Yaz Tatili Etkinlikleri: Çocuklar için Kumsal Temalı Faaliyetler

Deniz Kabuklarını Boyama:deniz-kabugu-boyama

Çocuğunuz ile farklı boyutlardaki deniz kabuklarını topladıktan sonra deniz kabuklarının üzerini sulu boya, mum boya, gazlı boya ile boyayabilirsiniz.

 

 

Resim Çerçevesi:cerceve

Mukavva, boya kalemleri, makas, uhu ve deniz kabukları gerekli malzemeler. Mukkavadan çerçevenizin dış kısmını yapın. Daha sonra üzerini boya kalemleri ve deniz kabukları ile süsleyin.

 

Eşini Bulma Oyunu:???????????????????????????????

Deniz kabuklarının içine rakam  yazdıktan/resim çizdikten sonra ters çevirin. Sıra kimde ise iki deniz kabuğun açar altındakilere bakar aynı ise deniz kabuklarını kazanır. Deniz kabuklarının altındakiler farklı ise sıra diğer kişiye geçer.

 

 

 

Denizanası:denizanasi-etkinlik

Kese kağıdı, boya, oynar göz ve tutkal ile etkinliği yapabilirsiniz.

Kese kağıdını renkli boyalar ile süsleyin. Daha sonra açık olan kısmını yukarıda boşluk bırakarak makas yardımı ile şeritler halinde kesin.

 

 

 

 

Deniz Yıldızı:deniz-yildizi

Deniz Yıldızını yapmak için kağıt, akrilik boya,tuvalet kağıdı rulosuna, baloncuklu ambalaja ve makasa ihtiyacınız var.Kağıda büyükçe bir deniz yıldızı çizin. Baloncuklu ambalajı, tuvalet kağıdına yapıştırın. Akrilik boyayı rulo ile alın ve deniz yıldızının üzerinden geçin. Kuruduktan sonra deniz yıldızını kesin.

 

deniz-yildizi-2

 

 

 

 

 

 

Denizkızı-Denizadamı:denizkizi

Dergilerden kullanmak istenilen kişileri seçin ve kesin. Daha sonra bir kartona denizkızı-denizadamı kuyruklarını çizin. Çocuğunuz bu kuyrukları süsledikten sonra kuyrukları keserek çıkarın. Boş bir kağıda kuruklar ve kişileri birleştirerek yapıştırın. Daha sonra denizi boyayabilir, simlerle renklendirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Güneş:el-izi

Çocuğunuzun elini sarı kartona kurşun kalem ile geçirin. Çizdiğiniz elleri kesin. Karton tabağınızı boyalar ile renklendirin. Daha sonra ellerin parmakları dışarıda kalcak şekilde tabağın alt kısmına uhu yardımı ile yapıştırın.

 

gunes

 

 

 

 

 

 

 

 

ayse-imza

Bir yorum

Bir Yorum Yazin

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com