlarını zorlamaya çalışıyoruz.

 

5 KURUŞA 5 HİKAYE  

 

5 – 8 Yaş / 20 Ocak 2019 Pazar 11.00

Eğitmen: Deniz Soruklu Evren

Süre: 120 dakika

Bilet fiyatı: Ücretsiz

İLETİŞİM: Hobyar Mah. Bankacılar Cad. No:2 Bahçekapı -Eminönü 

                                                                                            0212 511 13 31 
Tasarruf bilincinin aşılanması, ebeveynle birlikte paylaşım, yaratım süreci ve bilinçlendirme odaklı aile atölyesi Deniz Soruklu Evren tarafından yönetiliyor. Atölyede, tasarrufla ilgili atasözleri kullanılarak, müzik eşliğinde doğaçlama ve heykel çalışması yapılıyor. Cimrilik ve tasarruf üzerine hikâyeler resmediliyor. Her aileye temsili 5 kuruş verilip, bunun üzerine en fazla üç dakikalık bir hikaye, bir skeç ya da bir anlatı bulmaları isteniyor. Atölyenin sonunda hikâyelerin figürlerinden toplu bir tuval çalışması yapılıyor.

Farklı atölyeler için:

https://muze.isbank.com.tr/Sayfalar/5-8-yas-atolyeleri.aspx 

BRİCKS 4 KİDZsomestr-etkinlikleri-2019

   

Bricks4Kidz® kampları çocukların yarıyıl ve yaz tatillerini eğlenerek ve dinlenerek geçirmelerinin en iyi yoludur. Çocuklar LEGO® tuğlaları ile özel tasarlanmış model çalışmaları yaparak, oyunlar oynayarak, mühendislik ve mimarlık dünyasını keşfederek ve animasyon filmleri yaparak çok eğlenecekler. Kamp bitiminde sertifika ve sürpriz hediyelerini alacak, evlerine unutamayacakları anılarla dönecekler.

  • Programlar 5 – 13 yaş aralığındaki kız ve erkek çocuklar için uygundur.
  • Her bir kamp programı Pazartesi – Cuma günleri arası 5 gün ve günde 3 saatten toplam 15 saat sürmektedir.
  • Aynı hafta açılan öğleden önce ve öğleden sonra kamplarına kayıt yapılarak tam gün katılım sağlanabilir.
  • Her gün ev yapımı kek/kurabiye, meyve ve gazsız içecekten oluşan ara öğün, ayrıca tam gün katılımda öğle yemeği ücretsiz olarak verilmektedir.
  • Ataşehir ve yakın çevresi için servisle ulaşım imkanı vardır, ek ücret ile kullanılabilir.

İletişim:  Bricks4Kidz® Yaratıcılık Merkezi- Küçükbakkalköy Mah. Önder Sk. No:11/A, 34750, Ataşehir/İstanbul

atasehir@bricks4kidz.com    +90 542 544 54 39

https://www.bricks4kidz.com.tr/program-events/camps/

  

 AKBANK SANAT BEYOĞLUsomestr-etkinlikleri-2019

MİNİKLERE BASKI RESİM ATÖLYESİ (5-8 YAŞ)

Akbank Sanat Beyoğlu’nda 25 yıldır Türkiye’nin en önemli sanatçılarının Baskı Resim çalışmaları yaptıkları atölyede artık 5-8 yaş çocuk sanatçılar ilk baskı resim çalışmalarını yapabilecek! Eğlenceli bir ortamda profesyonel bir baskı resim atölyesinde sağlıklı malzemelerle çok renkli bir baskı resim macerası yaşanacak! Baskı resim teknikleri ve tarihi yaratıcı ve eğlenceli bir şekilde paylaşıldıktan sonra çocuk sanatçılar hemen, sunulacak malzemelerle, çalışmalara başlayacak! Elbette yapılan plakalar ve basılan resimler çalışma sonrasında evlerin yolunu tutacak!

Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

Tarih ve Saat: 25 Ocak Cuma- 13.00

                       2 Şubat Cumartesi 15.30

Bilet: 15 TL

Adres Bilgileri: İstiklal Cad. No:8 34435 Beyoğlu-İstanbul  Tel: (0 212) 252 35 00-01

Çalışma Saatleri

Akbank Sanat binasını Pazar – Pazartesi ve resmi tatil günleri dışında her gün 10.30 – 19.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

http://akbanksanat.com/etkinlik/miniklere-baski-resim-atolyesi-5-8-yas

 

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com