Konuk Yazar: Çocuklar için Sömestr Tatili 2017 Etkinlik Rehberi

Sevgili Ebeveynler,somestr-etkinlik-cocuk

Dolu dolu geçirdiğimiz 1. dönemi geride bırakmış bulunuyoruz. Bugünden itibaren 6 Şubat’a kadar sürecek olan iki haftalık yarıyıl tatilini çocuklarınızla en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için,  sizlere çeşitli etkinliklerin bulunduğu bir tatil rehberi hazırladık.

Ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirmeleri için çok iyi bir fırsat olan bu zaman diliminde birlikte geçireceğiniz özel vakitlerin çocuğunuzun motivasyonunu arttıracağı, kurduğunuz bağı güçlendireceği ve özgüveninde olumlu etkiler yaratacağı unutulmamalıdır. Hazırladığımız tatil rehberinden yararlanarak mutlu ve eğlenceli bir tatil geçirmenizi diliyoruz.

Uzman Gelişim Psikoloğu Selda Yıldırım

 

ÇOCUK ATÖLYELERİ

 

somestr-etkinlik-cocuk

ANNE & ÇOCUK SERAMİK WORKSHOPU /ASLI ERTÜRK SERAMICS STUDIO

Çocuğunuzla birlikte seramikten ev, çan veya çiçeklik formlarından birini yaparak hem eğlenip, hem de kaliteli zaman geçirebilirsiniz.Yapılan seramikler aynı gün içinde renklendirilecektir. Yapımı ve boyanması bittikten sonra kurumaya bırakılacaktır. Fırınlandıktan sonra 15 gün içerisinde teslim edilecektir.Katılım sınırlıdır. Katılım randevusu ve detaylı bilgi almak için telefon numarası: 0530 490 20 81

Tarih: 23 Ocak Pazartesi 11.00-13.00

28 Ocak Cumartesi 11.00-13.00

Etkinlik ücreti: 90 TL

Süre: 2 saat

Adres: Altıntepe Mah. Cevahirci Sok. No:9A Bostancı – İstanbul

BORUSAN CONTEMPORARY-ÇOCUK ATÖLYESİ somestr-etkinlik-cocuk

Atölye Programı Adı: Bir Serginin İz Düşümü

Açıklama: Rehberler eşliğinde yapılacak sergi turunda katılımcıların nefes kesen boğaz manzarası ile yeni serginin eşsiz atmosferinde, kişisel bir deneyim yaşaması sağlanacaktır. Bu deneyim ve pencerelerden görünen İstanbul manzarasından yola çıkarak iki boyutlu malzemelerle yapılacak bir resim çalışmasıdır.

Seans Tarihi: 22 Ocak 2017 Pazar Saat:14.00 – 16.00

Yaş Aralığı: 5 -7 yaş

Eğitim Ücreti: 20 TL

Kayıt için: Katılımcıların biletlerini Biletix üzerinden veya etkinlik günü Borusan Contemporary gişesinden satın almaları gerekmektedir. Bilet satın almak için: http://www.biletix.com/etkinlik-grup/115128344/TURKIYE/tr

Adres: Baltalimanı Hisar Cad. Perili Köşk No:5 34470 Rumeli Hisarı/Sarıyer

İletişim: 0 (212) 393 52 00

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

  ORİGAMİ SANAT ATÖLYESİsomestr-etkinlik-cocuk

“Koşuşturmalı bir hayatta, sessiz bir alanda oturup ufak bir kağıt parçasını katlamak bile çocuğunuza denge ve huzuru getirecektir. Sadece çocuğunuza biraz zaman ayırmayı ve bir kağıt parçası vermeyi unutmayın…’

Bu atölye çalışmasında sihirli küçük ellerle birlikte eğlenceli figürler yapılacak. Yaklaşık 1 saat sürecek olan atölye çalışmasına katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Gökçen Atamgüç

Tarih: 24 Ocak 2017 Salı    Saat:11.00-12.00

Yaş grubu: 4-9 yaş (aile ile)

Etkinlik Ücreti: 40 TL (Müze giriş ücreti dahildir)

 

 

OYUNCAK MÜZESİ ATIKTAN ROBOT HEYKEL ATÖLYESİsomestr-etkinlik-cocuk-1

Birbirinden farklı malzemeleri kullanarak geleceğin robot tasarımlarını yaratmak için çocuğunuzla birlikte bu atölyeye katılabilirsiniz.

Çocukların hem eğlenip, hem öğrenebileceği bu süreci eğlenceli bir oyuna dönüştürebilirsiniz.

Katılım için müzeyi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Eğitmen: Mihriban Mirap

Tarih: 02 Şubat 2017 Perşembe   Saat:11.00-12.30

Yaş grubu: 4-6 yaş (aile ile)

Etkinlik Ücreti: 35 TL (Müze giriş ücreti dahildir.)

Daha fazla atölye programı için  http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/etkinlikler.php linkini inceleyebilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi Adres: Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren
Sokağı No:17 Göztepe / İstanbul

Telefon: 0216 359 45 50 – 51
İSTANBUL MODERN

Atölye Adı: Yumurtalı Renkler Atölyesisomestr-tatili-etkinlik-rehberi

Tarih öncesi dönemlerdeki mağara resimlerinden Rönesans resim ve freskolarına uzanan bir yelpazede boyanın yapım hikayesini ele alan bir sunumla başlayan programda, çocuklar farklı dönemlerde boyanın nasıl üretildiğine, hangi malzemelerin kullanıldığına ve ne gibi yüzeyler üzerinde uygulandığına dair bilgiler ediniyor. Sunumun ardından, bu bilgiler ışığında çocuklar sergi salonlarında kendi boyasını üreten ya da boyayı farklı zeminler üzerinde farklı yöntemlerle kullanan sanatçıların çalışmalarını inceliyor. Sergi salonlarında boyanın peşinde çıkılan bu yolculuğun sonunda çocuklar eğitim odasına dönerek yumurta sarısı, ceviz yağı, toprak, baharat tozu gibi organik malzemeler kullanarak tıpkı Rönesans ressamları gibi kendi boyalarını ve tonlarını yaratıyor ve kendi yarattıkları boyalarla resimler yapıyor.

Yaş Aralığı: 4- 6 yaş

Atölye ücreti: 30 TL

4-6 yaş grubu etkinlik tarih ve saatleri: 21 Ocak Cumartesi 14.00-15.10, 11 Şubat Cumartesi 10.30-11.40

 

Atölye Adı: Bak-Gör Atölyesi

Kulaklarıyla koku alıp burnuyla yemek yiyebilir mi insan? Peki ya gözleri ile duyması mümkün olur mu? Bu program beş duyumuzdan bir tanesi olan görme duyusuna odaklanıyor. Görmenin nasıl gerçekleştiğine, onu nelerin etkilediğine, durduğumuz baktığımız yere ve kullandığımız araçlara göre değişen görme tecrübesinin nasıl olacağına ilişkin deneyimler kazandıran bu atölye çalışmasında, çocuklar görmek ve bakmak arasındaki ince çizgiyi sanat çalışmaları aracılığıyla keşfediyor. Bir sunum ile başlayan çalışmanın ilk bölümünde çocuklar sanat yapıtlarına bakarken görme duyularını etkileyecek ve görme deneyimlerini değiştirecek araçlar yaratıyor. Programın ikinci bölümünde ise yarattıkları araçlarla sergileri geziyor ve yeni bakış açıları kazanıyorlar.

Yaş Aralığı: 4- 6 yaş

Atölye ücreti: 30 TL

4-6 yaş grubu etkinlik tarih ve saatleri: 4-25 Şubat Cumartesi 13.30-14.40

Rezervasyon ve ayrıntılı bilgi için: 0212 334 73 41

http://www.istanbulmodern.org/tr/egitim/cocuklar-icin/hafta-sonu-egitim-programlari/cocuklara-ozel-hafta-sonu-egitim-programlari_1399.html

Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4 Karaköy/ İstanbul

 

TÜRVAK( TÜRKER İNANOĞLU VAKFI) YARIYIL TATİLİ YARATICI ÇOCUK ATÖLYELERİsomestr-tatili-etkinlik-rehberi-1

TÜRVAK Sinema Tiyatro Müzesi bu sene yarıyıl tatilinde “Yaratıcı Çocuk Atölyeleri” kapsamında 4 yaş ve üzeri çocuklar için birbirinden farklı, eğitici ve eğlenceli atölyeler düzenliyor.

