İstanbul Anadolu Yakasında Mika Psikoloji: Çocuk Gelişimi, Çocuk Psikolojisi Nedir?

Çocuk Gelişimi Nedir?

Çocuk gelişimi, çocuğun doğum öncesinden ergenliğe kadar fizyolojik, biyolojik, psikolojik değişimlerini inceler, değerlendirir. Bu süreçte çocuk bağımsız yaşamına geçiş yapar.

Çocuk Psikolojisi Nedir?

Çocuk psikolojisi, çocukların gelişiminin yanı sıra çocukların psikolojisini hem çevresel hem genetik etkenleri göz önüne alarak ele alır. Çocuk psikolojisi, doğum öncesi, doğum, doğum sonrası ergenliğe kadar çocuğun gelişimini ve çocuğun psikolojik durumunu kapsar. Çocuk psikolojisi çocuğun fiziksel gelişimini, sosyal-duygusal gelişimini, bilişsel gelişimini içerir. Çocuk psikolojisi hakkında daha detaylı bilgiye bu yazıdan cocuk-psikolojisiulaşabilirsiniz.

Mika Psikoloji’de Çocuk Danışmanlığı

Mika Psikoloji’de çocuğun içinde bulunduğu duygusal durumu, fiziksel gelişimi, bilişsel gelişimi, öğrenme –dikkat becerileri, dil gelişimi değerlendirme seanslarında uygun yöntemler ile belirlenir. Başvurular sıklıkla bir sorunun çözümlenmesi nedeniyle olmakla birlikte genel çocuğun gelişiminin takibi içinde başvurular yapılır.  Değerlendirme seansları, çocuğun ihtiyacına göre 2-3 seans olarak değişebilir. Değerlendirme seanslarından ayrı bir seansta değerlendirme bilgileri, seans sıklığı ve öneriler aile ile görüşülür. Çocuğun ihtiyacı olan alanda ona özel bir program çerçevesinde çocuk terapisi veya eğitim seansları şekillendirilir ve sürdürülür.Aileye bu süreçte yardımcı olabilecek öneriler, ailenin yaşadıkları ile ilgili anne -baba danışmanlığı- aile danışmalığı sunulur.  Belli aralıklarda, seans süreci ve ailenin süreç içerisinde deneyimlerinin paylaşılması için aile ile ayrı seanslar düzenlenir.

Mika Psikoloji , Çocuğunuz için Randevu Almak için

 

 

 

 

 

 

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com