Tüm Dünyadan Farklı Sınıf Görünümü ve Bilgiler

Okul” ve “sınıf” denildiğinde bir çoğumuzun aklımıza belirli 74362227özellikler geliyor örneğin; kara tahtalar, sıralar belki bilgisayarlar ve öğrenmeye hazır bir çok çocuk.Ancak her ülkede çok farklı sınıf görünümleri de var. Dünya üzerindeki farklı eğitim sistemlerinin sınıf ortamlarına aşağıda göz atabilirsiniz.

filipinler-sinif

1.Filipinler,Pampanga

Filipinlerde UNİCEF in araştırmalarına göre kızların okula devam etme oranları daha fazla.Bu barınma kapındaki çocuklar Aita dilini öğrenmekteler.

 

moskova-sinif

2.Moskova,Rusya

Rusya’da okuma yazma oranı %97, en yüksek okuma yazma oranı olan toplumlardan. Aileler çocuklarını ilkokul günlerini hatırlamak için fotoğraflıyorlar.

 

Tacikistan-sinif

3.Duşanbe,Tacikistan

Kış mevisimi Tacikistanda çok sert geçiyor, mevsim şartları nedeniyle çocukların okula devam etmeleri güç olabiliyor.

 

 

4.finlandiya-sinifVaasa,Finlandiya

Finlandiya’da çocuklar 6-7 yaşında okula başlıyor.Fin çocuklar, fen, okuma ve matematik alanlarında Avrupa’nın iyilerinden.

 

 

5.Racastan, HindistanHindistan-sinif

Hindistandaki çocukların kız ve erkeklerde eğitim alma oranları bir hayli farklı. Erkeklerde eğitim oranı %88 iken bu oran kızlarda %74 .

 

6.almanya-sinifBerlin, Almanya

Çocuklar 16 yaşlarında hangi mesleği istediğini karar vererek meslek lisesinde öğrenimine devam edebiliyor.

 

7.Gangania,Kongo Cumhuriyeticongo-sinif

Kongo’da eğitim dönüşümlü sınıflar halinde yapılabiliyor. Eğitim, uzun yıllar süren savaş nedeniyle bir lüks olarak görülüyor.

 

 

8.sili-sinifSantiago, Şili

Çocuklar eğitimlerini sınıfa dönüşütürülmüş bir serviste alıyor. Şilide okul öncesi eğitim alma oranı, ilkokula başlama oranına göre daha düşük.

 

9.Victoria,Avustralyaavustralya-sinif

Avustralya’da eğitim gören çocukların sadece %34’ü yüksek öğrenime devam ediyor.

 

10.afganistan-sinifKabil, Afganistan

Afganistandaki kadınların sadece %12’si okuma yazma biliyor. Toplumda ise okuma yazma oranı %28.Bu resimdeki çocuklar akşam saatlerinde eğitim alıyor.

11.Virginia, ABD

abd-sinifBu sınıfta çocuklar ilkokul düzeyinde ipadler ile eğitimlerini destekliyor.ABD, eğitim gören çocukların %31’nin yeterli seviyede matematik bilgisine sahip olduğu bulunmuş.

12.İstanbul, Türkiyetürkiye-sinif

Türkiye’de eğitim gören çocukların büyük bir bölümü ilkokula başlıyor ancak öğrencilerin %60’ı ortaokula devam edebiliyor.

 

13.Angers, Fransa

Fransız çocuklar bir çoğu fransa-sinif2008 yılında okula 4 gün okula gidiyor. Çarşamba günleri ise kültürel farklı aktiviteler yapılması için tatil.

 

 

 

 

14.Kiliifi, Kenyakanya-sinif

Kenya’daki kız çocuklarının bir çoğu erken yaşta evlendirildikleri, hamile kaldıkları ve hurafeler nedeniyle eğitimlerine devam edemiyor.

 

 

Kaynak: Andrew Freeman

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com