 

1.Kâğıttan Kahramanlar- Kostüm Tasarım Atölyesi

Çocuklar, kendi kahramanlarını kâğıt bebeklerden yaratarak, onlar için kostümler tasarlayacakları bu atölyede önce müze gezisine çıkarlar. Birbirinden farklı sinema filmi ve tiyatro oyunu afişlerindeki kahramanların ve Sohban Koloğlu Heykel Salonundaki ünlü oyuncuların balmumu ve silikon heykellerinin kostümlerini inceleyerek, kostüm ve kostüm tasarımı konusunda bilgi edinirler. Daha sonra, çocuklar hayal güçlerini kullanarak yaratacakları ve öykülerini oluşturacakları karakterlerin kostümlerini renkli boyalar ve farklı atölye malzemeleri ile tasarlayıp, keser ve kağıt bebeklere giydirirler.

Yaş Grubu: 5 yaş ve üzeri

Tarih: 24 Ocak Salı 11.00-13.00

27 Ocak Cuma 14.00-16.00

01 Şubat Çarşamba 14.00-16.00

Ücret: 35TL

 

 1. Sen Yapabilirsin – Masal Atölyesi

“Sen Yapabilirsin’’ masalının kahramanı Agaratititutata, bir erkek ejderhadır. İsmi zor gibi, ama bu adı bir çocuk koyunca güvenmek gerekir ki çocuklarla şarkısını uydururken de onu çizdikleri büyük kâğıt üstünde anlatırlarken de hepsi heyecanla ejderhanın adını haykırıyor. Agaratititutata!!! Kolektif olarak yapılan bu resmin her bir bölümü farklı çocuk tarafından boyanır.  Bu atölye, kişiye özel yazdığı masallarıyla kalplerimize dokunan Arbil Çelen Yuca tarafından gerçekleştirilir.

Bu masalın şarkısını, birlikte söyleyip, kayıt etmek, bütün bir köyü, dağı, ejderhaya giden yolu çizmek, eğitmenin anlattığı masalı birlikte çizmek ve Agaratititutata’nın hikayesini yaşamak isteyen çocuklar “Sen Yapabilirsin” masal atölyesine katılabilirler.

Yaş grubu: 4-7 yaş

Tarih: 26 Ocak Perşembe 11.00-13.00

02 Şubat Perşembe 11.00-13.00

Ücret: 35TL

 

 1. Afiş Atölyesi

Zengin bir afiş koleksiyonuna sahip Türvak Sinema ve Tiyatro müzesi, çocukları Yeşilçam’ın kült filmleri ve kahramanları ile tanıştırıyor. Kendi kahramanlarını yaratarak, onlar için film afişleri tasarlayacakları bu atölyede çocuklar, önce Sinema Müzesi gezisinde birbirinden farklı film afişlerini inceleyerek, afiş tasarımı konusunda bilgi edinecekler. Daha sonra hayal güçlerini kullanarak yarattıkları karakterlerin öykülerini anlatabilmek ve tanıtabilmek için renkli afişler tasarlayacaklar.

Yaş Grubu: 5 yaş ve üzeri

Tarih:   31 Ocak Salı 14.00-16.00

03 Şubat Cuma 11.00-13.00

Ücret: 35TL

*Müzedeki “Yaratıcı Çocuk Atölyeleri” bir eğitmen-sanatçı, bir eğitmen-yazar ve drama ve masal eğitmeni tarafından gerçekleşecektir.

İlke Yılmaz (Çağdaş Sanatçı ve Görsel Sanatlar Eğitmeni)

Songül Bozacı (Yaratıcı Drama ve Masal Atölyesi Eğitmeni)

Arbil Çelen Yuca (Yazar ve Masal Atölyesi Eğitmeni)

Detaylı bilgi için: İlke YILMAZ| Etkinlik Koordinatörü

Adres: TÜRVAK SİNEMA-TİYATRO MÜZESİ Yeni çarşı Cad. No:24 Beyoğlu 0 212 245 80 92

www.turvak.com ilke.yilmaz@turvak.com

 

AKBANK SANAT BEYOĞLU ÇOCUK ATÖLYELERİsomestr-tatili-etkinlik-rehberi-2  

 Atölye adı: Sarkis Su İçinde Suluboya Atölyesi

Çağdaş Sanat Atölyesinde 6-12 yaş arası çocuklar, eğitmen gözetiminde Sarkis’in su içinde suluboya tekniğini öğrenip kendi eserlerini yaratacaklardır.

Tarih: 21 Ocak Cumartesi 11.30-12.30

                 28 Ocak Cumartesi 11.30-12.30

  Atölye ücreti: 10 TL

somestr-tatili-etkinlik-rehberi-3

Atölye Adı: Sihirli Sanat Kolyemi Kendimi Yaptım

Dünyaca ünlü tablolara ait detayları, kendi yorumlarıyla resmeden çocuklar, eserlerinin sihirli bir şekilde sanat yüklü kolyelere dönüşmesi karşısında şaşkınlıklarını gizlemeyecekler.

 

Tarih: 21 Ocak Cumartesi 13.00-14.00

26 Ocak Perşembe 11.30-12.30

Atölye ücreti: 10 TL

 

Selfie Çiziyorumsomestr-tatili-etkinlik-rehberi-4

Bu kez Selfie çekmiyor, çiziyoruz. Çocuklar ayna karşısında farklı ruh hallerinin yüzlerine nasıl yansıdığını deneyimleyerek kağıda aktarıyorlar. Bu çalışma ile ne kadar eşsiz olduklarını fark eden çocuklar, porte ve otoportreyi dünyaca ünlü ressamların çalışmalarını inceleyerek öğrenmiş oluyorlar.

Atölye Adı: Selfie Çiziyorum

Yaş grubu:6-14 yaş

Tarih: 21 Ocak Cumartesi 14.30-15.30

26 Ocak Perşembe 13.00-14.00

Atölye ücreti: 10 TL

Adres: Akbank Sanat Beyoğlu İstiklal Cad. No:8 34435 Beyoğlu-İstanbul
İletişim: (0 212) 252 35 00-01

http://www.akbanksanat.com/akbank-sanat-beyoglu/cocuk/tarih

 

PERA MÜZESİ 4-6 YAŞ ÇOCUK ATÖLYELERİsomestr-etkinlik-cocuk

Pera Çocuk atölyelerinde çocuklar, Pera Müzesi’nin koleksiyon ve süreli sergilerinden ilhamla hep birlikte sanatı keşfediyor. Eğitmen eşliğinde düzenlenen bir sergi turunun ardından yapılan atölyelerle çocuklar görerek, dokunarak ve koklayarak sergileri, sergide yer alan sanatçıların eserlerini ve farklı sanat akımlarını interaktif bir şekilde deneyimliyor.

4-6 yaş gruplarındaki çocuklar; parafin, kolaj, kil, heykel, rölyef, papye maşe, kukla, portre, daldırma mum, soyut fotoğraf çalışmaları, atık malzemelerden enstrüman tasarımları gibi yaratıcı çalışmalar gerçekleştiriyor.

Atölyelerde aynı zamanda yaratıcı drama yöntemleri kullanılarak çocukların oyun, rol yapma ve doğaçlama ile müzeyi yaşayan bir mekan olarak deneyimlemeleri sağlanarak müze bilinçleri ve estetik becerileri geliştiriliyor.

Daha fazla bilgi ve rezervasyon için :  0212 334 99 00  egitim@peramuzesi.org.tr

Adres: Meşrutiyet Caddesi No:65 Tepebaşı – Beyoğlu

Pera Müzesinde gerçekleştirilecek olan tüm çocuk atölyeleri için http://www.peramuzesi.org.tr/Egitim-Programi/4-6-yas/168

 

Şapkam Çoraptansomestr-etkinlik-cocuk

“Balkanlardan Gelen Soğuk Hava” sergisini gezen çocuklar, soğuk havada ne tür giysiler giyilebileceğini konuşuyor. Ardından atölye çalışmasında çorapları farklı şekillerde işlevselleştirerek şapka, eldiven ve atkı gibi aksesuarlar tasarlıyor.

Tarih: 26 Ocak Perşembe 11.00-13.00

Yaş Grubu: 4-6 yaş

Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

Eğitmen: Leyla Sakpınar

Detaylı bilgi: egitim@peramuzesi.org.tr

 

 

Gölge Oyunusomestr-etkinlik-cocuk-1

“Balkanlardan Gelen Soğuk Hava” sergisinde yer alan, Vadim Fiskin’in ışıkla veya ışığın yansımalarıyla ilişkili işlerinden yola çıkarak yapılan bu atölyede çocuklar, geleneksel gölge oyunundan kuş, at, köpek, kuğu gibi örnekleri deniyor ve kendi gölge şekillerini yapıyor. Gölgelerin geçiciliği, şekillerin değişkenliği ve bu değişkenliğin getirdiği çeşitlilik üzerinden oyunlar oynuyor, mizansenler yaratıyorlar.

Ardından çocuklar bu gölge oyunundan bir sahneyi anı olarak eve götürmek üzere kağıda çiziyor.

Yaş Grubu: 4-6 yaş

Tarih: 5 Şubat Pazar 12.30-14.30
Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL
Eğitmen: Atölye Mil
Detaylı bilgi: egitim@peramuzesi.org.tr

 

 

Mektup Arkadaşımsomestr-etkinlik-cocuk-4

Bilgisayar, tablet, e-posta, akıllı telefon olmadan önce nasıl iletişim kuruluyordu? Ailemizden uzaklara gidince nasıl haberleşiyorduk? Seyahatlerden hatıra olarak insanlar birbirlerine o ülkenin popüler görselleriyle dolu kartpostallar gönderiyordu. Bu atölyede ise çocuklar, Fransız sanatçı Felix Ziem’in eserlerini inceliyor. 1856 yılında İstanbul’a doğru yola çıkan Ziem’in Doğu yolculuğunu konuşuyor, şemalaştırıyor. Ardından İstanbul- Rodos- Beyrut- Şam- İskenderiye- Kahire şehirleri hakkında bilgi ediniyor ve kendi kartpostallarını tasarlıyor.

Yaş Grubu: 4-6 yaş

Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UPM08/TURKIYE/tr

Eğitmen: Atölye Mil

Detaylı bilgi: egitim@peramuzesi.org.tr

Tarih: 02 Şubat Perşembe 11.00-13.00

 

Sihirli Hamurdan Şekiller   somestr-etkinlik-cocuk-4
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri koleksiyon sergisi Kahve Molası’nı gezen çocuklar, seramiklerin ilgi çekici dünyasını keşfediyor. Ardından atölyede “model magic” hamurunu şekillendirip renklendirerek özgün figür ve tasarımlar yapıyorlar.

Yaş Grubu: 4-6 yaş
Eğitmen: Leyla Sakpınar
İlişkili Sergi: Kahve Molası

Tarih: 25 Ocak 2017 Çarşamba Saat: 11.00

Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UPM02/TURKIYE/tr

 

Meyveler Canlanıyorsomestr-etkinlik-cocuk-6

 Bu atölyede çocuklar yeni manzaralar ve yeni ışıklar arayışında olan Fransız ressam Félix Ziem’in “Elmalar”adlı natürmort eserini inceliyor. Atölye çalışmasında ise, geçme tekniği kullanarak mukavvadan üç boyutlu natürmortlarını tasarlıyor ve boyayarak renklendiriyor.

Süre: 2 saat
Eğitmen: Atölye Mil

Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

Tarih: 24 Ocak Salı 11.00

27 Ocak Cuma 11.00

Detaylı bilgi: egitim@peramuzesi.org.tr

Bilet satın almak için: http://www.biletix.com/etkinlik/UPM01/TURKIYE/tr

 

PACE ÇOCUK SANAT MERKEZİ- 2017 MİNİ KIŞ SANAT KAMPLARIsomestr-etkinlik-cocuk-7

Çocuklarınıza verebileceğiniz en güzel tatil hediyelerinden biri PACE Çocuk Sanat Merkezi 2017 Mini Kış Sanat Kamplarında geçirebileceği sanat ve yaratıcılık dolu bir hafta olacaktır. Sanatın renkli ve eğlenceli dünyasını keşfedecekleri, sadece onlar için hazırlanmış bir Sanat Kampı.Haftalık Mini Kış Sanat Kampları birbirinden bağımsız 2 hafta olarak, 23 – 27 Ocak 2017 ve 30 Ocak- 03 Şubat 2017 tarihleri arasında hafta içi her gün sabah (10:00 – 13:45) ve öğleden Sonra (14:45 – 18:30) olarak iki ayrı grup halinde 5-12 yaş çocuklar için hazırlandı.

Daha önceki PACE Sanat Kamplarında uygulanan bazı aktivite örnekleri:
• Doğa Ana’yı Yoğurma! (Seramik aktivitesi)
• Alexander Calder ve UÇAN Heykeller! (Mobil Heykel aktivitesi)
• Atık Heykeller?? (3-Boyutlu Geri Dönüşüm aktivitesi)
• Kazarız, boyarız ve en sonunda basarız. (Baskı Resim aktivitesi)
• Parmak Kuklalar. (Kukla aktivitesi)
• Oyuncak Heykeller! (Heykel/Oyuncak aktivitesi)
• Kendimin Karikatürü! Hem de DEV boyutlarda! (Karikatür aktivitesi)

 • Mozaik Heykeller! (Mozaik-Heykel aktivitesi)
 • Kollar Heykeller (Heykel aktivitesi)

Çocukları güvenli, sağlıklı, eğlenceli, hayal güçleri ve yaratıcılıklarını özgürce kullanabilecekleri sanat dolu bir kamp bekliyor.

PACE Çocuk Sanat Merkezi 2017 Mini Kış Sanat Kampları tarihleri: 23 – 27 Ocak 2017 / 30 Ocak – 03 Şubat 2017

Çocukların kamp boyunca yaptığı yaratıcı eserler kampın son günü bir sergi ile ailelerle paylaşılacaktır. Grup kontenjanları 12 çocukla sınırlıdır.

Kayıt: PACE Çocuk Sanat Merkezi – CADDEBOSTAN

Şerafettin Sokak Çamardı Apt. No.4/29 Caddebostan / Kadıköy

pace@pacesanat.com   www.pacesanat.com    0 216 385 80 36

RAHMİ KOÇ MÜZESİ- ÇOCUK ATÖLYELERİ

Rahmi M. Koç Müzesinde 4-14 yaş arası çocuklar için düzenlenen “Hafta Sonu Eğitim Atölyeleri ” çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel olarak gelişmelerine yardımcı oluyor.

 

Tasarım Atölyesi – Hayallerle Dolu Küçük Evlersomestr-etkinlik-cocuk-8

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi – Anasınıfı Eğitim Atölyesi

Adres: Hasköy Cad. No: 5 HASKÖY

Telefon: 0212 369 66 00
Tarih: 21 Ocak 2017 Cumartesi 13.00
Yaş grubu : 5-7 yaş arası

Çocuklar sergiyi gezdikten sonra edindikleri bilgileri atölyede sanatla birleştirerek kendi bebek evlerini tasarlıyor, o küçücük bebek evlerine kocaman hayallerini sığdırıyorlar. Büyük hayaller, küçük ellerle bebek evlerinde hayat buluyor.

Bilet Fiyatları: 56 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UTWAC/TURKIYE/tr

 

DISCOVERY MUSEUM İSTANBUL

somestr-etkinlik-cocuk-9

Çocukların yaratıcılığını ve merakını besleyerek sağlıklı gelişimine katkıda bulunan Discovery Museum, ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerini sağlayan çocuk-merkezli bir öğrenme ve eğlence ortamı. Konseptinin özgünlüğü sebebiyle de, Türkiye’de eşi bulunmuyor.

Discovery Museum, her yaştan çocuğun, keşif ve öğrenme duyularını geliştirecek, iş birliği yapacağı arkadaşlarıyla sosyalleşme yetisini güçlendirecek, öğrenerek eğlenme deneyimini bir arada sunacak bir platform.

 

Yaş Grubu: 3-12 Yaş

Adres: Bahçeşehir 1.Kısım Mahallesi Doğaparkı Caddesi Gölet Mevkii Prestige Mall Başakşehir / İSTANBUL

Telefon: 0212 608 13 64   http://www.discoverymuseumistanbul.com/tr

Çalışma Saatleri: Hafta içi: 12.00-20.00/ Hafta sonu: 10.00-20.00

Bilet: Günlük giriş ücretleri çocuk 35 TL, yetişkin 20 TL

 

BEYKOZ CAM OCAĞINDA ÇOCUK ATÖLYELERİsomestr-etkinlik-cocuk-10

 Hafta sonları eğlenmek, eğlenirken öğrenmek, yaratıcılıklarının farklı yanlarını ortaya çıkarmak için çocuklarınıza tanıyacağınız harika bir fırsat. Cam Ocağı artık hafta sonları çocuklara kendilerini geliştirme fırsatı yaratıyor. Cam üfleme, füzyon ve boncuk yapımından oluşan atölyeler, toplam 2 saati buluyor. Çocuklara eğlenceli ve heyecanlı bir gün geçirterek yepyeni bir keyif ve farklı bir deneyim yaşatmak için bu fırsatı değerlendirin!  Alevle çalışma Renkli cam çubuklar, masa üstü ocak alevinde (salumo) eritilip bazen çelik tellere, bazen diğer cam çubuklara sarılarak, eklenerek camdan yepyeni şekillere dönüşüyorlar. Bu yöntemle boncuklar, figürler ve çeşitli objeler yaratılıyor. Cam Üfleme Pipo adı verilen çelik çubuklar ile akıcı halde fırından alınan sıcak cam üflendikten sonra ısıya dayanıklı çeşitli aletler yardımıyla çekilip, uzatılıp, kesilip, şekillendiriliyor. Küçüklü büyüklü, farklı bezeme ve renklerde birçok forma dönüştürülebiliyor. Bal kıvamında bir camla uğraşabildiğinizi fark edince duyduğunuz haz, aldığı şekilden çok daha tatmin edici olabiliyor. Cam Füzyon İki veya daha fazla cam parçası istenilen kompozisyonda yerleştirildikten sonra, füzyon fırınları içerisinde, sıcaklık yardımıyla tek bir cam parçaya dönüştürülüyor. Isı yardımıyla istenirse düz istenirse rölyefli olacak şekilde panolar, tablolar, vazolar, heykeller, yaratıcılığınıza bağlı olarak sınır tanımaksızın şekilleniyor.

Atölye Fiyatı: 120 TL,  2. Çocuk Fiyatı: 100 TL

Adres: Cam Ocağı Vakfı, Köyiçi Cad. 72/A Öğümce/ Beykoz

Telefon: +90 216 433 36 93

Kayıt, rezervasyon ve detaylı bilgi için: info@camocagi.or         https://www.camocagi.org/tr/icerik/gunubirlik-atolyeler

 

JURASSIC LAND somestr-etkinlik-cocuk-11

Dünyanın en iyi dinozor müzeleri arasına giren Jurassic Land’de çocuklarınızla macera dolu bir gün geçirebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük 4 boyutlu, 6 animasyonlu sineması, eğlenirken öğrenme imkanı sunan laboratuarı ile çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çeken Jurassic Land, tüm aile fertlerinin birlikte vakit geçirebilecekleri yepyeni bir aktivite alanı oluyor.
Müze / Park  Açılış: 10.00
Müze / Park Kapanış: 20.00 Cumartesi- Pazar: 21.00
Adres: Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Kocatepe Mah., Paşa Cad. Bayrampaşa

Telefon: 0212 640 80 88

Bilet: Tam 49 TL, İndirimli 39 TL   http://www.biletix.com/etkinlik/UMA01/TURKIYE/tr

 

MİNOPOLİSsomestr-etkinlik-cocuk-12

Minopolis Çocuk Şehri, 4-14 yaş grubundaki çocukların gerçek bir şehrin simüle edilerek yaratıldığı bir ortamda meslekleri ve mesleklere ilişkin temel bilgileri öğrendikleri, hayata geçirdikleri bir şehirdir. Uygulama süreci eğlence aktiviteleri ile desteklenmektedir. Meslek edinme sürecinin ardından çalışıp para kazanmayı öğrenecekleri bir sistemle aktiviteler daha yararlı hale getirilmektedir. Çocuklar şehre girdiklerinde kariyer merkezinin destek ve yönlendirmesi ile polis, itfaiyeci, inşaat mühendisi, televizyon spikeri, gazeteci, radyocu, güzellik uzmanı, doktor, kimya mühendisi gibi birçok mesleği eğlenerek uygulayabilmektedirler. Bu meslek uygulamalarından kazandıkları paraları ise süpermarket, sanat akademisi, pizzacı, hediyelik eşya mağazası gibi birçok noktada harcayabilmektedir. Yaşayan ekonominin çocuklar için simüle edildiği şehirde gerçek hayatı bir yetişkin gibi deneyimlemelerine imkan veren Minopolis Şehri, çocuk gelişiminde ve eğlence alanında çığır açan yeni bir sistem olarak değerlendirilmektedir.

Adres: Marmara Forum Garden Office -1 Kat Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Koşu Yolu Bulvarı No: 3 34568 Bakırköy/İstanbul

Telefon: 0850 850 25 25

Bilet Fiyatları: 0-2 yaş ücretsiz, 2-4 yaş 30 TL, 4-14 yaş 60 TL, Yetişkinler 30 TL  https://www.minopolis.com.tr/online-bilet.php

 

LEGOLAND DISCOVERY CENTREsomestr-etkinlik-cocuk-13

Forum İstanbul AVM Bayrampaşa’da bulunan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da renklerle, yaratıcılıkla ve ailelere yönelik eğlenceli etkinliklerle dolu LEGO® dünyasında hayal gücünüzü özgür bırakın. 3-10 yaş arasındaki çocuklar ve aileleri için tasarlanmış eğlenceli öğrenme merkezi.

 • 2 LEGO® gezisi, 15 Sürükleyici LEGO® oyun deneyimi, LEGO® 4D sinema, Doğum Günü Parti Odaları ve çok daha fazlası.
 • Master Model Builder Academy – Uzmanlardan LEGO® inşa etme ipuçlarını öğrenin.
 • LEGO® MINILAND – İstanbul ve Dünya’nın simge haline gelmiş binalarının  LEGO® parçaları ile inşa edilmiş etkileyici modellerini görün.

Bilet:  3 Yaş altı ücretsiz, 3-14 yaş 30 TL, Yetişkinler 38 TL

http://www.legolanddiscoverycentre.com/istanbul/tickets-and-offers/ticket-prices.aspx

*Biletler online alındığında %20’ye varan şekilde indirimlidir.

Adres: LEGOLAND Discovery Centre İstanbul, Kocatepe Mah. Paşa Cad. Forum İstanbul Avm No.5/5 Bayrampaşa/ İstanbul

Telefon: 0 212 640 39 51

 

 

ENGINEERING FOR KIDSsomestr-etkinlik-cocuk-14

 Engineering For Kids, çocukların doğal meraklarını uyandırarak, mühendisliğin temel kavramlarını deneyler ile öğretmeyi hedefleyen dinamik ve benzersiz bir programdır. Bu programda STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) olarak adlandırılan Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi, okul sonrası etkinlikler, atölye çalışmaları, kamplar ve partilerle 6-14 yaş arası çocuklara aktarılır.

Her eğitim modülü çocukların yaratıcılığını arttıracak ve STEM eğitiminin gereklerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

23 Ocak 2017 Pazartesi- Uzay ve Havacılık Mühendisliği Pompalı Roket ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

24 Ocak 2017 Salı- Kimya Mühendisliği Şişedeki Sis ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

25 Ocak 2017 Çarşamba- Makine Mühendisliği Özel Yarış Arabaları ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

26 Ocak 2017 Perşembe- İnşaat Mühendisliği Yol Yapıyoruz ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

27 Ocak 2017 Cuma- Kimya Mühendisliği LAV lambası ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

30 Ocak 2017 Pazartesi- Uzay ve Havacılık Mühendisliği Ay Mekiği ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

31 Ocak 2017 Salı- Kimya Mühendisliği Sevimli Macun ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

01 Şubat 2017 Çarşamba- Makine Mühendisliği Yumurtalar Survivor’da ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

02 Şubat 2017 Perşembe- İnşaat Mühendisliği Tatlı Gökdelen ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

03 Şubat 2017 Cuma- Makine Mühendisliği Lunapark Treni ve Eğlenceli Oyun Aktiviteleri

Adres: Kayışdağ Cad. Bağlık sok. Parlar Cihan İş Merkezi No:49/ A Kat:2 Daire: 4 Ataşehir İletişim: 0216 5788076

23 Ocak – 3 Şubat 2017 ( Hafta içi 10 gün ) Sömestr Programı Acemi ( 4 – 6 yaş) Mühendisler için hafta içi 11.00 – 13.00 saatleri arasında yapılmaktadır. 1 saat EFK deneyi + 1 saat Eğlenceli Oyun Aktivitesini kapsamaktadır.

5 günlük ücret 400 TL+KDV , 10 günlük ücret 700 TL+KDV’dir. Günlük katılım 90 TL+KDV dir. Ödemeler ilk ders katılımında peşin olarak alınır. Kardeş indirimi % 10 ‘dur.

 

BRICKS 4 KIDZ YARATICILIK MERKEZİsomestr-etkinlik-cocuk-15

 Programlar, öğrencilerin LEGO® tuğlalarını kullanarak kendi özgün yapıtlarını inşa edebilmeleri, oyun oynayabilmeleri ve çok eğlenebilmeleri için sıra dışı bir atmosfer sunuyor. Etkinlikler çocukların görsel yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Eğlence ve eğitim mükemmel bir denge içindedir.

Çocukların bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik temelli eğitimlerini desteklemeyi hedefleyen programların önemli bir diğer hedefi de onların rekabetsiz bir ortamda oyun oynayarak sosyalleşmelerini sağlamaktır. Bu şekilde, çocukların tek uğraşı haline gelmekte olan ve onları sosyalleşmeden alıkoyan ekran oyunlarına ve uygulamalarına karşı etkin bir alternatif sunulmaktadır.

Bricks4Kidz  Yaratıcılık Merkezi

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Önder Sok. No:11/1Ataşehir 34570 – Telefon: +90 (542) 544 54 39

 

SİNEMALARsomestr-cocuk

KARTOPU SAVAŞLARI

Küçük bir köyde yaşayan bir grup çocuk, kış tatilinde eğlenmek için bir büyük bir kartopu savaşı yapmaya karar verirler. 11 yaşındaki Luke ve Sophie, iki ayrı grubun lideri olurlar. Sophie ve arkadaşları karşı taraftan korunmak için bir kale inşa ederler. Tatil sonunda kaleyi kim ele geçirirse, kazanan taraf o olacaktır. Eğlenceyle başlayan masum savaş yavaş yavaş kendini ciddi bir kavgaya bırakır. Çocuklar en sonunda birbirleriyle savaşmayı bırakıp hep beraber kaleye saldırmaya karar verdiklerinde eğlence geri gelecektir.

Vizyon Tarihi: 23 Aralık 2016

Yaş Grubu: Genel İzleyici

Süre: 82 Dakika

Tür: Animasyon

Bilet : https://www.cinemaximum.com.tr/kartopu-savaslari-filmi

 

 

MOANAsomestr-cocuk-1

Üç bin yıl önce dünyanın en yetenekli denizcileri Pasifik Okyanusu’nu aşarak Oceania’nın çok sayıda adasını keşfetti. Ancak bin yıl önce bilinmeyen bir nedenle yolculuğu yarıda bıraktılar… Walt Disney Animasyon Stüdyoları’nın sunduğu Moana, yarı tanrı Maui’nin yardımıyla halkını kurtarmak için tehlikeli bir göreve atılan maceracı bir genç kızın hikayesidir.

Vizyon Tarihi: 20 Ocak 2017

Süre: 103 Dakika

Tür: Animasyon

Bilet: https://www.cinemaximum.com.tr/moana-filmi

 

somestr-cocuk-2

TÜYLÜ KAÇAK-RUN OZZY RUN

Ozzy, çok sevimli bir ev köpeğidir. Aile Japonya tatiline çıkınca Ozzy’i lüks bir köpek barınağına bırakır. Ancak barınak hiç de göründüğü gibi bir yer değildir, sahipleri yokken hayvanları acımasızca satan bir çeteye aittir. Ozzy kendi başının çaresine bakmak sorundadır.

 Vizyon Tarihi: 03 Şubat 2017

Süre: 90 Dakika

Tür: Animasyon


 

 

KABAKÇIĞIN HAYATIsomestr-cocuk-4

 Babasız büyüyen 9 yaşındaki Icare, annesini de kaybettikten sonra yardımsever polis Raymond’un çabasıyla bir yetimhaneye yerleşir. Burada kendini Kabak (Courgette) diye adlandırır, okuldaki hayata alışmaya çalışırken dostluk ve aşkı da keşfedecektir. Kabakçığın Hayatı filmi, İsviçre’nin En İyi Yabancı Film dalında Oscar adayı olmuştu.

Vizyon Tarihi: 13 Ocak 2017

Süre: 66 Dakika

Tür: Animasyon, Aile

 

 

 

 

 TİYATROLAR

NEŞELİ ORMAN

somestr-cocuk-5
Ormanda yaşayan hayvanlar birbirleri ile çok iyi geçinmektedir. Fakat Tilki’nin de kurnazlıklarına tahammül edemezler. Tilki onları sürekli kandırmaya çalışmaktadır. Sonunda ormanda yaşayan tüm hayvanlar Tilki’ye bir oyun oynayıp onu cezalandırırlar. Tilki yaptığı yanlışın farkına varır ve onlardan özür diler böylelikle dostluk içinde Neşeli Ormanda yaşamaya başlarlar.

Tarih: 02 Şubat 2017 Perşembe

Saat: 15.00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan/Kadıköy

Telefon: 0216 467 25 68 – 0216 467 36 00

Bilet Fiyatları:28 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UTRHG/ISTANBUL/tr

 

 

CLEAN CLEAN WITH GREEN- İngilizce Çocuk Oyunusomestr-cocuk-7

Üçgen, Kare ve Daire adlı şekil temizlikçiler aynı anda bir parkı temizlemeye gelirler ve kimin o parkın asıl temizlikçisi olduğuna ve parkı kimin temizleyeceğine bir türlü karar veremezler. Sonunda akıllarına bir fikir gelir. Bir yarışma düzenlemeye karar verirler. Bu yarışmayı kazanan parkın gerçek temizlikçisi olacaktır. Ancak bu yarışmayı üçü de kazanınca işler yeniden karışır. Şekiller sonunda parkın aslında hepimizin ortak yaşam alanı olduğuna karar verir ve parkı seyircilerle birlikte temizlemeye karar verirler. Ve kazanan dostluk olur.

Yaş grubu: 3 yaş ve üzeri

Dil: İngilizce

Tarih: 07 Ocak Cumartesi Saat: 13.00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi  A Salonu

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan/Kadıköy

Telefon: 0216 467 25 68 – 0216 467 36 00

Bilet: 25 TL

http://www.biletiva.com/event/G2859

 

JOEY’S ADVENTURES- İngilizce Çocuk Oyunusomestr-cocuk-9

Kahramanımız sevimli fil Joey ailesini kaybeder ve onları aramak için yollara düşer. Ailesinin bir hayvanat bahçesine kapatıldığını düşünen Joey, oradaki bekçiyi bir türlü atlatamaz. Maalesef ki kötü kalpli bekçi onu diğer hayvanlar gibi bir kafese kilitler. Sürpriz bir çıkış yolu bulan Joey, yeni arkadaşlar edinerek ailesini aramaya devam eder. Bakalım karşılaştığı zorluklar sonucunda kahramanımız ailesini bulabilecek mi?

Yaş grubu: 3 yaş ve üzeri

Dil: İngilizce

Tarih: 07 Ocak Cumartesi

Saat: 15.00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi  A Salonu

http://www.biletiva.com/event/G3563

 

MASAL KAHRAMANLARI TARTORAN’A KARŞIsomestr-cocuk-10

İnan Ambarkütük’ün yönettiği “Masal Kahramanları Tartaron’a Karşı” oyunu, 23 Ocak’ta CKM A Salonu’nda sahnelenecek.

“Kitaplara masal, masallara kahraman lazım. Kahramanlara ise çocuklar lazım.Çocukların sadece kendisini izlemesini isteyen çizgi film kahramanı Tartaron bütün masal kahramanlarını dondurmaya kararlıdır. Nasreddin Hoca, Pamuk Prenses, Alaaddin’nin cini Cincu ve Kırmızı Başlıklı Kız dışında hepsini yakalamıştır. Geriye kalanların tek umudu ise yine çocuklardır. Nazife ve İrmik adında iki arkadaş, yok olmak üzere olan masal kahramanlarına yardım etmek için bütün güçleriyle savaşmaya karar verirler.”

Tarih: 23 Ocak Pazartesi Saat: 13.00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu

Bilet: 23 TL   http://www.biletix.com/etkinlik/UIA02/ISTANBUL/tr

 

DENİZ KIZI LULU İLE BLU GLUsomestr-cocuk-11

Bir gün sevimli balık Glu yenmemesi gereken yemi yediği için hastalanır. Oysa ki arkadaşı Blu “İçinde ne olduğunu bilmediğin hiçbir şeyi yeme, tanımadığın kimseden yiyecek alma Glu” demiş olsada sevimli Glu, Blu’yu dinlememiştir. Güzeller güzeli deniz kızı Lulu ve balık Blu, kılıç balığı ve çekiç balığının da yardımıyla Glu’yu bu zor durumdan kurtarırlar.

“Hop hop doing doing, hop doing hop doing, doing doing hop doing”

“Haydi bizimle söylemeye var mısınız?”

Türü: Müzikli Çocuk Oyunu

Tarih: 22 Ocak 2017 Pazar Saat: 13.00

Bilet: 25 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UER01/ISTANBUL/tr

Süre: 45 Dk. (Tek perde)

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Salonu

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan/Kadıköy

Telefon: 0216 467 25 68 – 0216 467 36 00

 

KUTUP MACERASIsomestr-cocuk-12

Mo ile Mi kardeşler kutuplarda yaşayan iki eskimo çocuğudur. Günün birinde balık yakalamak için yola çıktıklarında kutup ayısı Ponpi’nin acı içinde kıvrandığını görürler. Fok balığı Foki’yi yakalamak için avcı Kimo tarafından bırakılan bir kapana basmıştır Ponpi.

Mo ile Mi kardeşler, Ponpi’yi kapandan kurtarırlar. Ancak durum bu kadar kolay değildir. Kimo’nun yardımcısı olan penguen Simoki avcı Kimo’ya yardım etmesinin bir hata olduğunu anlayınca kahramanlarımızla iş birliği yapıp Foki’yi avcı Kimo’nun tuzaklarından kurtarıp, Kimo’ya da unutamayacağı bir ders verirler. Küresel ısınmanın kutuplarda yarattığı tehlikenin işlendiği, para hırsı içindeki insanoğlunun çevreye verdiği zararların anlatıldığı, geri dönüşümün faydalarının ayrıntılarıyla çocuklara aktarıldığı oyun, çocuklarda çevre bilincinin ve geri dönüşümün faydalarının anlatıldığı eğitici, eğlenceli, danslı ve müzikli bir çocuk oyunudur.

Tarih: 21 Ocak 2017 Cumartesi Saat: 13.00

Yer: Barış Manço Kültür Merkezi

Bilet: 25 TL http://www.biletix.com/etkinlik/UER05/ISTANBUL/tr

 

HEİDİsomestr-cocuk-13

“Tiyatro Mie’nin 25 yıllık kalitesi ile tüm annelerin efsane kahramanı Heidi çocuklarla buluşuyor.
Kırlarda büyük dedesi ile kalmaya başlayan Heidi kır hayatının ne kadar eğlenceli ve güzel olduğunu keşfeder. Peter ve Heidi arkadaş olurlar. Peter kırlarda yaşam hakkında bütün bildiklerini öğretir. Heidi ve Peter kırlarda koşar oynarlar hayvanların yaşamlarını doğal ortamlarında izlerler. Peter’in yardımları ile Heidi kır hayatını, doğayı, özgürlüğü keşfetmeye başlar. Çocuklar Heidi ve Peter’le birlikte kırları doğayı özgürlüğü keşfetmeye başlayacaklar.”

Tarih: 01 Şubat 2017 Çarşamba Saat: 12.00

Bilet: 23 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/U8X06/ISTANBUL/tr

Yer: KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

Adres: Bayar Cad. Buket Sok. No: 20/1 Kozzy AVM. Kat:2 Kozyatağı

 

BREMEN MIZIKACILARIsomestr-cocuk-14

Müzikli çocuk oyunu, “Bremen Mızıkacıları”, Tiyatro Mie tarafından sahneleniyor. Yıllarca değirmene un taşıyıp sahibine yardımcı olan bir eşek vardır. Yaşlandığı için kovulur. Eşek işe yaramayacağı için çok üzülse de bir hayalini gerçekleştirebileceğini fark edip mızıkasını alıp müzik yapmak için yollara düşer. Uzun yolculuğu sırasında, kendi gibi yaşlandığı için kovulan hayvanlarla tanışır köpek, kedi, horoz onlara hayalini anlatır. Bu hayali birlikte gerçekleştirmek için dört hayvan yola koyulurlar. Çok yorulup acıkan dört kafadar tepenin ardında ışığı yanan bir ev görürler. Eve yaklaştıklarında konuşmalardan evde yaşayanların iyi adamlar olmadığını fark ederler. Dört kafadar el ele verip yeni planlar yaparlar.
Tarih: 27 Ocak 2017 Cuma Saat: 13.00

Bilet: 23 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/U8X01/ISTANBUL/tr

Yer: Barış Manço Kültür Merkezi/ Caddebostan Kültür Merkezi

Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. Nail Bey Sok. Kadıköy

 

ORMAN MASALIsomestr-cocuklar

Kuklalarla hayvanların dünyasını konu alan çocuk oyunu Orman Masalı, 3 Şubat tarihinde Barış Manço Kültür Merkezinde. Orman masalı, çocukları kuklalarla hayvanların masalsı dünyasında küçük bir yolculuğa çıkartıyor. Oyunda çocuklar 80 cm’lik kukla hayvanlarla karşılaşıyor ve onların aracılığıyla orman hayatına bir de hayvanların gözünden bakıyorlar. Oyun çocukların hayvan sevgisi ve çevre bilinci ile ilgili duyarlılıklarını arttırmayı hedefliyor. Ayrıca doğal kaynakların kullanımı ve paylaşımını hayvanların açısından sorguluyor.

 Yer: Barış Manço Kültür Merkezi/ Caddebostan Kültür Merkezi

Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. Nail Bey Sok. Kadıköy

Tarih: 03 Şubat 2017 Cuma Barış Manço Kültür Merkezi

Saat: 13.00 /15.00

05 Şubat 2017 Pazar CKM A Salonu Saat:15.00

http://www.biletix.com/etkinlik/UST06/ISTANBUL/tr

 

 

TATLI RÜYALARsomestr-cocuklar-1

“Tatlı Rüyalar” tiyatro oyunu çocukları kuklalarla masalsı bir yolculuğa davet ediyor… Uyku Ülkesinin padişahı Sultan Horhor, kötü rüyalar gördüğü için uyumaktan korkan biricik kızı Uykucuk Sultan’ın derdine derman bulmak için, Kaf Dağı’na kadar gitmeye kararlıdır.

Yer: Akasya Kültür Sanat

Adres: Akasya, 3. Kat Kültür, Sanat ve Sinema Katı / Acıbadem ÜSKÜDAR / İstanbul

Tarih:  04 Şubat 2016 Cumartesi Saat: 13.00

Bilet: 24 TL    http://www.biletix.com/etkinlik/UAY08/ISTANBUL/tr

 

BURNUNU KAYBEDEN PALYAÇOcocuk-etkinlik

Şimdi size bir soru… Yalnız, mutsuz, oyun oynayacak arkadaşı bile olmayan küçük bir kral mı olmak istersiniz; yoksa insanlara mutluluk dağıtan, onlarla bir şeyler paylaşmanın güzelliğini tadan bir palyaço mu? Kötü kalpli biri olan sirk patronu, sirkte çalışan Palyaço’ya yeterli para vermemektedir. Bir gün Palyaço, gösterinin ortasında açlıktan bayılınca, sirkin patronu onu işten kovar. Bu yetmiyormuş gibi, bir de kırmızı burnunu alıp çok uzaklara atar. Bu durumda tam palyaço olunamayacağından, bizim palyaço burnunu bulmak için yola koyulur.

Yaki adındaki çocuk ona burnunu bulması için yardım edecektir. Bir tesadüf sonucu burnun Komik ve Komik Yamağı’nda olduğunu öğrenirler. “Komik” ve “Komik Yamağı” buldukları palyaçonun burnunu, yeni krala hediye ederek ödülü alırlar, fakat beğenmezler. Bunun üzerine “Komik” ve “Komik Yamağı”, önce yeni kralın tacını çalarak, sonra da “sanki tacı kendileri bulmuş gibi” krala geri vererek, daha büyük ödüller alabilmenin peşine düşerler. Fakat “Yaki” ve “Palyaço”, “Komik” ve “Komik Yamağı”nın bu kirli oyununu ortaya çıkarır ve “Palyaço” burnunu kraldan geri alır.

Tarih: 29 Ocak 2017 Pazar Saat: 12.00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

Bilet: 23 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UDN06/ISTANBUL/tr

 

 

ŞARKICI YUNUS TAKO cocuk-etkinlik-2

Özgür sularda ünlü olma hayallerinin peşinde giderken, kendini bir anda yunus gösteri merkezinde tutsak bulan genç bir yunusun öyküsünü anlatan oyunun biletlerinden elde edilen gelirin bir kısmı, Bana Göz Kulak Ol Derneği vasıtasıyla sokak hayvanları yararına kullanılacak.  İçinde balıkların, deniz kaplumbağalarının ve köpekbalıklarının olduğu, dostluğun ve özgürlüğün anlamını en keyifli haliyle çocuklara anlatan bu güzel oyunu kaçırmayın.

Tarih: 21 Ocak Cumartesi Saat: 14.00

KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

Adres: Bayar Cad. Buket Sok. No: 20/1 Kozzy AVM. Kat:2 Kozyatağı

http://www.biletix.com/etkinlik/UT301/ISTANBUL/tr

 

Tarih: 02 Şubat 2017 Perşembe Saat: 12.00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan/Kadıköy Telefon 0216 467 25 68 – 0216 467 36 00

http://www.biletix.com/etkinlik/UT302/ISTANBUL/tr

Bilet: 23 TL


 FISILTI ODASIcocuk-etkinlik-3

Klasik müzik dünyasının büyük bestecilerinden olan Bay Remor’un ilginç hikâyeleri “Fısıltı Odası”nda hayat buluyor. Bay Remor, çok çalışmaktan ve nota yazmaktan dolayı bir gün hafızasını kaybeder. Çoğu şeyi hatırlayamadığı için de Fısıltı Odası’ndan gitmek ister. Öğrencisi olan küçük hanım Simor, bu duruma çok üzülür. Bay Remor’a müziğin dilini yeniden hatırlatarak besteler yapması için yardımcı olur ve Fısıltı Odası’ndan gitmemesi için çözümler arar.
Oyunun temel özelliği, pandomim sanatının da içinde barındırdığı bir dille oynanmasıdır.

Yaş grubu: 6 yaş ve üzeri

Tarih: 21 Ocak 2017 Cumartesi Saat: 12.55

Yer: Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Adres: Ali Suavi Sok. (Sanatçılar Sokağı) No:7 Bahariye

Bilet: 18 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UGT06/TURKIYE/tr

 

MIKNATIS ÇOCUKcocuk-etkinlik-4

Televizyonda izlediği hayali süper kahramanlarından etkilenen ve onlardan biri olduğunu sanan kahramanımız, kendinin mıknatıslı olduğunu düşünür. Böyle bir oyun uydurduğu için yürümekte bile zorlanır çünkü kendini mıknatıslı sandığı için her tarafa yapışır. Bu durumdan rahatsız olmasına rağmen televizyondan etkilendiğini kabul etmeyen Mıknatıs Çocuk, yaşıtlarıyla iletişim kuramaz, bu nedenle de yalnızdır ve hiç arkadaşı yoktur. Bu durumun farkına varan iki arkadaş dedektifçilik oynayarak onu gizlice izler ve Mıknatıs Çocuk’u aslında mıknatıslı olmadığına ikna ederek sorunu çözerler. Böylelikle Mıknatıs Çocuk televizyonda izlediklerinin gerçek olmadığını anlar ve hayatta ki en güzel şeyin gerçek arkadaşlık olduğunu öğrenir.

 Tarih: 04 Şubat Ocak 2017 Cumartesi Saat: 13.00/ 15.00

Yer: Barış Manço Kültür Merkezi

Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. Nail Bey Sok. Kadıköy

Bilet: 23 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UDN09/TURKIYE/tr

 

KARLAR ÜLKESİ

cocuk-etkinlik-5

En yakın arkadaşları Kay’ı Karlar Ülkesinde yaşayan kötü kalpli Karlar Kraliçesi’nin elinden kurtarmak için tehlikelerle dolu bir yolculuğu göze alan Tarçın ve Gerda, amaçlarına ulaşmak için engelleri aştıkları gibi rengarenk diyarlarda her biri kendi içinde kendi mesajını barındıran mevsimleri de keşfediyor.Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor. Özlem Saraç’ın Hans Christian Andersen’in “Karlar Kraliçesi” masalından yola çıkarak yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği Karlar Ülkesi; çocuklara dostluğun önemini anlatırken doğa sevgisini de aşılıyor.

Yer: ZORLU CENTER PSM

Levazım Mah. Koru Sakağı Beşiktaş/İstanbul

Telefon: 08502226776

http://www.zorlucocuktiyatrosu.com/iletisim.html

Yaş grubu: 4 yaş ve üzeri

Tarih: 30-31 Ocak- 1-2-3 Şubat Kadıköy Sahne Saat 12.00

11-12 Şubat  Zorlu Center PSM

Bilet: Ücretsiz

 

LUNAPARK GEZEGENİcocuk-etkinlik-6

Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği Lunapark Gezegeni, çocuklara hayal kurmanın ne kadar da önemli olduğunu anlatıyor.4 yaş ve üzeri seyircisiyle ilk kez Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi’nde buluşacak olan oyun, çocukların eğlenceli ve coşkulu bir zaman geçirmelerini sağlıyor. Bir müzikal atmosferinde sahnelenen Lunapark Gezegeni, rengarenk atmosferi ile çocukları sanatın eşsiz güzellikleriyle buluştururken öğretici birçok mesajı da içinde barındırıyor.

Yer: ZORLU CENTER PSM

Levazım Mah. Koru Sakağı Beşiktaş/İstanbul

İletişim: 0850 222 67 76

Yaş grubu: 4 yaş ve üzeri

Tarih: 21-22-25-26-27-28-29 Ocak 2017

Saat:12.00

Bilet: Ücretsiz

 MÜZELER

BARIŞ MANÇO MODA 81300Cocuk-etkinlik

Moda’da bulunan Barış Manço Evi, büyük sanatçının anısına Kadıköy Belediyesi tarafından müze-ev olarak düzenlenmiştir. Moda’da kalan son köşklerden biri olan ve 19.yy. Viktoryen tarzında mimarisi olan Barış Manço Evi’nde Barış Manço ile ilgili tüm eşyalar, kostümler, fotoğraflar ve daha pek çok detay sergilenmektedir.

dres: Yusuf Kamil Paşa Sok. No:5 Moda, Kadıköy-İstanbul
İletişim: 0216 337 94 13 – www.barismanco.kadikoy.bel.tr

Resmi-dini bayramlar ve pazartesi günleri hariç her gün 09.00-17.00 arasında Barış Manço evini ziyaret edebilirsiniz.
Bilet Fiyatları: Tam: 6 TL, İndirimli: 4 TL

 

 

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİCocuk-etkinlik-2

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur. Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi dünya tarihini daha eğlenceli, daha akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere sunmaktadır.Örneğin, uzay oyuncaklarının sergilendiği bölümde Ay’a ulaşma çabası, tren oyuncakları bölümünde ise sanayi devrimi oyuncakların diliyle anlatılmaktadır. Müze 3 kuşağın bir arada vakit geçirebileceği ve ortak mutluluğu paylaşabileceği bir mekandır.

Adres: Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren
Sokağı No:17 Göztepe / İstanbul Telefon:0216 359 45 50 – 51

Müze Ziyaret Saatleri: Müze Pazartesi günleri kapalıdır.
Hafta içi: 09.30 – 18.00
Hafta sonu: 09.30 – 19.00

Bilet Fiyatları: Tam Giriş Ücreti: 12 TL, İndirimli Giriş Ücreti: 9 TL

Müzenin içerisinde 3 yaş ve üzeri çocuklara hitap eden Tahta Oyuncak Boyama, Seramik, Bez Bebek Yapımı, Kukla Tasarlama ve Origami Atölyesi gibi birçok farklı atölyede etkinlikler gerçekleştirilmekte ve müzikli çocuk oyunları da bulunmaktadır.

EtkinliKlerle ilgili detaylı bilgi için: http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/etkinlikler.php

 


 

DOLMABAHÇE SARAYICocuk-etkinlik-3

Saray, Mâbeyn-i Hümâyûn (Selâmlık), Muâyede Salonu (Tören Salonu) ve Harem-i Hümâyûn adlarını taşıyan üç bölümden oluşur. Dolmabahçe Sarayı, hizmete açıldığı 1856 yılından, halifeliğin kaldırıldığı 1924’e kadar aralıklarla 6 padişaha ve son Osmanlı Halifesi Abdülmecid Efendi’ye ev sahipliği yapmıştır. 1927- 1949 yılları arasında Saray, Cumhurbaşkanlığı makamı olarak kullanılmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1927-1938 yılları arasında İstanbul’daki çalışmalarında Dolmabahçe Sarayı’nı kullanmış ve burada vefat etmiştir.

Ziyaret Saatleri: Dolmabahçe Sarayı’nı Pazartesi ve Perşembe hariç 09.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Giriş Ücreti:  Giriş ücretlerini öğrenmek için: http://www.millisaraylar.gov.tr/portalmain/VisitingInfo.aspx  linkinden yararlanabilirsiniz.

Adres : Dolmabahçe Cad. Beşiktaş  İletişim: 0212 236 90 00

 

 

TOPKAPI SARAYI MÜZESİCocuk-etkinlik-4

Fatih Sultan Mehmed tarafından 1478’de yaptırılan Topkapı Sarayı, Sultan Abdülmecid’in Dolmabahçe Sarayı’nı yaptırmasına kadar yaklaşık 380 sene Devletin idare merkezi ve Osmanlı sultanlarının resmi ikametgahı olmuştur.

Adres: Sultanahmet, Fatih

İletişim: (0212) 512 04 80

Bilet: 30 TL (Bir yıl boyunca Müzekart ile 2 kez, Müzekart +  ile ise sınırsız ziyaret edebilirsiniz.)

Ziyaret Saatleri Kış Sezonu:

Müze, Harem ve Aya İrini saat: 09.00 – 16.45 arası ziyaret edilebilir. Salı günleri hariç, her gün ziyarete açıktır.

 

JALE KUŞHAN BALMUMU HEYKEL MÜZESİCocuk-etkinlik-5

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk büyüklerinin heykellerinin bulunduğu müzede, 11 yıl içinde 60’a çıkan heykel sayısı giderek artmakta, müzeye Türk ve Dünya tarihinden isimler eklenmeye devam etmektedir. Balmumu heykel sanatı, topluma kültür-sanat yoluyla tarih bilinci, tarih sevgisi aşılamanın yanında, öğrencilerin gelişiminde görsel ve uygulamalı eğitime katkısı açısından da son derece yararlı görülmektedir.Dünyadaki diğer Balmumu Heykel Müzelerinden farklı olarak, konusunda uzman rehberler eşliğinde (Türkçe, İngilizce, Arapça, Rusça dillerinde) 40 dakika kadar ziyaretçilere ücretsiz sunum yapılmakta ve anlatımlar sinevizyon gösterimleri ise desteklenmektedir.

Ziyaret saatleri: Her gün 10.00- 21.30 saatleri arasında müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Giriş ücreti: Öğrenci 10 TL, Yetişkin 15 TL

Adres :Sapphire İstanbul Emniyet Evleri Mah. Eski Büyükdere Cad. No:1 4.Levent/ İstanbul    bilgi@balmumuheykelmuzesi.com

İletişim:  0212 268 80 80 -0532 293 74 18

 

MADAM TUSSAUDS İSTANBULCocuk-etkinlik-6

  250 yıllık bir geçmişe sahip Madame Tussauds markası artık İstanbul’da! Tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismin yer alacağı Madame Tussauds İstanbul’da Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezinti yapabilir, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızıyla da tanışabilirsiniz.

 Bilet: 0-3 yaş ücretsiz, Çocuk-öğrenci 30 TL, Yetişkin 38 TL

Madam Tussaud’a ek olarak Sea life ve Legoland’a ortak giriş biletleri için https://www.madametussauds.com/istanbul/tr/biletler/

Adres: Grand Pera  İstiklal Cad. No: 56/58  Beyoğlu / İstanbul
Telefon: 0212 372 0 800

 

MİNİATÜRKCocuk-etkinlik-7

 Miniatürk ya da Minyatür Türkiye Park, Türkiye’deki çeşitli yapıtların maketlerinin sergilendiği 60.000 metrekareyle dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkıdır. Miniatürk’te, binlerce tarihi eser arasından seçilen 131 mimari eserin, 1/25 oranına küçültülmüş minyatür modellerine yer verilmektedir.

Giriş Ücretleri: Tam bilet 5 TL, Öğrenci 3 TL

Çalışma Saatleri: 09.00-18.00

İletişim Bilgileri: Sütlüce Mah. İmrahor Cad. 34445 Sütlüce/ Beyoğlu

0212 222 28 82

 

Cocuk-etkinlik-8UÇURTMA MÜZESİ

2005 yılında Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ni kurdu. Mehmet Naci Aköz’ün uzun yıllar hayalini kurduğu ve “Gözümü kapatmadan mutlaka kurmalıyım” dediği, ülkemizin ilk ve halen tek uçurtma müzesi kuruldu.  Müzede 26 Ülkeye ait toplamda 2000’i aşkın üründen oluşan koleksiyonda uçurtmalar, uçurtma yayınları, uçurtma malzemeleri ve uçurtma ile ilgili çeşitli objeler sergilenmektedir.

Adres: Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Uncular Cad. Bakıcı Sok. No: 12 Üsküdar

İletişim: 0216 553 23 37-0532 616 14 66

Uçurtma Müzesi için giriş ücreti alınmamaktadır. Uçurtma atölyesinde sadece uçurtma malzemelerinin ücreti ödenmektedir.

Uçurtma müzesi ile ilgili daha detaylı bilgi için: http://www.ucurtmadunyasi.com/index.php

Ziyaret saatleri: Hafta içi 10.00-17.00 saatleri arasında hem müzeyi ziyaret edebilir, hem de kendi uçurtmanızı yapabilirsiniz. Ziyaret için müzeden randevu alınması gerekmektedir.

MÜZİKLİ GÖSTERİLER

 

MOZART’IN SİHİRLİ DÜNYASI

 Çocuklar sizi klasik müziğe davet ediyor, eşsiz bir sahne şovu sizi bekliyor!COCUK-ETKİNLİK
Gelmiş geçmiş en büyük bestecilerden Mozart’ı sahnede bir oyunu yönetirken izlemek ister misiniz? Hem de çocukluğu ile birlikte. Mozart’ın notaları eşliğinde dans eden gizemli karakterlere ve görsellerle desteklenen büyüleyici bir dünyaya hazır olun. Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 12. yılında, Sihirli Flüt’ten esinlenerek hazırlanan Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda ünlü operadan bölümler seslendirecek. DÇSO, yazar ve yönetmenliğini Murat Göksu’nun yaptığı Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda Prof. Rengim Gökmen yönetiminde sahnede olacak. Televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu’nun Mozart’ın çocukluğunu canlandırdığı gösteride, Mozart rolünde ünlü oyuncu Serhat Kılıç yer alıyor.

Tarih: 22 Ocak Pazar günü 15.00 ve 18.00

Yer: Volkswagen Arena

Adres: UNIQ İstanbul – Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. Ayazağa Cendere Yolu No: 4

Bilet: 25 TL

http://www.biletix.com/etkinlik/UPO02/TURKIYE/tr

 

ANIMALS MUSICAL

 Sezonun en büyük ve en heyecan verici prodüksiyonu “Animals Musical”, ocak ayında Uniq Hall’de.Türkiye’nin ilk uCOCUK-ETKİNLİK-1luslararası standartlardaki müzikal prodüksiyonu Animals Musical, Gate Sahne Sanatlarının 110 kişilik dev kadrosuyla sahneleniyor.Asırlar boyu aynı toprağın çocukları birbirleriyle savaştı. Nesiller değildi sadece yok olan, Afrika’nın nefesiydi ve bir gün kabile büyükleri bir araya gelip “Biz” olmaya karar verdi. Bundan böyle tüm kabilelerde ve hatta şehirlerde, 7 yaşına giren her birey, Afrika’nın ruhunu öğrenmek için oluşturulan “*Ubhuntu*” köylerine gönderilecekti. Afrika sonunda rüya gibi bir yaşama kavuşmuştu.Çünkü her çocuk saf doğar ve Afrika’nın sırrı çocuktur.Madalyonun diğer yüzündeyse, barışı bozmaya kararlı kabileler vardı. Onlar için önemli olan tek şey daha fazla topraktı. Ve şimdi ki hedefleriyse; hayvanlarla iç içe yaşanılan Adilah’ ın Ubhuntu köyüydü. Bir anda hayatları değişen köy halkını neler bekliyordu?7’den 77’ye hitap eden fantastik anlatıma sahip dev prodüksiyon sizleri bekliyor. İnsan vücuduyla entegre olan dev hayvan kuklaları, geleneksel temalar taşıyan el işçiliğiyle yapılmış benzersiz kostümleri, 4 ve 7 sesli polifonik koro, uluslararası standartlardaki müziklerinin birleştiği etnik ve modern koreografiler, sürükleyici senaryosu ve rejisiyle her yaştan seyirciyi büyüleyici etkisinin içine alacak.

Tarih: 22 Ocak Pazar günü 13.00 ve 17.00

Yer:  UNIQ HALL

Adres: Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. Ayazağa Cendere Yolu No: 4 Sarıyer

Bilet:  http://www.biletix.com/etkinlik/U9Y04/TURKIYE/tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 yorumlar

 1. Harika bir girişim.
  Bağdat Caddesi civarında, Anadolu yakasında daha fazla etkinlik duyurma fırsatınız olursa çok iyi olur.

  teşekkürler!

 2. Bilgilendırmenızı cok begendım

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com